Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legyen élő Márki-Zay vs....

Steven95 kérdése:

Legyen élő Márki-Zay vs. Orbán miniszterelnök-jelölti vita?

Figyelt kérdés
MZP kihívta Orbánt egy miniszterelnök-jelölti vitára.

2022. jan. 16. 22:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/125 anonim ***** válasza:
21%

Azért mert övé a legerosebb ellenzéki párt, ergo ő az ellenfél. Mzp csak egy báb az előtérben. Neki mozgástere nincs. Azt csinálja amit Fleto mond neki.


A 6 pártban meg egy közös van. A gyűlölet. Utálják Orbán Viktort, amiért ő sikeres. Ezen kívül semmi programjuk nincs, csak ne Orbán. De hogy utána mi lenne, nagy a csend és homály.


A Fidesz ezzel szemben drasztikusan csökkentette az adókat. Emelte a reálbéreket. Visszaadja a csaladosoknak az szja t. A 25 év alattiaknak nem kell szja t fizetni. Rengeteg beruhazast hoztak az országba. És még hosszan lehetne sorolni. A baloldal ezzel szemben még ellenzéknek is gyenge. Semmi jó és értelmes javaslat, és csak a kritika megy. Szégyen a baloldal, nem méltóak a parlamentbe.

2022. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/125 anonim ***** válasza:
19%

#41

Ki mondta, hogy ha gyurcsány mondja hagyjuk már? Ezt csak te mondod. Akárki mondja, ez így helytelen. Szóval nem értem hogy kombózod be ide gyurcsányt.

2022. jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/125 anonim ***** válasza:
12%

nem mondtad az ellenkezőjét sem. De fura hogy karatézod vele OV-t ha Gyurcsányt nem karatézod vele.


De mindegy is, én azt gondolom hogy ha már a hatósági árnál tartunk: a Fidesz elég jól dübörögtette a gazdaságot azzal, hogy nem az emberek fizetését adóztatta elsősorban, hanem a vásárlást, fogyasztást. Erre beb-szik itt a covid, és mindent lenulláz, felgyűrűzik az infláció, nyilván valahogy meg akarták ezt állítani, hogy amit eddig elértek, az ne nullázódjon le az emberek szemében.


MZP-re visszatérve: nem tartom érdemesnek arra az eddigi pökhendi, és jócskán hazug, össze-vissza álláspontjai alapján, hogy államférfi legyen, egyszerűen nem-az-a-figura. És mint ilyen, ne is vitatkozzon egy olyan emberrel, aki már 12 éve ezt csinálja. Ez kábé olyan mintha Jani bácsi bemenne, és vitatkozna vele egy jót. Az győzne, akinek épp akkor gyorsabban pörög a nyelve. De MZP bármilyen valótlanságot, nagyítást, túlzást alkalmaz, azt helyből hogy tudná megcáfolni orbán? azt mondja, hogy "nem is így van"? és akkor te most jobban éreznéd magad?


OV túl sokat veszíthet, MZP csak nyerhet egy ilyen vitán. Nyilván nem szeretném, hogy egy általam tisztelt ember megszégyenüljön egy amcsiból 4 éve hazatelepült demagóg kikiáltó által.

2022. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/125 anonim ***** válasza:
70%
Ha megválasztja janibácsit a nép miniszterelnök jelöltnek, akkor, ha a miniszterelnöknek fontos a nép akarata, elmegy vele vitázni és megmutatja, hogy tévedtek.
2022. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/125 anonim ***** válasza:
55%
Jancsibácsi (MZP) megmutatta magát, viszonylag jó svádájú, magabiztos. Ennyit lehetett tudni róla. Nem a nép választotta meg, hanem 650 ezer szavazóból 370 ezer ember. (az összes választásra jogosult 7,9 millió fő), vagyis az emberek 4,5%-a. De biztos vagyok benne, ha ma megkérdeznéd ezt a 370 ezer embert, hogy MZP legyen-e az ellenzéki min.elnök jelölt, az emberek fele azt mondaná, hogy "bárki, csak ő ne!!!". Tehát mennyi ember is a támogatottsága valójában? 2%? és vele álljon ki OV?! ne vicceljünk már.
2022. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/125 anonim ***** válasza:
75%

#46

Szerintem te nem vagy olyan buta, mint amilyeneket írsz, szóval megpróbálom leírni.

