Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem, miért vannak...

Nem értem, miért vannak annyira kiakadva a három 15 éves lány elzárásán? Szerintetek?

Figyelt kérdés

[link]



hetek óta zengi a média, hogy egy zsömléért is elzárhatnak ezentúl. De értitek, ha egy kiflit lop el mert annyira éhes, akkor még az sem zavar,hogy cigány, akkor valóban sajnálom.


De ezek a lopások többségében mind haszonélvezeti cikkekről szólnak. napszemüveg, kávé, cigi, pia, most meg bizsu, 10e Ft értékben ami azért nem egy zsömle vagy kifli érték.



most itt ez a cikk, nem bírom a fideszt, de nagyon örülök ennek a döntésnek (igaz cigányok esetében még kevés, mert a dutyi nekik edzőterem).


most egy iszonyú fontos ponthoz érkeztünk. kitart e a döntés mellett, vagy visszakozik. ha visszavonja enyhíti stb ezt a törvényt, akkor segget csinál a szájából és elcseszi.


Kellett egy (és még majd pár) ilyen eset ahol sírnak rínak a tolvajok meg hisztiznek, és ez elrettentés lesz a sok p.cs elkényeztetett elcseszett gyereknek.


ez a pszichiátriás téma is. röhejes. majd pont sajnálni fogom. tipikus példája amikor az elkényeztetett gyerek hirtelen 180 fokos fordulatban kapja a való életet, erről valójában nem a gyerek tehet ez igaz, hanem az aki(k) hagyta(k) idáig fajulni, de valahol el kell kezdeni és nincs idő 10 évre, hogy lassan haladjunk. nem halt meg senki. túlélik, pont leszarom, hogy a suliban majd ujjal mutogatnak rájuk.


én is loptam egyszer többed magammal gyerekként. lebuktunk. meghurcoltak, szar volt. vagy 1 évig mutogattak rám, viccelődtek, stb. túléltem. tudom, hogy én tehettem róla, azóta jobb ember lettem, és azok is akik okultak a hibámból és a büntetésemből.


2010. szept. 3. 13:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
55%

A lányok is tudták,hogy rosszul cselekednek és bizony a

tandíjat meg kell fizetni.Igy ez egy példa ,mindenki tanul-

hat és elgondolkozhat a bűn fogalmán.Már régebben kellett

volna rendet csinálni.

2010. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Az meg, hogy miért nem elég az ami régen volt? Miért nem csak az igazgatóiba vitték őket? Mert ma már nincs tekintélye a pedagógusoknak. Végighallgatták volna és röhögcsélve vállat vonogattak volna. Aztán ők lettek volna a menő csajok, mert ők ezt is merik. Na ezért kellett szigorítani. Mert mi még tartottunk a tanárainktól, s szégyen volt az igazgató elé kerülni. Pirultunk, értettünk belőle. A mai gyerekek egy része ha a tanár rászól, röhögnek. Kell a változás.
2010. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

amikor én voltam általános iskolás, akkor ha valakit cigizésen kaptak, akkor mindenki nézett, h úristen, meg ha a tanárnak ellent mondott valaki, akkor hatalmas csend lett, mert mindenki összeszarta magát. ha a tanár azt mondta, hogy menj ki mert ne zavard az órát, akkor kimentél.


ma pedig nemhogy nem fogadnak szót a gyerekek, hanem visszapofáznak és nekimennek a tanárnak is ha kell. semmit nem ér ellenük az egész.

2010. szept. 7. 10:42
 24/31 anonim ***** válasza:

Az egyik leányzó nyilatkozott a tévében, az átélt szörnyűségről. Nagyjából így hangzott, nem pontos, mert nem találom.


Riporter:-Nagyon rossz volt bezárva?

Leányzó:-Igen, nagyon rossz volt, nagyon unalmas volt, életemben soha nem unatkoztam még ennyire.


Ha valóban csak ennyi jött le neki, nem tudom még mit lehet mondani.

2010. szept. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:

Nagyon kiakadtam ezen a cikken!


Ha kiflit lop, ha autót ültessék le igenis kortól, tankötelezetségtől függetlenül. Lopás, lopás, számomra nincs különbség. Nem szeretem én sem a Fideszt, de szerintem ez egy jó intézkedése!


Valamelyik válaszoló írta, hogy nem érti miért kell ezeket a "kislányokat" leültetni. Kislányok!? Képzelem mennyire...no de látatlanban ugye mégsem ítélünk, mindenesetre úgy gondolom, hogyha arra volt eszük, hogy lopjanak akkor megérdemelték!


És, hogy miért jutottak el idáig?


Szerintem sok múlik a szülői nevelésen is. De amit az egyik anyuka mondott:"Egyikük sincs rászorulva ilyesmire, de hát ilyesmin majdnem minden fiatal átesik(?), nem értem, miért kell gyerekekkel így bánni.”"


Képzelem milyen jó nevelést kaphattak ezek a lányok..hát nem tudom, elég szomorú, hogy még az anyukája is így gondolkozik. Az én anyukám nagyot csalódott volna magában és bennem is, ha ilyenné válok.


És hogy elég "kemény"-e a szigorítás?


-Nem!! „Hülyéskedésnek indult, aztán elfajult, de kicsit sok volt a megrázkódtatás, az unalom pedig idegölő volt” Nem hiszem, hogy leesett neki a dolog súlya.


L/18

2010. szept. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
9%

majd ha téged zárnak be 72 órára, mert elloptál egy szelet csokit, akkor megérted

komolyabb bűncselekményeknél sincs elzárás, jegyzőkönvy, mehetsz haza, bekajálsz egy kiflit, rögtön fogda

2010. szept. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
8%

olvasva a válaszokat, megdöbbentő, hogy akik ide irtak, mennyire vérszomjasak

szánom őket, hiszen tolvajok tolvajok felett ítélkeznek habzó szájjal


lopott szoftver birtoklásáért járjon már 1 év kőfejtő!

élvezni fogjátok!

2010. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

nem lopok csokit.

nem eszem kiflit sem a boltban, sőt annyira f.sz vagyok, hogy egy darab mazsolát sem eszek meg a tescoban fizetés nélkül. biztos én vagyok a szar.


lehet hőzöngeni a szoftver témában, de nem ugyanaz, gyakorlatilag nem károsítasz meg senkit, hisz ha nem töltöd le, attól még nem fogod megvenni, nem fogja kár érni az MS-t, nem veszik kárba egy terméke, nem ugyanaz mintha egy 10e Ft értékű legyártott kifizetett termékedet lenyúlják ami mínusz 10e Ft neked.


tipikus 14 éves kiskölök mentalitás ez az érv. mellesleg a szoftver birtoklása jogilag nem illegális. jah és mellesleg aki vesz bármilyen adathordozót hologrammal, az fizet jogdíjat.

2010. szept. 7. 21:02
 29/31 anonim ***** válasza:
The crime doesn't pay:)
2010. szept. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Én egyszer pár szem kekszet vittem el a teszkóból, de majdnem az arcomra volt írva, annyira izgultam!


Dióhéjban: A tesóm épp árufeltötőként volt diákmunkán, én meg vásárolni mentem le. Kiszakadt a zacskó, és mondta, hogy nem ehetik meg a szakadt zacskót, hanem hanem ki lesz dobva. Ekkor pöccentem be, és mentettem meg 5 szem kekszet... (Mivel a termék így sem eladásra, sem visszáruzásra nem kerül, így itt gyakorlatilag a lopás esete sem forog fenn.)

2010. szept. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!