Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem képesek elfogadni...

Miért nem képesek elfogadni az emberek azt az egyszerű tényt, hogy jelenleg egy tehetséges ember nagyon jól tud élni?

Figyelt kérdés

Tehetséges alatt azt értem, hogy van piacképes szakmája és/vagy diplomája. Tehát ért valamihez.

Nem ilyen pénztáros/gyári sori munkás/biztonsági őr/takarító stb.


Szerintem a jelenlegi rendszernél igazságosabb nem nagyon lehetne egy rendszer. Aki valós tudással bír a munkaerőpiacon, az meg van fizetve. Aki egy pótolható emberi erőforrás egy összeszerelő üzemben, az nincs annyira.


Nem értem, hogy egy szürke, átlagos ember aki kijött 18 évesen a középiskolából és behúzott a legelső gyárba, az mit vár egy kormányváltástól? Miben változik az ő élete?


Baráti/rokoni köröm leginkább mérnökökből, informatikusokból, pénzügyesekből áll. 30 éves korban mindannyiunknak van saját háza, felső középkategóriás autója, megtakarítása, évi 2 nyaralás alap. Aztán van 1-2 proli is, néha beesnek rokonlátógatóba aztán megy 3 órán keresztül a fideszezés, a fröcsögés, a gyűlölködés, hogy mészáros mennyit lopott. Talán ez a különbség közte, és köztünk?



2021. okt. 1. 07:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
100%
és tanult emberként még nagyobb a szégyened, mint aki a 8 osztályával fel sem fogja mi történik ebben az országban.
2021. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
8%

20-as egy mérnöknek, orvosnak folyamatosan képeznie kell magát, mivel folyamatosan fejlődik a technológia, az orvostudomány, új eszközök, betegségek és gyógymódok jelennek meg, kutató tevékenységet is folytathat stb.

Egy történelem tanár meg pl. leadja ugyanazt a hulladékot egész "karrierjén" keresztül és heló :)

2021. okt. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
94%
@18 Jó sok közöd lehet a szakmához.
2021. okt. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
0%
Azért jobb a helyzet, mint ezelőtt. Pl.: 2014ben felénk 60-100 nettós fizetések voltak, aki már 100 nettót keresett gazdagnak számított. Gondold el felnőtt emberek kerestek havi 60-80 nettókat. Abból alig tudtak megélni. Ehhez képest ma kánaán van. Ha van saját lakásod, házad már nagyon jól tudsz élni nettó 150 ezerből gondolj bele 8 éve még felét kerested ennek. Szerintem végre jó a gazdasági helyzet. 120 nettós összeszerelő bér, jobb mint az 5 évvel ezelőtti 70 ezer.
2021. okt. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
0%
2014-es váalsztáskor felénk 60-80 nettókat kerestek a gyári munkások, pont ők voltak akiknek éhenhalásra elég volt a fizetése, nem volt hónap végén enni, akkoriban a tanárok kerestek 120 nettókat, ami a keleti régióban gazdagnak számítottak. Amúgy 160 nettós tanári fizetésből emg lehet élni, itt Békésben szalagmunkások ennyit se kapnak.
2021. okt. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
0%
Rendőr, tanár, óvónő, tűzoltó, mentős, eü.dolgozó, postás és társai, a közalkalmazottak, mind "állami dolgozó". Állambácsi nem fizeti jól a munkásait. A megtermelt javak másodlagos leosztásában vesznek részt. Számukra ennyit osztanak. Pálya- és munkahelyválasztásban kell jól meggondolni, ki hová szerződik. Orbán munkaalapú társadalma ezt is jelenti, menjenek dolgozni az emberek a versenyszférába, értéket ott állítanak elő.
2021. okt. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
30%
TROLLKODÁS!
2021. okt. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
91%
26! Számukra annyit osztanak amennyit kiharcolnak! Csak egy példa sorra szünnek meg a kórháziosztályok orvis meg ápoló hiány miatt, most emiatt beszartak és megemelték az eüs béreket végre. Csak nem így meg ilyen késön kène felébredni.
2021. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
73%
Ehhez nem kell tehetségesnek lenni. Én abszolút tehetségtelen vagyok, havi 800 ezret kapok kézbe és nem disszidáltam, magyar KFT-nél.
2021. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
53%
26-os lepontozása érzékelteti, mennyire nem értik, milyen politikát folytatnak. Ma az állami dolgozók keresnek keveset.
2021. okt. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!