Itt az a legnagyobb baj, hogy orbán magasabb rendűnek érzi magát a többieknél. Miközben őt az a nép választotta miniszterelnöknek akit ő annyira lenéz. Ezért kell kiállni vitázni. Ha már szóba jött gyurcsány, ő is kiállt 2006-ban orbánnal vitázni, mint férfi a férfival, mint jelölt a miniszterelnökkel. Szerintem ez így lenne most is korrekt. Azt pedig hagyjuk, hogy hányan szavaztak, mert orbánnak is úgy lett meg a 2/3-ad hogy rengetegen el sem mentek szavazni. Tehát aki elment az úgy döntött, hogy a kezébe veszi a sorsát és szavaz, ezért a a szavazók őt megválasztották. Ezen nem is vitázok többet, pont.

Egyébként ha már fidesz, emlékszek amikor népszavazás volt a brüsszeles plakátokról 2016-ban, hogy migránsok betelpítése meg soros meg ilyenek, és olyan kevesen vettek részt, hogy érvénytelen lett, mégis úgy adták elő, hogy aki ment szavazni azok 98%-a nemmel szavazott. Ezzel szemben márki megválasztása teljesen szabályos (érvényes) volt, és akkor én is jogosan mondhatom, hogy aki elment szavazni az rá szavazott....

De a parlamenti választás teljesen más lesz és rengetegen vannak akik ugyan úgy otthon fognak maradni, meg olyanok is akik az előválasztáson nem vettek részt, de a parlamentin már fognak.


Én személy szerint nem vagyok se gyurcsány párti se orbán se márki. Én azt mondom, hogy ennek a vitának lenne értelme és érdekes lenne, de valószínűleg orbán nem fogja merni meglépni. De kitudja... Talán még egyszer utoljára tévedek vele kapcsolatban.

2022. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/125 anonim ***** válasza:
0%

biztos érdekes lenne, csak túl nagy a tétje annak, hogy OV esetleg felsül, ahogy pl. a Megyó-OV vitát is Megyó nyerte meg, ami után visszatért az MSZP, pedig az első Fidesz kormány teljesen jól működött.


Egy ilyen vita nem mutatja meg a rátermettségét valakinek, csak azt hogy épp akkor mennyire könnyen tud kapcsolni, replikázni. Ettől még nem lesz valaki államférfi.


OV pont hogy konszolidálódik, és én aláírom hogy felsőbb körökben nagy a vagyongyarapodás. Ez nekem sem tetszik. De aki tisztességesen dolgozik, jól meg tud élni, segítik a családokat több éve, erre biztosan lehetett számítani már évek óta, nem úgy mint Gyurcsánynál, aki egyik évben így- másikban amúgy adóztatott, megszorított, szigorított.


Itt meg a kisvállalkozó évi 12 millió Ft-ig (havi 1 milka) katával adózható, vagyis 50 ezer Ft és slussz, megvan az egészségbiztosítása, szja-ja, nyugdíjbiztosítása.


Ha tájékozódni akarsz akár a Fidesz, akár az ellenzék szándékairól, megteheted, tied az információs szupersztráda.


Emellett semmi szükség egy ilyen cirkuszra, többek között azért sem,mert mint említettem nincsenek egy súlycsoportban.

2022. jan. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/125 anonim ***** válasza:
83%

Azért sült fel, mert már akkor is össze-vissza beszélt.

De egy dologban igazad van: Az első Fidesz kormány teljesen jól működött.

Én lennék a legboldogabb, ha ma is az a kormány lenne, de egyre inkább azt érzem, hogy ez már nem az a kormány. Orbánnak túl sokat változott az értékrendje, meg szerintem kicsit a hatalom is a fejébe szállt. De ez most mindegy.

Nem csak azért kell kiállnia mert tetszik vagy sem, márki lett az egyetlen kihívója, hanem azért is, mert egyenlő emberek vagyunk.

2022. jan. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/125 anonim ***** válasza:
18%
lósz*rt beszélt össze-vissza. Teljesen jól beszélt, de bedobott Megyó 1-2 meghökkentő választ (pl. Had legyek Önnel őszinte Megyó: legyen, ha még tud... ---> vicces, meghökkentő, ott a pont. attól még Megyó nem volt jó miniszterelnök, hebegett-habogott állandóan, talán pont ez az esendő énje nyerette meg vele a választást. Tessék, hassunk az egység-sugarú-választóra emócionálisan. Tényleg nagy ötlet lenne.
2022. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/125 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy a fideszesek miért nem képesek azt felfogni, hogy nem csak Orbán meg Gyurcsány létezik? Ha én nem szavazok a fideszre, akkor Gyurcsányt akarom? Elvagytok tévedve. Mindkettőt utáljuk.
2022. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!