Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sikerült már valaha meggyőzni...

Sikerült már valaha meggyőzni valakinek egy LMBTQ-st arról, hogy az álláspontja abszurd, nevetséges, tarthatatlan?

Figyelt kérdés

Talán az is kiderül most, hogy miért nem sorolom egy platformra a homoszexuális embert az LMBTQ-sal (ahogyan Ungár Péter sem pl.).


Én élőben ritkán tudok vitatkozni egy ilyennel, mert tapasztalatom szerint nem vállalják a konfrontációt (két mondat után elhallgatnak vagy bele sem kezdenek vitázni, de az ember háta mögött azért pusmognak) így nem csoda, hogy marad a kommentemberkedés.

Itt viszont rendkívül aktívak. Álnéven benn vagyok pár LMBTQ oldalon, elképesztő mi megy ott és mit művelnek azzal aki óvatlan módon odatéved és merészel másfajta véleményt megfogalmazni. Kirakta most valaki itt ezt a képet:

[link]

Na ez az, amit lehetetlen védeni, ez egyetlen józan gondolkodású ember számára nem kérdés. Tudják ezt jól a LMBTQ szervezők is, nem hiába választották meg provokatív céllal. De lényeg, hogy ebből az esetből az értékrendjük világosan lelepleződik, nem hiába vannak felháborodva, ha valaki szembesíteni meri őket. Ennek ellenére a legabszurdabb dolgokkal védik, például: itthon még nem álltak körbe bőrszerkós-fétises melegek kislányt. Vagy: ilyet a strandon is lát. Vagy: te egy beteg ember vagy (mármint akit a kép éppen felháborít), hogy a bőrszerkóról egyből a szexre asszociálsz, pedofil vagy?

Ilyenek és ehhez hasonlók.

Kicsit olyan érzésem van, bár nyilván nem éltem akkor, mintha egy nácit akarnál meggyőzni arról, hogy a zsidóság ártatlan, vagy egy kommunistát, hogy nem teljesen a burzsoázia tehet a nyomoráról. Hanem talán mondjuk a sorsáért saját maga is felelős. De nem, ő csakazértis küzd az utolsó golyóig, hiába, hogy százszor és ezerszer megdőlt már az álláspontja.

Valakinek sikerült már ez a mission impossible?



2021. aug. 20. 01:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

Te is meg vagy győződve a saját igazadról és ő is meg van győződve a saját igazáról. Mi ebben olyan érthetetlen?

Nem teljesen világos, hogy miről akarsz meggyőzni valakit, azért ezt is leírhattad volna.

A képet én ízléstelennek tartom, de ez az én véleményem. Csak azért, mert valaki az lmbtq oldalon van, még nincs ráhatása minden emberre. A nácis hasonlatod abban megállja a helyét, hogy a kollektív bűnösség elvét alkalmazod.

2021. aug. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Gratulálok! Igazi provokatív propagandakérdés. Minden lehetséges "indokot" felsorolták kivéve azt az egy értelmes és jól megfogalmazott választ ami jelentést ad az egész képnek, ami válaszol a kérdésedre. Idézem az előző kérdésed válaszából egyet:


"A kép alapvetően arról szólt, hogy egy nő beengedte azt a rakás csávót a pride előtt átöltözni. A kép azt akarja megénekelni, hogy mennyire megfér ez a két kontraszt egymás mellett.



Ami miatt ez a kép Magyarországon nettó provokációnak minősülne az az, hogy a bőrszerkós férfi egy szexuális perverzió szimbóluma, amit még úgymond még van pofájuk egy gyerekkel egy képre rakni, és ha ez nem lenne elég, még díjat is nyer vele. A pofátlanság netovábbja.



Csakhogy arrafelé nem áll az a narratíva, hogy a meleg csávó perverz és bántja a gyerekeket. Ha ezt a pontot kihúzod a kontextusból a kép nem jelent mást, csak jól megférő két végletet. Ott áll egy csomó pride-os felvonuló, meg egy anyuka a kislányával a hinták között, senki nem árt senkinek és mindenki mosolyog."


