Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem képesek elfogadni...

Miért nem képesek elfogadni az emberek azt az egyszerű tényt, hogy jelenleg egy tehetséges ember nagyon jól tud élni?

Figyelt kérdés

Tehetséges alatt azt értem, hogy van piacképes szakmája és/vagy diplomája. Tehát ért valamihez.

Nem ilyen pénztáros/gyári sori munkás/biztonsági őr/takarító stb.


Szerintem a jelenlegi rendszernél igazságosabb nem nagyon lehetne egy rendszer. Aki valós tudással bír a munkaerőpiacon, az meg van fizetve. Aki egy pótolható emberi erőforrás egy összeszerelő üzemben, az nincs annyira.


Nem értem, hogy egy szürke, átlagos ember aki kijött 18 évesen a középiskolából és behúzott a legelső gyárba, az mit vár egy kormányváltástól? Miben változik az ő élete?


Baráti/rokoni köröm leginkább mérnökökből, informatikusokból, pénzügyesekből áll. 30 éves korban mindannyiunknak van saját háza, felső középkategóriás autója, megtakarítása, évi 2 nyaralás alap. Aztán van 1-2 proli is, néha beesnek rokonlátógatóba aztán megy 3 órán keresztül a fideszezés, a fröcsögés, a gyűlölködés, hogy mészáros mennyit lopott. Talán ez a különbség közte, és köztünk?



2021. okt. 1. 07:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:

60


Ez mind szép és jó,de ha elmegyek az étterembe,ez meg fogja főzni azt az ételt,amit választok??Ki is hozza??Netán leszedi utánam az asztalt?Ha elmegyek bulizni,kérhetek tőle egy üdítőt??És kapok is??

Ha kapok levelet,kihozza??Az autómba lecseréli az olajat??

2021. okt. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 hypno ***** válasza:

#61


Idővel. Rómát sem egy nap alatt építették

2021. okt. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:

61: van, amit nem fognak automatizálni, amit meg igen, azt fokozatosan.


Pl. vannak a világon már olyan éttermek, ahol a vevő az asztalnál táblagépen kiválasztja, hogy mit kér, egy robot odagurul és hozza az ételt, a végén meg kártyával fizet az asztal terminálján.


Pincér nem kell, vagy legfeljebb egy, aki az adódó problémákkal foglalkozik, ahogy most az önkiszolgáló pénztárakat is egy pénztáros felügyeli.


Nem fog minden munka eltűnni, de van, amit elvisznek majd a robotok.

2021. okt. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 hypno ***** válasza:

#63


Olyan szempontból nincs jelentősége a dolognak, hogy a világon minden termelés és szolgáltatás az ember fogyasztási igényének kielégítését szolgálja.


Ha egyetlen ember sem dolgozna, akkor is erről szólna a nóta. Ha nincs ember, nem kellene termelni, nem kellene robot, jöhetne a természet, hogy ott folytassa az evolúciót ahol abbahagyta. Aztán vagy felemelkedne valamelyik életforma, vagy nem. Kb 5 millió év volna rá mielőtt a Nap szupernovává válik és bekebelezi a Földet.

2021. okt. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:

64


A Nap sohasem lesz szupernova,ahhoz túl kicsi.Tudtommal minimum 4 naptömegű csillagból lehet.A Napból vörös óriás,aztán fehér törpe lesz.

Az eredeti kerdéstől szépen eljutottunk a csillagászatig😁

2021. okt. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 hypno ***** válasza:

#65


Jogos.

És nem 5 millió, hanem 5 milliárd év a többi viszont stimmel.

2021. okt. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
48%
Én azt nem értem miért nem lehet megélni 150 nettóból amit itt írnak? 5 éve még egy ápoló 80 ezret kapott, mára 170-200at. Egy gyári munkás szintén egy bolti eladó is. Duplája lett a bér sok mindenkinek. Inkább örülni kéne neki.
2021. okt. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
67es,te mennyiből élsz havonta?
2021. okt. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:

"Miért nem lehet megélni 150 nettóból amit itt írnak?"


Nem moslék minőségű kaja egy személynek egy hónapra: minimum 50e

Rezsi + internet: 30e

Tömegközlekedés, váratlan költségek, telefon, gyógyszerek, háztartási eszközök: 20e


100-nál járunk és még csak ott tartunk hogy elláttad az alapszükségleteidet. Nem szórakoztál, egy túrórudit nem vettél a párodnak, nem raktál félre, nem adtál haza a szüleidnek, nem jött közbe egy orvosi költség, egy elromlott mosógép, egy váratlan kiadás. Erre mind marad sz.ros 50 ezer forintod.


És persze ez csak akkor van így ha sajt lakásban laksz, mert ha szobát is kell bérelned akkor ugrott a maradék 50 ezer is és konkrétan 0 forintot raktál végre hónap végén.

2021. okt. 2. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:

Az én baráti köröm is informatikusokból áll, többségének van "saját" lakása, ami félig a banké. Szóval mi biztos valamit rosszul csinálunk. :)


De én nem gondolom, hogy ez a Fidesz hibája, nem is értem ide hogy került a fidesz? De ha már idekerült: a tanárok bérét még Medgyessy emelte utoljára érdemben. Nem tudom mit szólnál, ha 15-20 éve nem kaptál volna érdemi fizuemelést.

2021. okt. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!