Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy egyre több...

Miért van az, hogy egyre több magyar szimpatizál a kínaiakkal és az oroszokkal?

Figyelt kérdés

Komolyan jobbnak tartják az ottani életet a magyarok, mint a nyugatit? Értem én, hogy mostanában divat lett mindenért az USA-t okolni itthon, de néhányan úgy védik folyamatosan Kínát és Oroszországot, mintha mindkettő tökéletes ország lenne. Nem kell szerintem bemutatni egyik országot sem senkinek.

Kína az összes szomszédját zsarolja. Tibetet, Hongkongot, Tajvant, Dél-Koreát, Japánt és a Fülöp-szigeteket is kiakarják zsigerelni. Tajvant pl. egy pár éven belül megfogják támadni. Kommunista ország, ahol az embereknek tényleg nem lehet saját véleményük, mindemellett még rengetegen megbetegszenek a szennyezett levegő miatt. Az internetet korlátozzák, arról meg ne is beszéljünk, hogy Kína messze az egyik legrasszistább ország globálisan.

Oroszország semmivel sem különb. Ukrajna nem akar csatlakozni hozzájuk, mégis folyamatosan támadják őket verbálisan, az pedig kész röhej, hogy egyesek itt azért szurkolnak, hogy Oroszország elfoglalja Ukrajnát. Nem érdekes, hogy Oroszországból sorra tűnnek el azok az emberek, akik felemelik a hangjukat Putyin ellen? Ha itthon lenne ilyen mind felháborodnátok. Úgy látszik sokan elfelejtettétek, hogy milyen élet volt az országban 1956 előtt.

Fel vagytok azon is háborodva, hogy az USA beleszólt a közép-keleti országok politikájába. Nyilván nem szent az USA sem, de az oroszokat és a kínaiakat ezért miért nem szidjátok? Ők ugyanúgy beleszóltak, fegyverekkel látták el folyamatosan az ellenség táborát.

Tényleg nem értem mi ez a nagy Oroszország-Kína őrület itt mostanában. Facebookon és egyéb közösségi médiás felületek mind tele vannak Oroszországot és Kínát éltető kommentekkel.


2021. aug. 16. 09:38
A kérdező szavazást indított:
Szimpatikusnak tartom Kína és Oroszország politikáját.
Nem szimpatizálok velük.
39 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
82%
A kérdésed torzít. Én nem szimpatizálok.
2021. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszem, hogy a magyarok általában szimpatizálnának velük. pl. Orbánék hiába próbálják lejáratni 10 éve az EU-t, a magyarok többsége még mindig EU-párti


Inkább csak a fideszhívek azok, akik vakon arra fordulnak, amerre Orbán mondja nekik, kritikus gondolkodás nélkül.

2021. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
73%
A kérdésed torzít. Én nem szimpatizálok.
2021. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
20%

1-3 vagyok. Kétszer kiírta.


Csak ebben az oldalban van a hiba, és nem az én gépemben, úgy látom.


Gyakran lassú ez az oldal, mint a tetű!

2021. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Nyilván nem mindenki szimpatizál velük, de az tény hogy egyre többen szimpatizálnak velük. Nézzétek csak meg a kommenteket más közösségi oldalakon, de amúgy itt is rengetegen szinte éltetik őket.
2021. aug. 16. 09:47
 6/39 anonim ***** válasza:
22%
Az oka, hogy Kína nem akar beleszólni a szociálpolitikába, mint az EU vagy az Usa.
2021. aug. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
67%
5: a fideszhíveken kívül más nem
2021. aug. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Kína nem akar beleszólni? Remélem ezt te sem gondoltad komolyan. Az EU és az USA legalább nem akarják más országok területeit elfoglalni.

Melyik a rosszabb? Az ha azt mondják, hogy bánj mindenkivel egyenlően, vagy az ha szimplán lerohanják az országodat? Kína éppen erre készül Tajvan ellen.

2021. aug. 16. 09:52
 9/39 anonim ***** válasza:
29%

A kérdés inkább sz, hogy miért hiszik egyesek azt, hogy a kínai vagy orosz hatalmi arrogancia rosszabb mint a dicső nyugat hatalmi arroganciája.


Magyarország jövőjének záloga az, hogy több lábon állunk és nem hódolunk be egyik arroganciának sem. Így nem szimpatizálunk jobban egyikkel sem mint a másikkal.

Valószínűleg ez zavar téged!

2021. aug. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
19%

8#


És?Az ő dolguk.

Miért ne egyesülhetne Kína?



Az Usa hány országot is rohant le?Nem egyet, nem kettőt.Maguk után nagyobb káoszt hagytak, mint amekkora volt.

2021. aug. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!