Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy egy férfit,...

Támogatnátok, hogy egy férfit, aki transzneműnek vallja magát engedjék be a női mosdóba?

Figyelt kérdés

Ez itthon történt:


[link]



2021. dec. 3. 15:48
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
85%

Olyan valasztasi lehetoseg miert nincs, hogy

'akinek van orvosi papirja rola, hogy transz, nokent el es nokent nez ki az mehet a noi mosdoba, azok a "vicces" transzfobok akik meg mindig azzal jonnek, hogy "hadd menjek mar a noi mosodoba, nonek erzem magam kajakra, ha nem hiszed el, elnyomo vagy XD" nem'

?

2021. dec. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
74%

A kérdésed kedves kérdezö, „némileg“ csúsztatás. A cikkben nem olyan emberröl van szó, aki transznemünek vallja magát, hanem olyanról, aki orvosi bizonyítani tudja, hogy transznemü, söt mi több, mütéteken is átesett, és hormonkezelés alatt áll. Azért valljuk be, ennek köze sincs ahhoz, amit itt többen vizionalizálnak, hogy „akkor holnaptól én is a nöibe megyek.


Ami a cikkben felvázolt konkrét problémát illeti, az alábbiakat gondolom. Tökéletesen meg tudom érteni, hogy egy olyan munkahelyen, ahol mondjuk 5 éve együtt dolgozik x számú egyén, és megszokták, hogy az érintett transznemü egy férfi, némi fennakadást okoz egy nemváltás. Férfiként ismerték meg, abszolút érthetö, hogy furcsa lehet a tudat, hogy mától ugyanazt a WC-t használja mint a többi nö, hirtelen nöi ruhát hord, más néven kell szólítani. Éppen ezért szokott a legtöbb transzszexuális, hacsak nem valami egészen fullextrás helyröl van szó, egyben munkahelyet is váltani, hogy tiszta lappal indulhasson az új életében.


Ezzel együtt azt mondom, hogy hiányzik a kolleginákból a jóindulat. Elöször is, feltételezem, hogy ott is zárható fülkékben végzik a dolgukat a hölgyek, innentöl kezdve pedig szó sincs „együtt vécézésröl“. Mitöbb, hacsak nem valami gyárról van szó, ahol 50+ fö dolgozik együtt, a legtöbb munkahelyen 1 db nöi, és 1 db férfi WC szokott lenni folyosónként, vagyis az egész mizéria nem több mint elvi kérdés. De tegyük fel a játék kedvéért, hogy több zárható fülke van. Minimális fantáziával megoldható ez a probléma is, ha a transznemü dolgozó használni kívánja a mellékhelységet, szól hogy „kimentem WC-re“, és akkor abban a 3 percben, szimplán nem megy be az, akinek derogál egy légtérben vécézni egy transzszexuális növel.


Persze ez csak akkor müködik, ha az érintett hölgyek és a fönökség megoldani kívánják a problémát, és nem a transznemü szapulása, és lassú kiútálása a cél. Amennyiben az utóbbi a cél (jelen esetben ez elég valószínünek tünik), a jövöben sajnos várhatóak „további lépések“ is a kolleginák és a fönökség részéröl, ha WC mizéria nem hozná meg a kívánt hatást, értsd az a „dög transznemü“ nem hagyja ott magától a céget…

2021. dec. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
38%

#22:


Ez is azt mutatja, hogy a nőknek se tetszik ez a transznemű baromság. Érdekes, hogy valamiért mindig a többségtől várják el, hogy a kisebbség minden hülye nyűgéhez alkalmazkodjon. Itt is, te is a női kollégákat szapulod, akik sokkal többen vannak, hogy miért nem ők alkalmazkodnak, nem ám a transzneműt.

2021. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

23: igen, nekem is ez a hányinger.

A munkáltató nem önhatalmúlag döntött, szavazás történt, demokratikusan.

Mégsem fogadja el se az érintett lány(?), se a hatóság a többség akaratát. Akkor innentől milyen egyenlőségről meg jogállamról beszélünk?

