Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves magyar zsidók, hogy...

Kedves magyar zsidók, hogy gondolkodtok a világról, hogy élitek meg a politikai helyzetet, mit gondoltok, miben vagytok esetleg mások, mint az átlag?

Figyelt kérdés

Milyen az identitásotok? Miben gondolkodtok máshogy szerintetek? Jobban, rosszabban. Pl. esetleg sokkal céltudatosabbak vagytok? Vagy bátrabbak? Az összetartásról nem beszélve. És ezért vagytok sokkal sikeresebbek? Magasabb a szociális vagy verbális IQ-tok? Milyennek láttok másokat? Más népeket.

Különlegesnek érzitek magatokat mint bibliai kiválasztott nép? Mit gondoltok Izraelről, annak megalakulásáról, tetteiről? Mit gondoltok pl. a Tanácsköztársaságról vagy a palesztinok üldözéséről? Igazságos, igazságtalan, nem érint titeket?

Úgy érzitek, igazságtalanul üldöztek titeket sokszor a történelemben, és az antiszemitizmus igazságtalan? Kirekesztő, előítéletes sok ember, vagy valami valós oka is volt ezeknek?



2021. szept. 13. 10:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Utaltam rá a hosszú válaszomban, ezerfelé húzódó vitatkozásokba itt pedig nincs kedvem belemenni.
2021. okt. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Magyar zsidóként én zsidó magyarnak érzem magam. :) Nagyanyám már már keresztény volt. Én maximum karácsonykor megyek az éjféli misére ha fent bírok maradni.A zsidóságom annyiból áll, hogy időként olvasok zsidó a kultúráról, történelemről. Ha valaki zsidózik akkor kellemetlenül érzem magam. Egyszer '98-ban Szlovákiában egy vonatállomáson jegyet vettem és kifele jövet egy "szkinhed" csoport náci karlendítéssel üdvözölt. Elállták az utam és valami olyasmit mondtak,hogy takarodjak ki az országukból. Tesóm ekkor már sírva fakadt. Kaptam egy gyomrost, tesómat a földre lökték. Na most ennek szerinted mi volt a valós oka kérdező? Az hogy a mai napig sok hülye van.
2021. nov. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!