Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MZP kezd elgyöngülni?, valójáb...

MZP kezd elgyöngülni?, valójában feri van mögötte?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 5. 10:06
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 A kérdező kommentje:
Talán indokolt lenne akkor a párodnak egy munkahelyváltás nem? Vagy ha kormányt váltunk már nem 140et fog keresni?
2022. jan. 5. 13:31
 32/62 anonim ***** válasza:
62%

#31 Látod, pont erről beszéltem. :)


A feleségem válthat másik munkahelyet, de azt a munkát attól még valakinek el kell végeznie. Állami vállalatnál dolgozik, ha nem végezné senki ezt a munkát nagyon sok ember lenne bajban. Ugyanúgy rengeteg olyan munkára szükség van, akik keveset keresnek. Most mindenki váltson munkahelyet és megoldódik a probléma?


A kormány dolga biztosítani az állampolgárai minimális, emberhez méltó életszínvonalát a munkájáért cserébe. Ha ezt nem tudja megtenni, alkalmatlan a szerepére. Jelenleg a kormány nem tudja fedezni a szegény/mélyszegény emberek egyre zuhanó életszínvonalát, így alkalmatlan a feladata ellátására. Ha a másik kormány is alkalmatlan lesz, azt is le kell váltani.

2022. jan. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 A kérdező kommentje:
Elég nehéz elhinni ezt a 140-et ha a mindenkoti minimálbér 167ezer. 140-et szerintem az utcasöprögetők kapnak.
2022. jan. 5. 13:55
 34/62 anonim ***** válasza:
75%
#33 Bruttó 167 esetleg. A cégnél ahol dolgozok a takarító keres 125 nettót, anyám bolti eladóként kap 160 nettót. Nem tudom, hogy hol élsz te.
2022. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
Kelet Magyarországon élsz?
2022. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
51%

Bala'zs-nak:


Mikor is mondott le Gyurcsány, 2009-ben, igaz? Azóta lemosta az összes ellenzéki pártot a Jobbikkal együtt, a legerősebb ellenzéki párttá téve a DK-t.


MZP-nek nagyobb a támogatottsága mint a DK-nak?


Azok a fideszes szavazatok rohadtul hiányozni fognak majd.

2022. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
77%

"Azóta lemosta az összes ellenzéki pártot a Jobbikkal együtt, a legerősebb ellenzéki párttá téve a DK-t."

Ez igaz, viszont ne felejtsük el, hogy tizenvalahány százalékon áll, ami önmagában még mindig semmit nem ér. Én megértem, hogy kedveled a DK-t, ezzel semmi gond, de látni kell azt is, hogy Gyurcsánynak túlságosan nagy az elutasítottsága, ami miatt egy bizonyos szint fölé nem tud nőni a támogatottságuk.


"MZP-nek nagyobb a támogatottsága mint a DK-nak?"

Az előválasztás eredményét tekintve igen, nagyobb. De ez most lényegtelen, nem egymást kell legyőzni és versenyezni, hanem a Fideszt. Ezt követően pedig közösen, összefogva, kompromisszumkészen kormányozni.

2022. jan. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
0%

Egy összefogás-győzelem esetén a DK lenne igencsak túlsúlyban.


Ezt is el fogjátok fogadni majd?


Kötve hiszem.

2022. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
62%
#38: Miért ne fogadnánk? Amúgy szerintem a Jobbik sem lesz elhanyagolható tényező. De nem is ez a lényeg, mert ugyanúgy rá lesznek szorulva a többi pártra, hisz kisebbségben lesznek a parlamentben, távol az 50%-tól.
2022. jan. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
62%

#36


"Mikor is mondott le Gyurcsány, 2009-ben, igaz? Azóta lemosta az összes ellenzéki pártot a Jobbikkal együtt, a legerősebb ellenzéki párttá téve a DK-t."


Miért, nincsen Jobbik? Hova lett? :O

Tegnap még megvolt! :D


Gyurcsány messze nem akkora tényező, mint amekkorának hiszitek. Senkit nem mosott ő le, az LMP egyrészt attól esett szét, hogy a fontosabb emberek otthagyták, az Együtt egy indokolatlan, 3%-os párt volt, az MSZP-Párbeszéd még mindig létezik, a Jobbik pedig él és virul.

A Momentum is létezik még, de szerintem nincs nagy jövője. Nem tudott vidéki bázist építeni, alighanem örökre egy budai elitpárt marad.


"Egy összefogás-győzelem esetén a DK lenne igencsak túlsúlyban.

Ezt is el fogjátok fogadni majd?"


Egyrészt nem olyan nagy túlsúly az, a Jobbik majdnem ugyanakkora tényező. Másrészt összeségében a többi 5 párt pedig együttesen nagyobb tényező, mint a DK.

Egyébként persze, elfogadjuk, nincs ezzel gond. Ha választók ezt akarják, akkor legyen így.

2022. jan. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!