Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a jó a kapitalizmusban?...

Mi a jó a kapitalizmusban? Miért jobb a szocializmusnál?

Figyelt kérdés
A szocializmusban mindenki jól élhetett, most meg hatalmas szakadék van a gazdagok és a szegények közt. A középosztály megszűnt.

2021. aug. 30. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:

“És gazdag lettèl? Sajnos a szociológia és a humánökológia is büfészak. Ez mind szép és jó, amit leírtál, de pénzed ettől se lesz. Én akkor lennék boldog, ha keresnék nettó 800 ezret.”


Menj ki Luxemburgba

2021. szept. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
100%

Tudod kérdező ez a baj, hogy én nem akarom magam halálra akarom dolgozni magam és megvenni mindent, hanem úgy élni, olyat munkahelyen dolgozni ami 100%-ig boldoggá tesz.


Pl lassan rájövök, hogy könyvet is lehet kölcsönözni, filmet is megtudok nézni online, nem kell nekemn a legújabb telefon, vagy a legújabb ruha, vagy a legmodernebb ház vagy lakás, ezeket hová viszem magammal? Sehova..

2021. szept. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel én is lehetnék boldog, csak én nem bírom elviselni, hogy szegény vagyok.


A másik dolog meg az, hogy nem fogok tudni családot sem alapítani, mert ennyi fizetésből nem lehet felnevelni egy gyereket. De a nők se fognak szóba állni velem, ha nincs elég pénzem

2021. szept. 1. 13:39
 54/72 A kérdező kommentje:
Meg ez is Orbán és a Fidesz miatt van, hogy direkt alacsonyan tartják a közszférában a béreket
2021. szept. 1. 16:06
 55/72 anonim ***** válasza:

Veled a nők nem azért nem állnak szóba,mert nem keresel 800.000 forintot.

(Jó,részben sokan biztos ezért is)

Csak szimplán ostoba vagy,és az ostoba embereket senki nem tudja elviselni hosszútávon.Én rövidtávon sem.

200.000 forintot keresel.Nem vagy te szegény,csak nem tudsz bánni a pénzzel.

2021. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 A kérdező kommentje:

Nincsen saját lakásom, ezért albérletben kell laknom. Az albérlet meg a fizetésem nagy részét elviszi. Így meg nem tudok semmit sem félre tenni.

Ebben a helyzetben szegénynek mondhatom magam. Nem csak a fizetést kell nézni.

Más az, ha valaki örököl egy lakást és úgy keres 200 ezret, vagy hogy egy lepukkant albérletet fizet belőle.

2021. szept. 1. 16:42
 57/72 anonim ***** válasza:
Viszont ez is politikai akaraton múlna: Ha a kormány nem a saját ingatlant akarok narratívát erőltetné rá a magyar társadalomra és különösen nem társasházi vagy panel lakások tekintetében, hanem igen is bele állna abba, hogy olcsó és élhető bérlakásokat biztosítanának, akkor lehet neked is több jutna, meg itt beszélhetünk a CSOK igazságtalanságáról, a lakástakarék állami támogatásának megszüntetéséről, stb.
2021. szept. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:

Na és akkor mi van,ha nincs saját lakásod? És,ha nem tudsz félre tenni?

Van hol lakni,van albérleted.A gyerekvállalás meg nem az 500.000-es fizetésén múlik.

"Addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér."


Ha nem lennének albérlők,nem lenne albérlet.Ha nem lenne albérlet sokaknak nem lenne bevétele a megvett,de nem használt lakásokból.Passzív kereset.


Plusz! Ha nincs képzettséged,hogy olyan munkát vállalj ami neked megfelel talán tanulni kellene..

Vagy nem tudom,neked igazából mindegy mit mondanánk,úgyis az a válasz,hogy az egész világ és a rendszer hibája hogy nem tudsz megélni.

2021. szept. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 A kérdező kommentje:

“Ha nem lennének albérlők,nem lenne albérlet.Ha nem lenne albérlet sokaknak nem lenne bevétele a megvett,de nem használt lakásokból.Passzív kereset.”


A Rákosi rendszerben és a Tanácsköztársaság idején akinek több lakása volt, attól elvették és beköltöztették a szegényeket.

Én most is ezt csinálnám. A burzsoáziát kipaterolnánk a villáikból és beköltöztetnénk a hajléktalanokat.


Gyereket meg nem lehet 200 nettóból felnevelni, főleg nem albérlet mellett.

2021. szept. 2. 13:37
 60/72 A kérdező kommentje:
Utálom az albérletet. Nekem mindenáron saját lakás kell.
2021. szept. 2. 13:37
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!