Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ilyen sok vírustagadó és oltásellenes?

Figyelt kérdés
Már lassan az összes európai ország megelőz minket a beoltottság terén.

2021. aug. 22. 18:14
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/157 anonim ***** válasza:
91%

#61 Ha nem tűnt volna fel, én sem kérem az oltást. Ezzel pedig sz írásod alapján máris oltásellenes hülye lettem, akit leszólsz a döntéséért és persze mindent jobban tudsz. Szuper, élj boldogan ezzel a tudattal.

[link]

2021. aug. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/157 anonim ***** válasza:
6%

#62

"Ha nem tűnt volna fel, én sem kérem az oltást."

Ne bassz! Ez eddig nem is volt nyilvánvaló! :D


"Ezzel pedig sz írásod alapján máris oltásellenes hülye lettem, akit leszólsz a döntéséért és persze mindent jobban tudsz."

Nem oltásellenes hülyéztelek le, hanem te magad kezdted annak érezni magad.

2021. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/157 anonim ***** válasza:
88%
#63 Hát hidd el, hogy én nem. Sőt, egyre magabiztosabb vagyok, hogy jól döntöttem és nem oltattam be magam.😎 Lehet nekem is úgy pusztítaná az agysejtjeimet, mint neked, akivel egy érdemi beszélgetést nem sikerül összehozni, csak a saját gondolatmenetedet hajtogatod. Nem érted meg, más miért nem kéri az oltást, csak leszólod őket, hiába írom le, nem érted. Nincs konkrét mondandód, csak a mondataimra reagálsz egyesével, semmi konkrét cáfolat, semmi bizonyíték, csak a saját elgondolásod. Erre a végére benyögsz egy olyat, hogy én kezdem magamat hülyének érezni?! 😄 Érdemi beszélgetést nem lehet veled összehozni! Napesig tudnék felhozni dolgokat, amikből neked is leesne, hogy nagyon nagy baj van a világgal és az oltás tán mégsem olyan jó ötlet. De aki csak vádaskodni tud, azzal nem érdemes vitába szállnom, nem fárasztom magam veled. Szép estét.
2021. aug. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/157 anonim ***** válasza:
6%

#64

Az érdemi beszélgetés azért maradt el, mert te képtelen vagy reagálni a hozzád intézett kérdéseimre, helyette szalmabábozol, mint itt:


"Nem érted meg, más miért nem kéri az oltást, csak leszólod őket, hiába írom le, nem érted."

Ezen már régesrégen túl vagyunk. Nem oltottad be magad, mert nem tartod indokoltnak, mivel szerinted nem annyira veszélyes. Én ezt tudomásul vettem és elfogadom. Ezzel semmi probléma nincs, nem tudom hányszor kell még leírni, hogy felfogd. A probléma a többi sületlenséggel van, amit összehordtál. Erről később.


"Nincs konkrét mondandód, csak a mondataimra reagálsz egyesével, semmi konkrét cáfolat, semmi bizonyíték, csak a saját elgondolásod."

Már hogyne lenne.

A mondandóm: a koronavírus nagyságrendekkel veszélyesebb, mint az ellene kifejlesztett vakcinák.

Bizonyíték: a halálozási statisztika. 200 millió covid fertőzöttből 4 millió haláleset köthető a covidhoz. 2,5milliárd beoltottból egy maréknyi haláleset köthető a oltáshoz. Ez bizonyítja, hogy a koronavírus sokkal veszélyesebb, mint az oltás.

Cáfolat: A bizonyítékom egyuttal cáfolat arra az állításra, ami ellen felszólaltam, mégpedig hogy az oltás veszélyesebb, mint a vírus.


Bizonyítékot és cáfolatot én várok, arra felvetésre, hogy miért gondoljátok veszélyesebbnek az oltást, mint a vírust, ami mellet szóló “érveitekre” (inkább légbőlkapott állításaitokra) én rendre kérdéssel válaszoltam, amit ti, TE képtelen voltál megválaszolni és bizonyítékot hozni. Lássuk:


Te: “Az oltottak nagyobb arányban kerülnek kórházba, mint az oltatlanok”

Én: “Ezt honnan veszed?”

Te: “….”


Te: “Az oltástól többen károsodtak és haltak meg, mint a 30ezer állítólagos covid halott.”

Én: “Ezt mire alapozod?”

Te: “….”


Te: "A számok mindig is falsak voltak”

Én: “Mármint melyik számok voltak falsak?”

Te: “….”


Te: "Egy vírus meg kevesebb eséllyel okoz hosszútávon problémát, mint egy olyan eljárás, amit most teszteltek globálisan és senki sem tudja, mit okozhat."

Én: “Ezt a kijelentésed mire alapozod?

Te: “….”


Te: “"Ha a fejlesztői sem tudják mit okozhat, márpedig így van, akkor inkább a 0,1% esélyű halálozást vállalom."

Én: “Úgy gondolod, hogy a vakcina 0,1%-tól magasabb eséllyel okoz halálozást?”

Te: “….”


“Erre a végére benyögsz egy olyat, hogy én kezdem magamat hülyének érezni?!”

