Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a választási viták...

Támogatnád a választási viták kötelezővé tételét?

Figyelt kérdés

2021. aug. 10. 14:02
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
1 2
 1/11 árokpart ***** válasza:
100%
Határozottan igen.
2021. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Igen! De Vityasenkó úgyis más szófosót küldene maga helyett.
2021. aug. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%

Nem. Elviekben is a kampány minden eleme opcionális. Aki nem akar plakátolni, nem plakátol, aki nem akar a tévében hirdetni, nem hirdet a tévében, aki nem akar embereket leszólítani az utcán, az nem szólít le embereket az utcán. Egy rádióban, tévében, interneten közvetített vita is csak a kampány része, furcsa lenne, hogy éppen ez az egy kötelező. A gyakorlati kivitelezés is lehetetlen. Kiket lehetne kötelezni? Mindenkinek, aki elindul a választáson, kötelező vitázni mindenkivel, aki elindul a választáson? Ha nem, akkor mi alapján döntenénk el, kinek mi kötelező?


Egyébként, bár elterjedt, hogy az USA-ban kötelező, a valóságban ott sem az. Ha egy elnökjelölt nem akar vitázni, akkor nem vitázik. Szerintem a világ egyetlen országában sem kötelező ilyesmi. Általában szokták csinálni, mert azt remélik tőle, hogy a tőle, hogy növelik a támogatottságukat, de előfordul, hogy egy jelölt nem akar vitázni, és akkor nem is vitázik.

2021. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Tényleg azt hiszitek, hogy Karácsony annyira lelkes lenne egy ilyen vitára? Szerintem jobban megutalnák őt a szavazói, mint amilyen ellenszenvet éreznek Orbánnal kapcsolatban.
2021. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%

Nem. De mit várnál tőlük??

Egyik jobban hazudna a képedbe, mint a másik!!

2021. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

3-ka, hiába szépítgeted a gazdád, rohadt nagy szégyen,

és egyben mindent el is árul viktorkád mentális állapotáról,

és nagy bátorságáról az,hogy nem mer kiállni idestova tíz

éve egy demokratikusnak mondott országban egy vitára az

ellenzéki kihívójával...Elmebeteg ember, aki a valósággal

már rég nincs kapcsolatban..Miért nem mer kiállni,

miért ne mválaszol újságíróknak csak ha nermédiában vannak,

miért tiltották ki a parlamentből meg ahonna csak tudták

a szabad sajtót? Hazug tolvaj banda,félnek az igazságtól,

de ami késik nem múlik.

2021. aug. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

6# ajaj... tudod, pancserokkal, mániákus hazudozókkal, provokátorokkal, félremagyarázókkal Orbán Viktornak sem kedve, sem ideje NINCS vitázgatni. Nagyon jól teszi.

A mai ellenzék hulladék!!

2021. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Hehe, mióta Feri feltörölte vele a padlót,azóta fél a kicsi viktorka..

Hol van ilyenkor a nagy megmentő bátorsága,aki naponta

megvédi a sok hülyét valamitől,meg harcol a képzelt ellenségeivel?

Nevetségesek vagytok,vagy inkább szánalmasak,hogy véditek,

miközben ti is veszítetek minden egyes nap amíg uralkodik

a puhos tolvaj.

2021. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[ma 15:10]: "3-ka, hiába szépítgeted a gazdád, rohadt nagy szégyen,


és egyben mindent el is árul viktorkád mentális állapotáról, (...)"

- Én írtam azt a hozzászólást, nincs semmiféle gazdám vagy viktorkám. A feltett kérdésre válaszoltam, függetlenül Orbántól, az ellenzéktől. Nincs értelme egy kötelező vitának, szerintem ilyen a világban nem létezik.


[ma 15:33]: "Hehe, mióta Feri feltörölte vele a padlót,azóta fél a kicsi viktorka..


(...)


Nevetségesek vagytok,vagy inkább szánalmasak,hogy véditek,


(...)"

- Mások nevében nem beszélhetek, én nem védem Orbánt. De a helyzet az, hogy nem a 2006-os (mellesleg Orbán számára valóban elég csúnyán alakult) vita miatt nem áll ki. Hanem azért, mert jelenleg nem áll érdekében, sőt, politikai pozíciót veszítene vele. Ugyanis jelenleg az a politikai realitás, hogy Orbánnak nincs jól meghatározott ellenfele. Ha bárkivel kiállna vitázni, azt kijelölné, mint legfontosabb ellenzéki vezetőt. Jakab, Dobrev, Fekete-Győr, Karácsony sem vitáznak mondjuk helyi pártok, kisvárosi civil mozgalmak vezetőivel. Mert egyszerűen ligán aluli. A Real Madrid se áll ki a Fradival, ha nem muszáj neki, mert egy ilyen meccsen nem nyerhet semmit.


Orbán a mai magyar közélet legdörzsöltebb politikusa. Amint érdekében áll majd vitázni, azonnal fog is. De amíg nem áll érdekében, miért tenné?

2021. aug. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen de Orbán nem mer kiállni, jól tudja saját bűneit.
2021. aug. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!