Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem képesek elfogadni...

Miért nem képesek elfogadni az emberek azt az egyszerű tényt, hogy jelenleg egy tehetséges ember nagyon jól tud élni?

Figyelt kérdés

Tehetséges alatt azt értem, hogy van piacképes szakmája és/vagy diplomája. Tehát ért valamihez.

Nem ilyen pénztáros/gyári sori munkás/biztonsági őr/takarító stb.


Szerintem a jelenlegi rendszernél igazságosabb nem nagyon lehetne egy rendszer. Aki valós tudással bír a munkaerőpiacon, az meg van fizetve. Aki egy pótolható emberi erőforrás egy összeszerelő üzemben, az nincs annyira.


Nem értem, hogy egy szürke, átlagos ember aki kijött 18 évesen a középiskolából és behúzott a legelső gyárba, az mit vár egy kormányváltástól? Miben változik az ő élete?


Baráti/rokoni köröm leginkább mérnökökből, informatikusokból, pénzügyesekből áll. 30 éves korban mindannyiunknak van saját háza, felső középkategóriás autója, megtakarítása, évi 2 nyaralás alap. Aztán van 1-2 proli is, néha beesnek rokonlátógatóba aztán megy 3 órán keresztül a fideszezés, a fröcsögés, a gyűlölködés, hogy mészáros mennyit lopott. Talán ez a különbség közte, és köztünk?



2021. okt. 1. 07:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
100%

28/

No igen. Ezzel szemben egy csendőr őrmester havi 400 pengőt keresett abban az időben, amikor a nóta is úgy szólt, hogy "havi kétszáz fixszel, az ember könnyen viccel". Horthy tisztában volt azzal, hogy az erőszakszervezetét meg kell fizetni, ha rendet akar az országban.

2021. okt. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
88%

Hát kérdező,remélem a te kölködnek lesz annyi esze,hogy építtet a saját kölkének gyerekszobát,mert neked nem volt,az tuti.

Már amennyiben lesz óvónő,tanárnő,aki neveli egy ilyen hülyének a gyerekét.Meg ha addig fel nem kopik az állad,mert egy ilyen hülyének a proli bolti eladó adja a kaját.Tudod ennyi ésszel valóságos csoda,nem pusztultál még ki.

Egyébként én sem panaszkodom anyagilag,de egyáltalán nem nézem le a gyári munkást,takarítót,stb,mert nélkülük megállna az élet.Elég szégyen az országra nézve,hogy azok az emberek nincsenek megfizetve.Örülj neki,hogy jól élsz,de jobban jár mindenki,ha nem mondasz semmit,addig talán bölcsnek tűnsz.

2021. okt. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
100%

Látom nem nagyon jött át az ironizálásom (12#)


Ah... néha már fáj ez az egysíkú gondolkodás..

2021. okt. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
58%
Milyen állami állások vannak?
2021. okt. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 A kérdező kommentje:

32/34 anonim ***** válasza:


Nem értem ezt a "majd ha lesz ovónő, tanár ahol laksz" szöveget. Tele van a város óvodákkal, iskolákkal. Virágkotőtől kezdve villanyszerelőn át földmérpig mindenféle iskola van itt. Gimnáziumból meg annyi van mint csillag az égen. Inkább gyerek nincs lassan.

Ti valami alternatív valóságban élhettek vagy nem tudom.


Mit értesz az alatt, hogy nem lesz eladó a boltban? Leveszem ami kell, és fizetem az automata pénztárgépnél úgy 3-4 éve.

2021. okt. 1. 12:17
 36/72 anonim ***** válasza:
87%
Te élsz alternatív valóságban. Nézz utána kérlek hány betöltetlen tanári állás van.
2021. okt. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
100%

170 nettót megkapja egy betanított munkás 3 műszakban, 1 szombattal."

Mármint 1 szabadnappal.

2021. okt. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
100%

120 nettós összeszerelő bér, jobb mint az 5 évvel ezelőtti 70 ezer."


Azt is kiszámoltad hogy mennyivel drágább minden? Vagy hogy mennyivel mevesebbet ér a forint?

150 neked már kánaán...

2021. okt. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:

"Baráti/rokoni köröm leginkább mérnökökből, informatikusokból, pénzügyesekből áll."


Ennek a baráti körnek mennyi az átlag havi nettó fizetése? Ha beszéltek ilyesmiről, akkor érdekes lenne konkrét számokat hallani.

2021. okt. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
74%

Mondom én,csoda,hogy még élsz..

Amit leveszel a polcról,azt az olyan "prolik" készítik neked,mint amilyeneket lenézel.Olyan proli gyártja a wc papírt,csomagolja a húst,dobozolják a tejet,vagy szerelik össze a tv-t,autót.Ha nem lennének,akkor mit ennél apukám??Rágnád a küszöböt,de azt is proli gyártja...

Automata pénztárnál is van egy pénztáros,aki segít,ha elakadsz,vagy ha a gép behülyül..ha nem lenne ott az a "proli"az életbe nem vennél semmit...

Kicsit magadba kéne szállni,nem a magas lóról okoskodni.

A másik meg az,hogy amíg nem kerestél annyi,amennyit most,te is proli voltál.

Az észt nem az egyetemen osztják,ott csak szakmát tanulsz.Attól még lehetsz sík hülye.

2021. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!