Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem, miért vannak...

Nem értem, miért vannak annyira kiakadva a három 15 éves lány elzárásán? Szerintetek?

Figyelt kérdés

[link]



hetek óta zengi a média, hogy egy zsömléért is elzárhatnak ezentúl. De értitek, ha egy kiflit lop el mert annyira éhes, akkor még az sem zavar,hogy cigány, akkor valóban sajnálom.


De ezek a lopások többségében mind haszonélvezeti cikkekről szólnak. napszemüveg, kávé, cigi, pia, most meg bizsu, 10e Ft értékben ami azért nem egy zsömle vagy kifli érték.



most itt ez a cikk, nem bírom a fideszt, de nagyon örülök ennek a döntésnek (igaz cigányok esetében még kevés, mert a dutyi nekik edzőterem).


most egy iszonyú fontos ponthoz érkeztünk. kitart e a döntés mellett, vagy visszakozik. ha visszavonja enyhíti stb ezt a törvényt, akkor segget csinál a szájából és elcseszi.


Kellett egy (és még majd pár) ilyen eset ahol sírnak rínak a tolvajok meg hisztiznek, és ez elrettentés lesz a sok p.cs elkényeztetett elcseszett gyereknek.


ez a pszichiátriás téma is. röhejes. majd pont sajnálni fogom. tipikus példája amikor az elkényeztetett gyerek hirtelen 180 fokos fordulatban kapja a való életet, erről valójában nem a gyerek tehet ez igaz, hanem az aki(k) hagyta(k) idáig fajulni, de valahol el kell kezdeni és nincs idő 10 évre, hogy lassan haladjunk. nem halt meg senki. túlélik, pont leszarom, hogy a suliban majd ujjal mutogatnak rájuk.


én is loptam egyszer többed magammal gyerekként. lebuktunk. meghurcoltak, szar volt. vagy 1 évig mutogattak rám, viccelődtek, stb. túléltem. tudom, hogy én tehettem róla, azóta jobb ember lettem, és azok is akik okultak a hibámból és a büntetésemből.


2010. szept. 3. 13:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Én nem sajnálom a lányokat...
2010. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
67%

Pszichiáter tényleg túlzás. Bezárni két napra, lesz még néhány ilyen eset valószinűleg. Lesz is (most az egyszer szerencsére) elég nagy visszhangja a sajtóban. Sokan tudni fognak róla. De a valamennyire még értelemesebbje előbb-utóbb rájön, hogy ez nem olyan jó "hecc", nem éri meg.


Ugyanezt kéne csinálni más bűnözőkkel is. Csinálják is. Lásd: közlekedési büntetések drasztikus emelése. Megy az anyázás? Megy. De 1-2 harmincezres tétel elveszi a kedvét az embernek a gyorshajtástól.

A Jobbik ötlete sem olyan rossz, én mondjuk a helyből kivégzést támogatnám, de nem ez a lényeg. Most mi történik? Lopnak, röhögnek a felfüggesztettel, lejár akkor újra lopnak. Három családnál többet nem kéne kivégezni és máris többet gondolkodnának. Radikális. De a szép szó 20 éve nem segít.

2010. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%
Egy kifliért nem is zárták volna el őket. Megérdemelték. Kell valamiféle tanulópénz a fiataloknak. Én elég valószínűnek tartom, hogy nem először csinálták, hiszen tudták, hogy az árcédulát le kell szedni a szajréról. Gyerekkoromban én is loptam, engem is elkaptak. Igazgatóit kaptam, meghurcoltak, mutogattak. Ma már egy kiflit sem vennék el. Az tényleg gyerekcsíny volt, de megfizettem a tanulópénzt. A gyerekeimnek, kicsi korukban nem nyomtam vásárlás közben a még ki nem fizetett ételt a kezükbe, hogy csöndben legyenek. Pedig velük, tényleg mindenki elnéző. Ha a szülő nem képes megtanítani vagy a gyerek gondolja azt, hogy mindent megtehet, akkor kapjon kóstolót az élet "habos" oldalából. Ideje, hogy történjen valami, mert a mai fiataloknak, csak jogaik vannak, kötelezettségeik nincsenek.
2010. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

egen, igazgatóit én is kaptam érte annó.


szerintem mondhatjuk, hogy most ezzel példát statuáltak, csak tényleg az a kérdés, hogy tartják e magukat, mondjuk ha igaz amit az index írt a rendőri intézkedésről, hogy nem adhattak be váltás ruhát nekik egy ideig meg hasonlók, meg, hogy össze vissza beszéltek (a rendőrségen), az valóban gyökérség, de monjduk megszokhattuk. de a többi teljesen jogos volt.