Te mondtad, hogy az írásom alapján oltásellenes hülye lettél. Én ilyet nem mondtam, de te úgy érezted. Amúgy ahogy elnézem szereted magad áldozati pózba vágni, hogy lehülyéztek, már a kérdezőnél is így indítottál. :D


“Napesig tudnék felhozni dolgokat, amikből neked is leesne, hogy nagyon nagy baj van a világgal és az oltás tán mégsem olyan jó ötlet.”

Hozd azokat a dolgokat, hagy mulassak egy jót. :)


“De aki csak vádaskodni tud, azzal nem érdemes vitába szállnom, nem fárasztom magam veled.”

Hol vádaskodtam? De most komolyan.

2021. aug. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/157 anonim ***** válasza:
79%

#65 Halkan megsúgom, hogy elköszöntem tőled, amit meg is indokoltam. Ezért el sem olvasom a válaszod, mert bizonyítási kényszered van. Ha egy anonim oldalon egy random ember véleményébe ennyire belekötsz, az már rég nem stimmel. Ismétlem, szép estét!

(Ha erre a válaszomra is reagálsz, engem igazolsz)

2021. aug. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/157 anonim ***** válasza:
9%

#66

Srác, te kötöttél bele az én véleményembe, te kezdeményezted az egész diskurzust. :D

Szép napot!

2021. aug. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/157 anonim ***** válasza:
84%
De te lovagolsz még mindig a témán. Nő vagyok, te szerencsétlen... 🤦‍♀️
2021. aug. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/157 anonim ***** válasza:
87%

"Ha a coviddal elbánik a szervezeted, az oltással, ami elölt vírust, vagy a vírus bizonyos részeit tartalmazza meg méginkább."

Ez logikus lenne, ha az oltásokban nem lenne semmi más, csak az elölt vírus vagy annak részei. De nem így van. Mindegyikben van olyan adjuváns, aminek már önmagában is szerepe lehet a mellékhatások kialakulásában.

Én azért sem oltatom be magamat, mert egy hozzátartozóm nem sokkal az oltás után váratlanul meghalt. Továbbá több ezer halálesetet jelentettek az USÁ-ban és Európában (köztük olyanokat is, amik az oltás napján történtek, vagy az illető már rögtön az oltás után rosszul lett és az állapota egyre súlyosabbá vált majd meghalt, voltak köztük fiatal, előtte egészséges emberek is). Aztán voltak olyanok is, akik az oltás miatt hosszan tartó, maradandó egészségkárosodást szenvedtek. Azt már tudjuk, hogy az oltás vérrögösödést, szívizomgyulladást okozhat, voltak, akik ebbe bele is haltak, és ezt hivatalosan el is ismerték. Mindegy, hány emberről van szó, én úgy vagyok vele, hogy ha 1 ember is meghalt bizonyítottan az oltás miatt, akkor az az oltás nem biztonságos, és én nem akarok kockáztatni. Nem szeretnék én lenni az egyik "kivétel". Ha valaki már megkapta az oltást, azt kivenni nem lehet, és mivel nem csak a kórokozót tartalmazza, az immunrendszer nem feltétlenül tudja leküzdeni (tudom, nem a legjobb példa, de ha mérget iszol, akkor hiába van erős immunrendszered).

Másrészről vannak olyanok (szintén hivatalosan elismerten), akik két oltás után is COVID-osak lettek, kórházba kerültek vagy éppen meg is haltak. Ha ezek az oltások valóban hatékonyak lennének, nem hallanánk ilyen esetekről. Egy oltástól joggal lehetne elvárni, hogy megvédjen a vírus okozta betegségtől. Most erre nincs semmi garancia.

A vírustól nem igazán tartok. Másfél év alatt vagy nem sikerült elkapnom, vagy nem tudok róla. Nem tartozom kockázati csoportba, alapjában véve egészségesnek számítok, megelőzésként szedek vitaminokat és odafigyelek az egészségemre. Nem szedek semmilyen gyógyszert, nincs krónikus betegségem, nem vagyok idős. A kockázat-haszon arányt mérlegelve úgy vélem, nem nyerek vele semmit, ha beoltatom magam.

2021. aug. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/157 anonim ***** válasza:
6%

#68

„Ez logikus lenne, ha az oltásokban nem lenne semmi más, csak az elölt vírus vagy annak részei. De nem így van. Mindegyikben van olyan adjuváns, aminek már önmagában is szerepe lehet a mellékhatások kialakulásában.”

A Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sputnik nem tartalmaz adjuvánst.

A Sinopharm tartalmaz alumínium-hidroxid adjuvánst, láttam itt az oldalon nem is egy kommentet, hogy „én belém ugyan nem nyomnak alumíniumot!”, miközben az 1930-as évek óta alkalmazzák vakcinákban.

Persze vannak már összetevői az oltásoknak, int pl.: nátrium-klorid (konyhasó), szacharóz (cukor), víz, mRNS vakcinák esetén lipidburok, melyeknek az élettani hatásairól több évtizedes tapasztalatunk van.

