Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem képesek elfogadni...

Miért nem képesek elfogadni az emberek azt az egyszerű tényt, hogy jelenleg egy tehetséges ember nagyon jól tud élni?

Figyelt kérdés

Tehetséges alatt azt értem, hogy van piacképes szakmája és/vagy diplomája. Tehát ért valamihez.

Nem ilyen pénztáros/gyári sori munkás/biztonsági őr/takarító stb.


Szerintem a jelenlegi rendszernél igazságosabb nem nagyon lehetne egy rendszer. Aki valós tudással bír a munkaerőpiacon, az meg van fizetve. Aki egy pótolható emberi erőforrás egy összeszerelő üzemben, az nincs annyira.


Nem értem, hogy egy szürke, átlagos ember aki kijött 18 évesen a középiskolából és behúzott a legelső gyárba, az mit vár egy kormányváltástól? Miben változik az ő élete?


Baráti/rokoni köröm leginkább mérnökökből, informatikusokból, pénzügyesekből áll. 30 éves korban mindannyiunknak van saját háza, felső középkategóriás autója, megtakarítása, évi 2 nyaralás alap. Aztán van 1-2 proli is, néha beesnek rokonlátógatóba aztán megy 3 órán keresztül a fideszezés, a fröcsögés, a gyűlölködés, hogy mészáros mennyit lopott. Talán ez a különbség közte, és köztünk?



2021. okt. 1. 07:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
58%

Csak a legelsore kerestem ra, automatizalva van:

[link]

2021. okt. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
58%

"Ami nincsen automatizálva, az azért nincsen, mert nem lehet gazdaságosan"


Ez valoban igy van, sokszor jobban megeri egy szarert-hugyert dolgozni hajlando prolit alkalmazni.

2021. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
54%

Engem inkább az szokott foglalkoztatni, hogy miért nem automatizáljak a mérnöki és pénzügyes munkákat?

A mérnök gyakorlatilag az a természettudós, aki lusta és inkább biorobot lesz, ahelyett, hogy kutatna és mások munkájából él, a pénzügyes meg gyakorlatilag nem több mint egy jól fizetett bürokrata, akire igazán szükség se lenne.

2021. okt. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
58%
#53 Eleve mernokoknek kell terveznie a gepeket, amikkel barmit is automatizalnanak. Fejlesztoknek kell pl. megirni rajuk a szoftvert.
2021. okt. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 hypno ***** válasza:

#53


Pedig automatizálják.

Vannak algoritmusokat előállító algoritmusok. Elég régen.

2021. okt. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
37%
55! Tudom, csak a prolizó idiótát trollkodtam kicsit, nyugi.
2021. okt. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
72%
De sajnos nem trollkodtad, hanem hülyét csináltál magadból.
2021. okt. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
57! pattogott egy sort, ahogy most te is, pont ez volt a célom. Már ha ti két külön válaszoló vagytok...
2021. okt. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
Mikor lesz automatizálva a szakács,pincér,pultos,autószerelő...van meg,tudom sorolni...
2021. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 hypno ***** válasza:

#59


[link]

2021. okt. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!