2021. dec. 5. 14:56
 25/38 anonim ***** válasza:
34%

#24:


Egyszerű. Az LMBTQ és hasonló baromságok nem demokratikusak. Ha azok lennének, akkor a sok hülyeségüket nem tudnák keresztülvinni, mert az emberek többsége nem kér belőlük.

2021. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

25: igen. És talán éppen ezért is érthető, hogy miért nem alakítanak pártot. Hiszen a melegek is már valami 20%-ra becsülik magukat (gyorsan szaporodnak), a feminácik meg ugye 50%.

Ha valós társadalmi támogatottságuk lenne simán a hatalom közelébe kerülnének, de hát valamiért ezt nem teszik. Talán mert ők valójában még mindig csak egy nagyon hangos kisebbség.

2021. dec. 5. 15:16
 27/38 Fero89 ***** válasza:
91%

Az mondjuk furcsa hogy megannyi ilyen kérdés után eddig egynél sem írta egy transznemű sem, hogy 'igen én azért élem ilyen nehézségekkel a mindennapjaim, műttetem magam és állok hosszú ideje hormonterápia alatt, mert be akarok surranni a női vécébe látni egy kis pin@t, mert még nem hallottam az internetről ahol fél perc keresés után még hírességekét is meglesheted'.

Ellenben a tisztességes keresztény konzervatív hetero férfiak rendszeresen megörvendeztetnek minket ilyenekkel mint a 20-as.

"Én szívesen bemennék a női mosdóba heteró férfiként."

Vagy a 15-ös.

"Jo lenne gyütt wécézni a nőkkel, nagyon élvezném. :)))"

Kíváncsi lennék ők mit képzelnek mi zajlik a női mosdókban.

És hogy ezek után még bárkinek van pofája egy transzneműt deviánsnak bélyegezni, mert abba a mosdóba akar menni amelyik megegyezik az énképével, és amelyikbe legtöbbször első ránézésre bármelyikőnk beengedné!

Mert nekem legalábbis még soha nem kellett a budiajtóban sem a születési bizonyítványomon igazolni a születési nemem, sem elővenni a f@szomat hogy bizonyítsam, férfi vagyok.

2021. dec. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
62%
A wc egy dolog, de ha azt megengedik,akkor az öltöző is szabad pálya. Kicsit bele kellene gondolni a többi női kollégának a helyzetébe is, 10 éve dolgozik valaki bélával,és nem akar előtte fehérneműre , vagy ha olyan a munkahely akkor adott esetben meztelenre vetkőzni akkor sem ha béla mától nőként él . Vagy csak a transzneműek érzései legitimek ,őket mindenki értse meg és alkalmazkodjon, mindenki más meg le van szarva ? Ez nem tolerancia,hanem józan ész kérdése,senki nem fog egyik napról a másikra nőként nézni bélára,főleg nem a női alkalmazottak . lefogadom,hogy béla családjának és közeli hozzátartozóinak akik feltétel nélkül szeretik is nagy falat ezt megemészteni,akkor hogy várhatja el idegen emberektől egyik napról a másikra ezt ?
2021. dec. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Fero89 ***** válasza:
82%

De hát épp az a helyzet hogy az ilyen 'Béla egyik napról a másikra úgy dönt nő lesz' helyzetek csak a kukkolni vágyó cisz heterók fejében fordulnak elő. A valódi helyzet inkább hajaz arra hogy,

'Hallottad hogy a Béla bejött a női mosdóba?'

'Nem mondod, hol van?'

'Hát ott.'

'A Kati mögött?'

'Dehogy, a Kati az! Eredetileg Bélának hívták, de már nem használja.'

'Ez biztos? Hát melle van.'

'Olyat már bárkinek műtenek manapság.'

'De tisztára úgy néz ki mint bármelyik nő.'

'Az lehet de mi van ha még megvan a f@sza, mert akkor biztos meg akar vele erőszakolni minket.'