Adott tehát a kérdés, hogy melyik a veszélyesebb:

- Az elölt vírus/vírus bizonyos részei + olyan segédanyagok, amik bizonyítottan ártalmatlanok, VAGY a szaporodni képes funkcionáló vírus, ami bizonyítottan megbetegedést és halált okoz.


„Én azért sem oltatom be magamat, mert egy hozzátartozóm nem sokkal az oltás után váratlanul meghalt.”

Bizonyítottan az oltástól volt?


“Továbbá több ezer halálesetet jelentettek az USÁ-ban és Európában (köztük olyanokat is, amik az oltás napján történtek, vagy az illető már rögtön az oltás után rosszul lett és az állapota egyre súlyosabbá vált majd meghalt, voltak köztük fiatal, előtte egészséges emberek is).”

Tudnál ilyen halálesetekről mutatni nekem forrásokat?

Több, mint 5 milliárd dózis vakcinát adtak be eddig, naponta 160ezren meghalnak. Ilyen mértékű oltakozást követően egyáltalán nem meglepő, hogy vannak emberek, akik véletlen pont aznap halnak meg, amikor az oltást kapták. Ugyanúgy vannak több ezren, akik pont aznap haláloznak el, hogy elmennek feladni a csekket. A csekk feladásának is van biztonsági kockázata?


“Aztán voltak olyanok is, akik az oltás miatt hosszan tartó, maradandó egészségkárosodást szenvedtek.”

Hány ilyen ember volt? Tudnál erről forrást küldeni?


„Azt már tudjuk, hogy az oltás vérrögösödést, szívizomgyulladást okozhat, voltak, akik ebbe bele is haltak, és ezt hivatalosan el is ismerték.”

A koronavírus is bizonyítottan okozhat vérrögösödést és szívizomgyulladást és sokkal nagyobb eséllyel.


“Mindegy, hány emberről van szó, én úgy vagyok vele, hogy ha 1 ember is meghalt bizonyítottan az oltás miatt, akkor az az oltás nem biztonságos, és én nem akarok kockáztatni.”

A covidtól is meghalt bizonyítottan nem egy ember, sőt százezrek, vagy milliók. Jóval magasabb arányban, mint az oltástól. Ebben az esetben miért kockáztatsz?

Remélem azért az utcára még kimersz lépni. Bizonyítottan haltak már megy úgy emberek, hogy a háztetőről lehulló cserép a fejükre esett. Autóba ülni mersz? Le sem merem írni, hogy mennyi autóbaleset van évente. Bizonyítottan nem biztonságosak a gépjárművek, és kilépni az utcára, ne kockázatass!


“Másrészről vannak olyanok (szintén hivatalosan elismerten), akik két oltás után is COVID-osak lettek, kórházba kerültek vagy éppen meg is haltak. Ha ezek az oltások valóban hatékonyak lennének, nem hallanánk ilyen esetekről.”

Nincs olyan gyógyszer, ami 100%-os hatékonysággal véd, de ez kb. minden műtéti eljárásra is igaz. Ha balesetet szenvedsz, vagy súlyosan megbetegesz könnyen lehet, hogy csak valamilyen műtét mentheti meg az életed. Ennek ellenére hallani sok olyan esetet, hogy a műtőasztalon halnak meg emberek. Most akkor a műtétek nem hatékonyak?


“A kockázat-haszon arányt mérlegelve úgy vélem, nem nyerek vele semmit, ha beoltatom magam.”

Kockázatot mérlegelve biztosan nem juthatsz erre a következtetésre, ha képbe vagy a számokkal. Haszont mérlegelve ez lehet egy értelmes következtetés, én is eleinte úgy voltam vele, hogy semmi haszna. Nagyon minimális az esély rá, hogy komolyan megbetegszem, annyira minimális, hogy még azt a kb. 2x1 órát is sajnáltam volna rá az életemből, amit a beadatásra kell szánnom, de az soha nem fordult meg a fejemben, hogy azért ne adjam be, mert az oltásnak kockázata van.

A koronavírusba 0,1% eséllyel halsz bele, ha elkapod. Magyarországon 1 év alatt összegyűlt van 800ezer koronás, a lakosság 9,8 millió. Ebből kiindulva 8,1% esélyed van rá, hogy 1 éven belül elkapod, hogy mellé még bele is halsz annak a valószínüsége: 0,0081%.

Nagy-Britanniában 86millió beadott oltásból 7 olyan haláleset történt, ami az oltáshoz köthető (vérrög). Ha úgy döntesz, hogy beadod, az 100% esély arra, hogy “elkapod”. Annak az esélye, hogy az oltásba belehalsz: 0,0000081%.

Ezek alapján pont 1000x nagyobb a valószínűsége, hogy 1 éven belül a koronavírusba belehalsz, mint hogy az oltástól megmurdelsz. Ezért nem tudom komolyan venni, azt hogy valaki az oltásban nagyobb kockázatot lát.

2021. aug. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/157 anonim ***** válasza:
42%

#67

A témáról már szót sem ejtettem, mivel nem tudsz érdemi választ adni. Inkább lány, maradjunk annyiban. :)

2021. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!