Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a jó a kapitalizmusban?...

Mi a jó a kapitalizmusban? Miért jobb a szocializmusnál?

Figyelt kérdés
A szocializmusban mindenki jól élhetett, most meg hatalmas szakadék van a gazdagok és a szegények közt. A középosztály megszűnt.

2021. aug. 30. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 A kérdező kommentje:

Most sem jutok el külföldre nyaralni, mert nincs rá pénz. Régen legalább volt SZOT üdülő. Most nyaralni sem jutok el. 23 éves vagyok, még egyszer nem voltam nyaralni az életben.


Régen legalább Wartburgom lehetett volna, most meg autóm sincs.


Régen legalább lehetett volna 2 szobás panelom, de az sincs.

2021. aug. 31. 11:58
 12/72 anonim ***** válasza:
100%

#11

Majd 30-as éveidben is azon merengsz, mi lett volna régen?

2021. aug. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 A kérdező kommentje:

Ki tudja

De jobb életem lett volna Kádár, de még Rákosi alatt is

2021. aug. 31. 12:42
 14/72 anonim ***** válasza:
100%

“De jobb életem lett volna Kádár, de még Rákosi alatt is“


Akkor Ti tuti nem K1G meg R1G-zhettetek volna, mert ott jött volna a kisautó.



Nekem nem lenne gerincem olyan rendszerben élni, ahol nincs szólásszabadság, én szókimondó vagyok, tehát én biztosan büntiben lettem volna abban a rendszerben. Szerencsére nem éltem benne.

2021. aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
100%
#11 Nem az államtól kell elvárnod, hogy mindent a segged alá tegyen. Ha tanulsz és szerzel egy versenyképes diplomát simán megkeresel annyit, hogy mehess nyaralni és legyen autód, de megkockáztatom, hogy egy jó szobafestő is élhet ilyen életet.
2021. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 A kérdező kommentje:
Most diplomával keresek 200 nettót, de ez még kajára sem elég
2021. aug. 31. 13:51
 17/72 anonim ***** válasza:
45%
De szerencsére, mint látom, internetre futja. Mondjuk kinek mi a fontosabb…
2021. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 A kérdező kommentje:
Van net a munkahelyen
2021. aug. 31. 14:11
 19/72 anonim ***** válasza:

Érdekes én 180-an nettóval még nyaralni is voltam,és autóm is van.

Igaz,hogy hitelre vettem fel,de 2 éve aktívan tudom fizetni és még sosem maradtam el.Albérletem van,ez sem egy saját lakás,de hé van tető a fejem felett és amennyire nekem kell teljesen kényelmes,bútorozott.

Albérlettel sem maradtam el sosem,egyedül a gázom csúszik meg minden évben,mikor kiszámláznak egyszerre 6 hónap többlet díjat téltől tavaszig,azt is ki tudom mindig rendezni úgy,hogy ne legyen belőle senkinek kára.(részletre kérem,2 hó alatt meg van)


Nem egyszerű az élet,de korlátok között élni rosszabb,mint mindent kifillérezni,hogy jusson és maradjon is.:)

És! Kössz,de fizetem a hitelemet akár 20 évig,de be nem teszem a seggem egy Trabantba vagy ezekhez hasonlóba.Ha már megdolgozik az ember valamiért az olyan legyen amilyet és amilyennek szereti.

2021. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 A kérdező kommentje:

Nem tudom te hogy élsz így 180 nettóból, de én múltkor megkívántam egy 300 ft-os joghurtot és azt sem tudtam megvenni, mert arra sincsen pénz. Nemhogy nyaralni nem jutok el, de egyenesen éhezek.


Inkább élnék korlátok között, de létbiztonságban, ahol meglehet mindenem.

2021. aug. 31. 15:58
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!