Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MZP kezd elgyöngülni?, valójáb...

MZP kezd elgyöngülni?, valójában feri van mögötte?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 5. 10:06
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:

Bala'zs-nak:


Akár melyik oldalt nézem, még a jobboldali oldalak is csak fej-fej melletti támogatottságot mutatnak a DK és a Jobbik között.


Tehát a DK elhúzott, vagy a Jobbik összement, vagy együtt a kettő. Nézőpont kérdése.


Több oldal százalékos közlései alapján én azt valószínűsítem, hogy a DK valahol 12-13% körül lehet, a Jobbik pedig 9-10%. Természetesen az ilyen becslések sosem pontosak, mert minden párt vonatkozásában vannak tendenciák, amiket a párt aktuális cselekményei határoznak meg.


Nos. Ez nem lesz szép tőlem, de reálisan nézve a dolgot, el kell mondanom:


A biztos, és bizonytalan Jobbikos szavazók mit tapasztalnak?


Jakab beállt a DK és Gyurcsány mögé teljes mellszélességgel, és ráadásul még MZP-nek is nekiment!


A biztos és bizonytalan DK szavazók mit tapasztalnak?


Gyurcsány engedelmesen fejet hajtott MZP-nek az összefogás érdekében, megnyerte magának Jakabot, és már odáig jutott hogy Jakab védi többek közt a DK-t, MZP-vel szemben.


Még egyszer: tudom hogy ez nem volt szép, de attól még igaz.

2022. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:

Jakab szerintem most veri szét végleg a Jobbikot, és pár százalékot dob a DK-nak.


Ezt lehetett volna "politikusabb" módon is. Nem szabadott volna politikai porondon őszintén reagálni, mert az mindig visszaüt.

2022. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, ez az itteni mzp-s kérdéseken is meglátszik :D
2022. jan. 6. 11:04
 44/62 A kérdező kommentje:
Amugy szerintem is, a DK befogja darálni a kis pártokat a vereség után.
2022. jan. 6. 11:06
 45/62 anonim ***** válasza:
51%

#44-nek (kérdezőnek):


Ha őszinte akarok lenni, akkor az én véleményem az, hogy már bedarálta.


Az előválasztás második fordulójában Karácsony azért lépett vissza hogy ne ossza meg az MZP-re adódó ellenzéki voksokat, és azért indult MZP, mert mint azt a szavazópontok jelentéseiből is tudjuk, jelentős mennyiségű fideszes szavazatot kapott.


A mostani látszólagos erőviszony szerintem köszönő-viszonyban sincs a valósággal, és egy esetleges erőfitogtatásban a DK felmossa a padlót a többiekkel.

De én úgy látom a többi összefogás-beli párt viselkedésén, hogy ezzel tisztában vannak.

2022. jan. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
51%
Nem szálltak el MZP támogatottsága okán, mert tudják, hogy azoknak a szavazatoknak a fele sem az ő szavazóiké.
2022. jan. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
100%
#46: Az az érzésem, hogy egy álomvilágban élsz, ami párosul egy nagy adag beképzeltséggel. De ha már itt tartunk, a DK-nak van a legsötétebb jövője, mert a fiatalabbakat egyáltalán nem tudják megszólítani. Aminek hosszabb tavon meglesz az eredménye.
2022. jan. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
51%

#47-nek:


A fiatalokat egyáltalán nem tudjuk megszólítani?


Akkor a DEL-nek hogyan lett közel 12.000-es tagsága másfél év alatt?


[link]

2022. jan. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
51%
Veled ellentétben én rendszeresen megfordulok DK-s rendezvényeken mint szervező, és én magam is sokszor röhögök rajta, hogy mennyire tele vagyunk "taknyosokkal". Nem ritka, hogy 16-17-18 körüliek szelfiznek Gyurcsánnyal.
2022. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
#48: Most nincs kedvem kikeresni, de volt erről több felmérés is, a fiatal generáció körében körülbelül 1%-on állnak. De elég ha megnézel 1-1 videót, hogy kik mennek el a DK-s gyűlésekre, vagy akár ha megnézed, hogy kik az aktívak a DK-sok közösségi oldalain. De mondom, nem engem kell meggyőznöd, felőlem örülhetsz a DK állítólagos mindent elsöprő sikerének :)
2022. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!