Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a jó a kapitalizmusban?...

Mi a jó a kapitalizmusban? Miért jobb a szocializmusnál?

Figyelt kérdés
A szocializmusban mindenki jól élhetett, most meg hatalmas szakadék van a gazdagok és a szegények közt. A középosztály megszűnt.

2021. aug. 30. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
58%
Hát,diplomával még kereshetsz is jobban,mint én.Nekem 8 általánosom van..:D
2021. aug. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 A kérdező kommentje:
Ez a nagy probléma, hogy a hozzád hasonlók inkább elfogadják a helyzetüket, ahelyett hogy összefognánk és visszaállítanánk a szocializmust
2021. aug. 31. 16:13
 23/72 anonim ***** válasza:

Kell a f*szomnak az,nem véletlenül lett lecserélve.

És veled ellentétben a "hozzám hasonlók" meg tudnak élni abból is ami van.Te egy diplomával nem tudsz normális munkát találni,hogy eltartsd magad.Nem a világot kell magad körül változtatni,hanem magadat igazítani a világhoz.

2021. aug. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
Orbán Viktor fenttartható.
2021. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:

#20

Azért vigyázz, mit kívánsz, mert elõfordulhat, hogy azt a bizonyos korlátozást pár hétnél tovább nem bírnád ki. Mit jelentsen az, meglehet mindened? Vesd csak össze az akkori kínálatot a mostanival... Van rá esély, amit meg tudnál venni most, abban a rendszerben hiába keresnéd a polcon.

2021. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
Ide sem írhatnád le a véleményedet csak úgy szólok.A szólás szabadsága nem létezett régen. :)
2021. aug. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy nem tudom eldönteni, a jóember csak megjátsza a dilist, vagy tényleg geb@sz van a fejében... Fiam, szerinted létezik olyan normális ország, amely visszatáncol egy 30 éve lezárt és bukásra ítélt kormányzati formába?
2021. aug. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
100%

“Van net a munkahelyen“


A munkahelyen dolgozni kéne, nem játszani.


“ Ez a nagy probléma, hogy a hozzád hasonlók inkább elfogadják a helyzetüket, ahelyett hogy összefognánk és visszaállítanánk a szocializmust”


A Great Reset- amit a globalisták akarnak, a vállalati minimumadó csak az első lépés...


Nem lesz neked benne köszönet.



Ha kommunizmusra vágysz, már most csomagolhatsz, ott tárt karokkal várnak, meglátjuk élvezed e majd. 😄

2021. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs is abban a korban,hogy felfogja milyen volt az.Olvasta valahol vagy mesélte a nagyika és kitalálta,hogy az neki jobb lenne..
2021. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 A kérdező kommentje:

Mit kezdjek azzal, ha most tele vannak a polcok? Úgyse tudom megvenni, mert túl drága.

Az a korlátozás semmiben sem változtatna az életemen. Most sem vásárolok drága cuccokat, most sem járok nyaralni, nincs kocsim, nincs saját lakásom. Külföldön sem jártam még soha. Lyukas gatyában, kiszakadt cipőben járok.

A viszonylagos kádári jólétben meg talán nem is akarnám leírni a véleményem, mert meglenne mindenem.


Régen legalább megtömhettem volna a hasamat 3,60-as kenyérrel és mehettem volna a SZOT üdülőbe nyaralni.

Ha szocializmus lenne, akkor is lenne ugyan úgy számítógép, meg internet. Ezek a technológiai fejlődéssel jöttek, nem Kádár hibája, hogy a 70-es években nem volt.

2021. aug. 31. 16:40
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!