Úgyhogy marad a kérdés mit javasoltok, az esetenként teljesen nőies küllemű transz nőket küldjük a férfi mosdókba, az olyan férfitársaink közé akiket még a vécéző nők gondolata is izgalomba hoz? Vagy állítsunk felügyelőket a mosdóajtókba, akik belépés előtt alányúlnak az embereknek, hogy meggyőződjenek jó helyre megy-e?

Vagy mondjuk hagyjuk hogy az emberek abba a mosdóba menjenek amelyikbe akarnak, és tudomásul vesszük hogy a nemi erőszak vagy a magamutogatás ettől továbbra is törvénytelen maradt, és e szerint járunk el ha előfordulnának.

2021. dec. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 23-as! Úgy gondolom, hogy egy felnöttekböl álló társaságban elvárható, hogy az emberek kölcsönösen alkalmazkodjanak egymáshoz.

Nem mellesleg, az egyetlen konkrét megoldási javaslat amit felvetettem, éppenhogy a transznemü delikvenstöl követel elsösorban alkalmazkodást, neki kell figyelmeztetnie a „rettegö“ koleginákat, hogy használni kívánja a mellékhelységet, a többiek meg eldönthetik, hogy megvárják amíg visszajön, vagy sem. De ha a hölgyek szerint úgy a jobb, hogy a transznemü kollega kérdezze meg minden egyes alkalommal, hogy mehet-e most, nincs esetleg valaki, aki nem tud 3 percet várni, biztos vagyok benne, hogy ez is megoldható „felnött“ emberek között…

Emellett továbbra is tartom azon álláspontomat, hogy zárható fülkék mellett ez az egész egy mübalhé. Nyilvános WC-nél még talán megérteném az aggodalmat, ha nagyon szabadjára engedem a fantáziámat, végülis elképzelhetö, hogy oda beszabadul egy rózsaszín parókás szatír, aki egész nap ott téblábol, hogy hátha lát vmi izgalmat, és ha kérdöre vonják, azt állítja hogy transzszexuális. De itt egy állandó, zárt munkaközösségröl van szó, könyörgöm…

Az egyetlen helyzet, amiben jogos lehet az ilyen vehemens ellenállás, az az, hogyha valamiért a fülkét nem lehet rendesen bezárni (elveszett a kulcs, soha nem is volt kulcs, elromlott a zár, stb…). Ebben az esetben nem a transznemüt kell kitiltani, hanem elintézni, hogy újra zárható legyen az ajtó.


Száz szónak is 1 a vége, a lényeg az, hogy valahova nyilván a transznemü kollegának is kell menni WC-re. A férfi mosdó kizárva, az nyilván a férfi kollegákat fogja zavarni, ha piszoár is van (márpedig az a jellemzö), akkor pláne. Az persze még megoldást jelenthet, hogy éppíttet a fönök egy külön WC-t kizárólag a transznemü alkalmazottnak, de szerintem mégiscsak egyszerübb, olcsóbb és gyorsabb megoldás felnöni. Én pl egyáltalán nem tudok pisilni, ha tudom, hogy a mellettem lévö fülkében is van vki, mégsem követelem, hogy mindenki más hagyja el a mellékhelységet, mert fel tudom mérni, hogy ez az én problémám.


Az öltözöt meg kár volt idekeverni. Mind a cikk, mind a kérdés a WC-röl szól. A 2 helyzet egyáltalán nem összehasonlítható, a WC fülkét jobb helyen egyszerre egy ember használja, az egész „folyamat“ alatt óvva van az intimszféra. Az öltözö nyilván nem ilyen, még azonos biológiai nemüek között is sokaknak kellemetlen a helyzet. Ebben az esetben a transznemü lesz szíves a WC-n átöltözni, vagy ha van vmi alkalmas sufni, amit erre a célra ki lehet jelölni, akkor ott. Ha ez neki nem felel meg, oldja meg ahogy tudja és akarja, amíg az nem a nöi, vagy a férfi öltözö.

2021. dec. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!