Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem képesek elfogadni...

Miért nem képesek elfogadni az emberek azt az egyszerű tényt, hogy jelenleg egy tehetséges ember nagyon jól tud élni?

Figyelt kérdés

Tehetséges alatt azt értem, hogy van piacképes szakmája és/vagy diplomája. Tehát ért valamihez.

Nem ilyen pénztáros/gyári sori munkás/biztonsági őr/takarító stb.


Szerintem a jelenlegi rendszernél igazságosabb nem nagyon lehetne egy rendszer. Aki valós tudással bír a munkaerőpiacon, az meg van fizetve. Aki egy pótolható emberi erőforrás egy összeszerelő üzemben, az nincs annyira.


Nem értem, hogy egy szürke, átlagos ember aki kijött 18 évesen a középiskolából és behúzott a legelső gyárba, az mit vár egy kormányváltástól? Miben változik az ő élete?


Baráti/rokoni köröm leginkább mérnökökből, informatikusokból, pénzügyesekből áll. 30 éves korban mindannyiunknak van saját háza, felső középkategóriás autója, megtakarítása, évi 2 nyaralás alap. Aztán van 1-2 proli is, néha beesnek rokonlátógatóba aztán megy 3 órán keresztül a fideszezés, a fröcsögés, a gyűlölködés, hogy mészáros mennyit lopott. Talán ez a különbség közte, és köztünk?



2021. okt. 1. 07:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
97%
Az nem gond, hogy a te szorgalmaddal és végzettségeddel, motivációddal jól élsz! Örülök neki. Az a gond, hogy a pénztáros/gyári sori munkás/biztonsági őr/takarító nem él meg. Pedig társadali szerepüket tekintve az ő munkájuk is szükséges.
2021. okt. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem egy pénztáros is elég jól meg tud élni ma már. Amúgy meg igen, aki lúzer, az nyilván nem magában fogja keresni a hibát, hanem a kormányban.
2021. okt. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
31%
En orulok, hogy sok a sikertelen, panaszkodo proli. Ha nem lennenek, akkor ez a kategoria sem lenne szorakoztato.
2021. okt. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
84%

Röviden annyi hogy mindenki sz*rért h*gyért akar dolgoztatni. A gyors gazdagodás a lényeg.

A mostani rendszerben ezt bárki nyugodtan megteheti.


A fidesz pont a legalja tudatlan prolik között a legnépszerűbb.

2021. okt. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
95%

1. Az én ismerősi köröm is informatikusokból áll, mégis sokan nem tudnak házat venni.


De, akkor szerinted senki ne menjen: óvonőnek, tanárnak, rendőrnek, tűzoltónak, mentősnek, ápolónak stb.?

Ezek az emberek is tanulnak, felelőséget vállalnak stb.

Szerinted milyen világ lenne nélkülük?


Mérnökként tudnod kéne rendszerben dolgoznod és tudni, hogy egy rendszert mindig a "leggyengébb pontja" határozza meg...

2021. okt. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
100%
A jól képzett, keresett emberek a korábbi kormányok alatt is jól éltek, ez nem a fidesz újdonsága. Én Fletó alatt is jól éltem, meg most is.
2021. okt. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
26%
Csak az a baj, hogy nem Magyarországon.
2021. okt. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
70%
#7 en nagyon jol elek Magyarorszagon fejlesztokent.
2021. okt. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
8: mennyi a havi nettód? Csak viszonyításképpen, hogy lássuk.
2021. okt. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
100%
Majd akkor térjünk erre vissza ha nem lesz tűzoltó es rendőr, az utcak uszni fogok a mocsokban mert nem lesz takarító, a gyár ahol mernokoskodsz elmegy Ukrajnába mert nincs eleg munkas, a tanárnak és apolonak fizethetsz óránként 20 ezret a privat oktatasban es eü-ben. Mernokok es penzugyesek nem tudnak fenntartani egy orszagot.
2021. okt. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!