Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Számodra is roppant idegesítő...

Számodra is roppant idegesítő Trianon, vagy más a véleményed róla?

Figyelt kérdés

Nem csak igazságtalan volt, hisz nem voltunk felelősek a háborúért, egyszerre sok ellenség tört ránk, a lehető legrosszabbul alakult minden, de megakadályozható lett volna. A magyar haderő minimum félmillió jól felszerelt, motivált katonából állt volna, a román legalább kétszer gyengébb és kisebb volt, leküzdhetetlen utánpótlási problémákkal, egyik ellenség sem ment volna bele nagy emberáldozatokba. A lehető legrosszabb taktikát választotta a kormány, azaz egy háborúban feloszlatta saját haderejét, hátha ezzel meghatja a deklaráltan területeket elfoglalni szándékozó ellenséges országokat. Egyébként máig illegális, hisz Magyarország nem volt felelős a háborúért, így nem büntethették volna meg.

Máig megszállva tartják a területeinket, és elnyomják az őslakosokat ezek a soviniszta, primitív országok.

Ráadásul ezek a lator államok teljesen meghamisították a történelmüket, és folyton a hazugságaikat hangoztatják a magyar elnyomásról, vagy hogy ők mindig többségben voltak ott, és még a külföldieket is meg tudják győzni erről.



2021. aug. 24. 18:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
28%
20:594 Aki ilyeneket mond mint te az nem Magyar ember. Sajnálom de továbbra is ez a véleményem rólad.
2021. aug. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
54%

Erre írtam válaszként az utolsó írásomat.


#15


Inkább te vagy a csörtéddel. Azt pedig végképp nem te határozod meg, ki a magyar és ki nem.. Ha meg akkora magyarnak tartod magad, annyit tégy meg, hogy rendesen írod le a nemzet nevét.

2021. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
42%

#22

magyar és nem Magyar..és fenntartom kijelentésem, nem te határozod meg, ki magyar és ki nem

2021. aug. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

"Senki nem nyom el senkit, egy átlag magyarnak, románnak, szlováknak semmi baja egymással. Ebből bizonyos politikusok csinálnak politikai kérdést (nálunk is) választások kapcsán, ennyi."


Teljesen egyetértek. Én azokat sajnálom, akiknél ez napi téma, akik napi szinten azon keseregnek, hogy mit veszítettünk el 1920-ban, hogyan szerezhetnénk vissza stb. Szerintem felesleges ezen emésztenie magát az embernek, a saját egészségét károsítja vele, érdemben pedig úgysem tehet ellene semmit. Legyünk őszinték, a történelem rég továbblépett ezen a ponton, ezen az eseményen, a realitásokat figyelembe véve ésszerűtlen manapság bármilyen revízióban gondolkodni.

Szerintem az lenne mindenkinek az érdeke, hogy békességben éljük mindennapjainkat a szomszédainkkal, az acsarkodás egyik félnek sem kedvez, viszont idegileg mindkét oldal kimerül. És ez természetesen nemcsak a magyar irredentákra, hanem a szlovák, román, szerb nacionalistákra is vonatkozik.


Ha ezzel valaki nem ért egyet, azt is megértem, szíve joga bárkinek mérgelődnie Trianon felett, de valójában csak magát teszi vele tönkre.

2021. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
37%
Számodra is roppant idegesítő, hogy állandóan Trianonnal kell foglalkozni.
2021. aug. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
28%

Hogy szeretem ezt a mentegetőzést 😂 "Nem voltunk hibásak, ott se voltunk, azt se tudjuk mikor volt".

Magyarország Ausztriával karöltve robbantotta ki a háborút és keverte bele egész Európát. De ameddig ment a szekér, egy magyarnak se sírt a szája hogy miért kellett a háború. Aztán amikor jött a lejtő, már jó magyar szokás szerint kezdte mindenki keresni a hibásakat

2021. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
26, kicsit tanulmányozd a történelmet... a magyarok nem voltak függetlenek.
2021. aug. 30. 23:21
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

27

Igen,nagyon jól tudom. És? Ugyanúgy hibásak. A magyar katona ugyanúgy megölt sok román, orosz és olasz apát mint az osztrák. De utólag mindenki okos. Akkor senki nem mondta hogy jaj istenem, belevittek ezek a fránya osztrákok,hanem mindenki ujjongott

2021. aug. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, Magyarország közismerten megszállt ország volt több száz éve, 70 évvel azelőtt egy hatalmas szabadságharccal, sosem volt beleszólása hadügyekbe, háborúkba. Ment, amerre mondták. A többi tartomány is ilyen volt, pl. a horvátok, csehek, őket mégis győztesnek hozták ki.
2021. aug. 30. 23:31
 30/30 Hanna S válasza:
72%
Igazságtalanság volt!
2021. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!