Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem képesek elfogadni...

Miért nem képesek elfogadni az emberek azt az egyszerű tényt, hogy jelenleg egy tehetséges ember nagyon jól tud élni?

Figyelt kérdés

Tehetséges alatt azt értem, hogy van piacképes szakmája és/vagy diplomája. Tehát ért valamihez.

Nem ilyen pénztáros/gyári sori munkás/biztonsági őr/takarító stb.


Szerintem a jelenlegi rendszernél igazságosabb nem nagyon lehetne egy rendszer. Aki valós tudással bír a munkaerőpiacon, az meg van fizetve. Aki egy pótolható emberi erőforrás egy összeszerelő üzemben, az nincs annyira.


Nem értem, hogy egy szürke, átlagos ember aki kijött 18 évesen a középiskolából és behúzott a legelső gyárba, az mit vár egy kormányváltástól? Miben változik az ő élete?


Baráti/rokoni köröm leginkább mérnökökből, informatikusokból, pénzügyesekből áll. 30 éves korban mindannyiunknak van saját háza, felső középkategóriás autója, megtakarítása, évi 2 nyaralás alap. Aztán van 1-2 proli is, néha beesnek rokonlátógatóba aztán megy 3 órán keresztül a fideszezés, a fröcsögés, a gyűlölködés, hogy mészáros mennyit lopott. Talán ez a különbség közte, és köztünk?



2021. okt. 1. 07:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
81%

Azért a hanyatló nyugaton 10x olyan jól élnek a képzett emberek.


Én meg láttam ahogy 5-600 forintos órabérért napi 12 órákat gürcölnek, mert nincs más. Főleg középkorú, fiatal lányok asszonyok.

Másik helyen ugyanez, napi 10 óra, 2x5 perc szünet max.

Ha valamelyik elpusztul jön helyette 10 másik.


"fejlesztokent"


Mármint egész nap ülsz a gép előtt és nem csinálsz semmit? Mert magyarországon ez a csúcs.

2021. okt. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
0%

Én... én tulajd'képpe' nekem nincs bajom a tehetséges emberekkel. Tudod a tehetség olyan mint a pénz: valakinek van, valakinek nincs. Tehetsége. Vagy ha nincs tehetsége akkor is van.. csak másképp.. Vegyen mondjuk egy...egy jó tévét. Igen, ez kell neki. Egy jó tévé.


/M.L./

2021. okt. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 hypno ***** válasza:
88%

Az elmúlt évben azt hallottam unalomig, hogy a gazdák nem kapnak napszámost, mert annyi pénzért amit fizetnének, senki nem szedi le helyettük.


Én még emlékszem arra, hogy amikor érett a málna, a fönököm (és az egész családja) szabadságot vett ki és látástól mikulásig szüreteltek. Pedig nagy főnök volt.


Most meg mintha azok akiknek föld van a kezükben úgy gondolnák, hogy földesúrként már derogál a kétkezi munka.


Az alma ára meg 500 Ft a boltban ha éppen nincs akció.

2021. okt. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően nem a gyári munkás hal éhen jelenleg magyarországon. Egy leszakadt régióban is 170 nettót megkapja egy betanított munkás 3 műszakban, 1 szombattal.

Nyugati országrészben meg nettó 200 túlóra nélkül az alap. Vas megyében több gyárat is ismerek ahol 3 műszakban, 3 túlórával keresnek 250-260 nettót az emberek (bérpapírt is láttam, nem bemondás alapú).


Szerintem inkább pont az egy óriási tragédia, hogy egy tanár, óvónő, tűzoltó, mentős kap olyan megalázó fizetést, hogy lassan őket nézik még az emberek is hülyének, amiért nem módosítanak pályát. Szerintem ez a baj, hogy a társadalom számára konkrétan a legszükségesebb emberek vegetálnak 140-150 ezer Ft-ból, míg a fa*zom 8 általános biorobot hazaviszi a nettó 200at, miközben a társadalom számára kb nulla szerepet tölt be, csak a fogyasztói társadalom által felfújt vadkapitalista világban tömi a puszta létezésével egy Texasi befektetőcég főnökének a zsebét.


Amúgy senki sem mondta, hogy a mérnök ne keressen jól. Vannak tanár ismerőseim. Ők sem arra vágynak, hogy te keress szarul mérnökként. Szimplán annyi lenne az elvárása, hogy egyrészt ne haljon éhen, másrészt ne nézze a rokonsága fogyatékosnak kb, amiért a tanári pályát választja. Volt olyan aki be akarta volna a gyárba küldeni inkább.

2021. okt. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
8%
A tanar miert keressen jobban, mint a tobbi betanitott munkas?
2021. okt. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
92%
Hogy mondjuk legyen tanár aki a hülye gyerekedet tanítja majd? Meg mi az, hogy a többi betanított munkás? A tanár nem betanított munkás te szerencsétlen.
2021. okt. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
100%
15# A kérdés inkább úgy hangzik: miért keres mindkettő rohadt keveset?
2021. okt. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
0%
#16 hogyne lenne betanitott munkas, gyerekeknek oktatja ugyanazt az egyszeru tananyagot evrol-evre.
2021. okt. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
88%
tehát te jó anyagi helyzetben vagy és emiatt nem zavar hogy a fidesz a szemedet is kilopja. esetleg csak nincs 4 kölyköd akik miatt már nem kell közterhet viselned? meg kaptál pénzt erre-arra? vagyis megvettek kilóra, ennyi volt az ára a gerincednek, erkölcsi tartásodnak. még meg is magyaráztad magadnak hogy a többiek is koptak. húzd ki a fejed a homokból, nézz kicsit körül, aztán köpd le magad a tükörben.
2021. okt. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
86%

Akkor az orvos is az nem? Ugyanazokkal az esetekkel találkozik minden nap. A mérnök is az, nagyrészt ugyanazokat a problémákat oldja meg. A pénzügyes is betanított munkás hiszen egyszer kell megtanulnia az egészet.


De a lényeg hogy te mint kibaszzott gyári munkás nem vagy az, akinek a feladatát egy betanított cirkuszi majom is el tudná végezni. Te nem vagy az, aki helyett berángatnak az utcáról egy embert, és 12 percben betanítják hogy kell a présgépen a kart lefelé meghúzni. Lassan eljutunk azért oda, amikor a magad fajta vérproli helyett már olcsóbb lesz a robot. Jelenleg azért téged tart az autóalkatrészgyár, mert olcsóbb vagy neki mint egy robotot telepíteni a helyedre. Lehet majd pislogni 10 év múlva ;)

2021. okt. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!