2010. szept. 3. 14:14
 5/31 anonim ***** válasza:
76%

A hülye p*csa bolti szarkákat nem sajnálom, majd legközelebb jobban meggondolják, DE: Van egy olyan hátsó gondolatom, hogy ők hárman az Orbán rezsim első politikai fogja. Hiszen nem is olyan rég volt a szigorítás (amivel ugye, mint egy populista ajándékcsomag, a választók szemét szúrják ki, lásd: kettős állampolgárság), erre most hirtelen néhány tizenéves lányon a rendőrség példát statuál, had örüljön a nép.


De, hogy lássuk mennyi értelme is volt ennek volt ennek az egésznek, kiemelnék két dolgot a cikkből:


"A rendőrség dönthetett volna úgy, hogy a fiatalkorúakat kihallgatás után elengedi: a kár megtérült, a lányok megbánták a tettüket, a bűnismétlés az elrejtőzés vagy más veszély nem állt fent, így érthetetlen, hogy miért kellett őket szabálysértési őrizetbe venni."


Szóval nyugodtan dönthettek volna másképp ebben az esetben (elvégre egy hétköznapi diákcsíny, amit tizenéves lánykák követtek el), de nem, ennek eredményeképp:


"A lányok őrizetbe vétele, furikáztatása, benntartása több százezer forintba került az adófizetőknek."

2010. szept. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
57%

Szívből kívánom az összes majomnak aki annyira sajnálkozik h lopják meg,rabolják ki,verjék össze,erőszakolják meg őt is... aztán majd elgondolkozik.

Ebben a k*rva országban azért megy ez mert itt mindent meg lehet csinálni.

2010. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Walter Sobchak válasza:


ugyan nem írtad, de szerintem gondoltál rá, hogy ez kampányfogás is lehetett. valóban, lehet az, ez majd kiderül, főleg október 3-a után.



nézd költsünk pár milkát (bár sztem erős túlzás a több százezer Ft) arra, hogy példát statuáljunk. reményeink szerint meg fog térülni. ezt hívják befektetésnek.


nem nevezném diákcsínynek. ez különben is baromság, hogy diákcsíny. ilyen az utcán nincs. fiatalkorú bűnözés. ennyi. ahogy mondták mások is, rutinosan csinálták már. és gondolj bele, nem apró értékben loptak. a tolvaj mindig kisebb értékkel kezdi a legtöbb esetben. nem az első eset volt szerintem.

2010. szept. 3. 14:31
 8/31 anonim ***** válasza:
68%
Félre ne érts, egy pillanatig se sajnálom őket, de azért mégis kicsit erős, hogy a rendőrségnek ez most a legnagyobb problémája, hogy súlyos százezrekért tizenéves, iskolás (szóval még nem is kifejezetten a társadalomból kiszakadt egyénekről van szó) bolti tolvajokat kihallgatnak, szállítanak, becsuknak.
2010. szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

meghozták a törvényt, most iktatták be nemrég, gondolj bele, ha most nem tartatnák be, nem statuálnának példát amint lehetőség van, elvesztené az értékét.


gondolj bele. hétfő óta büntetik aki aluljáróban dohányzik pesten. ha nem büntetnék mert ez nem a legfontosabb, akkor mi értelme lenne az egésznek? egy csomó pénz vesznek árba amit ennek az előkészítésére fordítottak és az emberek röhögnének, hogy nah seggszáj, csak "pofáztatok nem is kell betartani."


amúgy tényleg nem ez a legfontosabb, de speciel én úgy érzem ez egy jó lépés a közbiztonság felé. én ennek a lépésnek tudok örülni. (talán ez az egyetlen ami idág tetszett a fidesz "kormánytól" számomra)

2010. szept. 3. 14:48
 10/31 anonim ***** válasza:
79%
Igazából támogatom, ideje végre példát statuálni. Ezután majd meggondolják más fiatalkorúak is, hogy megéri e lopni. Azért sajnálom is szegényeket, mert most ők az elsők, tele van velük a média. Az egyik lányt pszichiátriára kellet bevinni emiatt. Nem hinném, hogy még egyszer lopni fognak.
2010. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!