Kiegészítésként:


"átfogalmazom. Természetesen van egy csomó előítélet a melegekkel szemben, ezért nyert díjat a kép. Viszont azokban a körökben, ahol a díjat adták, nem él ez az előítélet.



Ha valaki számára a homoszexualitás deviáns aberráció, akkor számára a kép vérlázító. Ha viszont valaki számára a homoszexualitásban nincs semmi különös, akkor a képen nincs több néhány fecskegatyás férfinál. A bőrgatyához a perverziót mi társítjuk, a kislány számára valószínűleg az egész nem rejt több aberrációt, mint egy átlagos augusztusi fecskagatyás bográcsozás egy tiszazugi strandon a Körös mellett.



"Ha itt nema rról van szó, hogy fogadtassuk el a pedofil perverziót, akkor mi a mondanivalója a képnek?"



A képen nem látható pedofília, pontosan az ellentéte látható. Egy csomó meleg csávó kisgatyában elvan a kislány jelenlétében és marhára nem zavarják egymást, szinte tudomást sem vesznek egymásról.



A szándékos provokációt rá tudom húzni a képre, mert szándékosan egy képre tett két "dolgot", amik sok ember számára tabuk egy kontextusban, de a pedofíliát ne keverjük ide. Pont azzal van itt a baj, hogy sokak számára a meleg és a pedofil egy kutya, pedig inkább vár meg a lekvár esete.



Talán pont azért nyert, mert ennyire beüt a kép kétértelműsége, és határfeszegetése."


Erre már te sem válaszoltál, inkább kihagyva új kérdést tettél fel, hátha az eredeti válaszadó már alszik, te pedig gyűjtheted a barátaidat egy kis közös gyűlölközésre. Gratulálok!

2021. aug. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
De te miért vagy ilyen oldalakon, miért foglalkozol velük ilyen betegesen? Nincs életed, unatkozol, esetleg érintve lehetsz és most kapizsgálod?
2021. aug. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Álnéven benn vagyok pár LMBTQ oldalon… És még azt hittem, hogy én unatkozom.
2021. aug. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

"Én élőben ritkán tudok vitatkozni egy ilyennel, mert tapasztalatom szerint nem vállalják a konfrontációt (két mondat után elhallgatnak vagy bele sem kezdenek vitázni, de az ember háta mögött azért pusmognak) így nem csoda, hogy marad a kommentemberkedés."


Nem, te ezt szeretnéd hinni, hogy így van. A valóság inkább az, hogy egy vidéki proli vagy, aki 0 meleg embert ismer (azaz csak neked nem kötik az orrodra feleslegesen, hogy azok) és közléskényszeresen kommenthuszárkodik helyette.


Mert ugye az nem lehet, hogy a világ ne ismerhesse meg a gondolataidat dolgokról. Az tilos, nem engedélyezett. A világ jobbítását szolgálja az, ha a sok plebejus megismerheti Kovács Aladár biatorbágyi segédraktáros bölcsességeit.

2021. aug. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

"Álnéven benn vagyok pár LMBTQ oldalon, elképesztő mi megy ott és mit művelnek azzal aki óvatlan módon odatéved és merészel másfajta véleményt megfogalmazni."


Inkább az az elképesztő, hogy mennyire torz fixációd van egy olyan témára, ami elvileg téged nem is érdekelne :DDD Menj pszichológushoz, vannak terápiás módszerek az ilyen kényszeres ráfüggések kezelésére.


Neked sem jó így, beteg vagy.

2021. aug. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 steven95 ***** válasza:
75%

Tessék kérdező. Csak, hogy mégegyszer be legyen linkelve a reggeli masztidhoz:


[link]

2021. aug. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
5%
Orbán Viktorra szavazok 2022 ben.
2021. aug. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
7: a te masztidhoz, nem az enyémhez.
2021. aug. 21. 12:43
 10/21 steven95 ***** válasza:
;) jólvan. Akkor együtt, csak semmi buzulás.
2021. aug. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!