Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy egyre több...

Miért van az, hogy egyre több magyar szimpatizál a kínaiakkal és az oroszokkal?

Figyelt kérdés

Komolyan jobbnak tartják az ottani életet a magyarok, mint a nyugatit? Értem én, hogy mostanában divat lett mindenért az USA-t okolni itthon, de néhányan úgy védik folyamatosan Kínát és Oroszországot, mintha mindkettő tökéletes ország lenne. Nem kell szerintem bemutatni egyik országot sem senkinek.

Kína az összes szomszédját zsarolja. Tibetet, Hongkongot, Tajvant, Dél-Koreát, Japánt és a Fülöp-szigeteket is kiakarják zsigerelni. Tajvant pl. egy pár éven belül megfogják támadni. Kommunista ország, ahol az embereknek tényleg nem lehet saját véleményük, mindemellett még rengetegen megbetegszenek a szennyezett levegő miatt. Az internetet korlátozzák, arról meg ne is beszéljünk, hogy Kína messze az egyik legrasszistább ország globálisan.

Oroszország semmivel sem különb. Ukrajna nem akar csatlakozni hozzájuk, mégis folyamatosan támadják őket verbálisan, az pedig kész röhej, hogy egyesek itt azért szurkolnak, hogy Oroszország elfoglalja Ukrajnát. Nem érdekes, hogy Oroszországból sorra tűnnek el azok az emberek, akik felemelik a hangjukat Putyin ellen? Ha itthon lenne ilyen mind felháborodnátok. Úgy látszik sokan elfelejtettétek, hogy milyen élet volt az országban 1956 előtt.

Fel vagytok azon is háborodva, hogy az USA beleszólt a közép-keleti országok politikájába. Nyilván nem szent az USA sem, de az oroszokat és a kínaiakat ezért miért nem szidjátok? Ők ugyanúgy beleszóltak, fegyverekkel látták el folyamatosan az ellenség táborát.

Tényleg nem értem mi ez a nagy Oroszország-Kína őrület itt mostanában. Facebookon és egyéb közösségi médiás felületek mind tele vannak Oroszországot és Kínát éltető kommentekkel.


2021. aug. 16. 09:38
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

19-es!

Te nem érted a lényeget, de nagyon nem. Egy szóval sem védtem a nyugatiakat. Szimplán csak azt nem értem miért éltetik egyesek Kínát és Oroszországot, amikor a történelem és a jelen is számtalanszor bebizonyította már, hogy semmivel sem jobbak a nyugatiaktól, sőt.

2021. aug. 16. 10:09
 22/39 anonim ***** válasza:
40%
Mert ők nem tolják a nyugati agymenést....
2021. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
60%
21: miért nem érted, hogy a jobbosok éltetik legfeljebb őket, mert azok az országok nem szólnak bele abba, hogy Orbán leépíti itt a jogállamot és kiüresíti a demokráciát
2021. aug. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
38%
20) ha ez így lenne akkor a fideszt már rég elzavartuk volna.
2021. aug. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
57%
24: azért nem zavartuk el, mert a fidesz választási rendszerében nem volt esély külön indulva. Jövőre lehet rá esély összefogva.
2021. aug. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
50%
20as, kínában még nem voltam, oroszo.ban már igen. Nincs diktatúra. Fél-prezidenciális rendszer van.
2021. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
54%

Ajtót mutattunk nekik és nem szabad hogy vissza engedjük őket az ablakon!

[link]

2021. aug. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
62%
26: ahol az ellenzéki tüntetéseket mindenféle ürüggyel betiltják, és az ellenzékieket koholt vádakkal bebörtönzik, az diktatúra
2021. aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
31%

Számomra nem ilyen egyszerű a kérdés...

Sem a barátság, sem az ellenségeskedés pártján nem állok ezekkel a népekkel.


Az oroszok 2 forradalmunkat verték le (1848-49, 1956), végigerőszakolták, fosztogatták az országunk a világháborúban, stb. Rengeteg a történelmi sérelmünk velük.


Egy mai élő oroszt, és főleg a friss generációt ezzel mégsem dolgunk elszámoltatni. Persze felednünk sosem szabad mindezeket. Az a démonizálás, ami Nyugat-Európából jön, az a másik hülye véglet a "Putyin-pártiság" mellett...

2021. aug. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
68%

A kínaiak hatalmas fejlődést produkáltak gazdaságilag és életszínvonalban is, amióta Teng meghirdette a nyitás politikáját. De ennek hatalmas ára van, ez pedig az egyéni pontozásos rendszer. Ha jót cselekedsz (az országvezetők szerint) sok kedvezményben részesülsz, ha sok rossz pontot kapsz, korlátozzák szabadságodat, pl. nem ülhetsz repülőre v. nem utazhatsz vonaton. És mi ez a fejlődés? Nézzed ezt a 4 évvel ezelőtt készült videót, figyeld az üzleteket, figyeld az emberek ruházatát is:

https://www.youtube.com/watch?v=A73y3l_leKM

2021. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!