Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legyen élő Márki-Zay vs....

Steven95 kérdése:

Legyen élő Márki-Zay vs. Orbán miniszterelnök-jelölti vita?

Figyelt kérdés
MZP kihívta Orbánt egy miniszterelnök-jelölti vitára.

2022. jan. 16. 22:27
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/125 anonim ***** válasza:
83%

Hassunk emocionálisan? Szerintem azért nem fogja vállalni, mert nincs miről beszélnie. Most őszintén.....loptak, kamuztak rengeteget. Most, ha ezzel szembesíted egy vitában mit tud mondani? Nyilván, hogy nem loptak. De ennek semmi értelme mert nyilvánvaló. Ezért a vita végtelen se füle, se farka körökhöz vezetne.

És úgy tűnik ezt te is tudod.

2022. jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/125 anonim ***** válasza:
0%
maradjunk annyiban, hogy "korrupció az, amiben én nem vagyok benne". Én nem hiszek a nem korrupt politikusokban. Mert ha nem korrupt kicsit sem, az azt jelenti, hogy megszállott. Nekem nem kell megszállott messiás tudatú ember. MZP-ben bőven bennevan hogy itt nem szeretet-ország lesz (ó pedig be szépen mondta miközben c*gányozott, b*zizott, meg zsid*zott), hanem megtorlás. Én nyugodtan szeretnék élni. Most azt látom hogy fejlődik a gazdaság, megújul egy csomó város, prosperál a gazdaság, nem vagyunk bezárva a covid miatt mint a liberál-fasisztáknál. Nekem nem tetszenek MZP ígéretei, ahogy a feles többségű alkotmány újraírás sem.
2022. jan. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/125 anonim ***** válasza:
19%

#47 "Itt az a legnagyobb baj, hogy orbán magasabb rendűnek érzi magát a többieknél. "

Nem. Itt az a baj, hogy TE azt állítod, hogy Orbán ilyennek érezné magát, holott nem teszi. van egy hatalmas orbánfóbiád és ezen keresztül nézel mindent, felnagyítod, megváltoztatod és a végén egy hatalmas hazugság lesz az amit tényként kezelsz. Semmi olyan nincsen amivel ezt bizonyíthatnád, ez csak a te állításod alátámasztás nélkül.

"Ha már szóba jött gyurcsány, ő is kiállt 2006-ban orbánnal vitázni, mint férfi a férfival, mint jelölt a miniszterelnökkel."

Gyurcsány volt az a miniszterlnök aki NEM választás után lett a pozíciójában, hanem megpuccsolta a saját párttársát, Medgyessyt. Szüksége volt legitimációra a következő választáson. Egészen addig amíg ki nem derült, hogy a vita minden másodpercében tudatosan hazudott, addig állt is a mondatod, de azóta teljes baromság. Gyurcsány gerinctelenül, téged átverve, a te arcodba hazudva állt ki vitázni és azzal győzött, hogy hazugnak állította be Orbánt, akinek a szavairól utána kiderült, hogy igazat mondott.te meg véded az elqrót, az őszödi beszéd elmondóját, azt a miniszterelnököt aki belelövetett a saját országának embereibe csak mert tiltakoztak amiatt, hogy egy választási csalás kiderülése után nem volt hajlandó lemondani, ahogy bármilyen más neked bezzegországban másodpercek alatt kellett volna egy politikusnak.

"emlékszek amikor népszavazás volt a brüsszeles plakátokról 2016-ban, hogy migránsok betelpítése meg soros meg ilyenek, és olyan kevesen vettek részt, hogy érvénytelen lett, mégis úgy adták elő, hogy aki ment szavazni azok 98%-a nemmel szavazott."

Akkor emlékezz jobban, mert ez is baromság. 3,646 millióan mentek el szavazni és ezek között volt 98%-os többsége a NEM válasznak. Vagyis a 8,3 millió választópolgárból 3,643 millióan, az összes választókorú szavazó 43%-a szavazott a NEM-re. Ahhoz hogy a NEM döntés legyen érvényes, elegendő lett volna 2,075 millió szavazat. Azért nem volt érvényes a döntés, mert éppen az ellenzéki pártok beszélték rá a szavazóikat, hogy NE menjenek el a népszavazásra. Dönteni lehetett valamiről, a demokrácia legalapvetőbb pontja, a népszavazás volt ott előttük és ezek a politikusok azt akarták, hogy az emberek NE szavazzanak. Miközben majdnem kétszer annyian szavaztak a NEM-re, mint ami egy 4 milliós részvétel esetén elegendő lett volna az érvényes és kötelező erejű döntéshez.

Te meg itt pattogsz azon, hogy a 325 ezres szavazatszámmal MZP máris az ország felét képviseli.

2022. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/125 anonim ***** válasza:
8%

#51 " Ha én nem szavazok a fideszre, akkor Gyurcsányt akarom? "

Abban az esetben ha közben meg MZP-t akarod akkor az ugyanaz.

Hiába szemezgetsz a húslevesből, hogy te csak a sárgarépát szereted belőle, attól még megeszed vele a húst is hiszen egyben készült és te a húslevest választottad.

majd ha az étlapról nem azt választod amiben benne van - a legfontosabb, legnagyobb alkotóként gyurcsány is, akkor majd nem fogjuk azt mondani, hogy vele gyurcsányt választod.

2022. jan. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/125 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem minek írtál ilyen hülyeségeket.

Tehát senki se mondta, hogy gyurcsány jófiú épp ellenkezőleg. De ezt már vagy 10szer leírtam, miért nem fogod fel?

A másik. Aki úgy gondolta elment szavazni és a fidesz úgy kommunikálta az eredményt, hogy "aki szavazott az nemmel szavazott". Tehát fideszes logikával mondtam, hogy aki szavazott az előválasztáson, az márkira szavazott. Nem tetszik a fideszes logika?

Nem mondtam, hogy a felét képviseli ez megint kamuzás, amit tőletek megszoktunk.

Jöhetnek még az egyéb gyengeelméjű hozzászólások.

2022. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/125 anonim ***** válasza:
60%
Engem nem érdekelne. Ez egy kommunikációs csata, a háttérben rengeteg ember dolgozik, mi legyen a tematika, mire mi legyen a válasz stb. Lesz@rom. Nem kedvelem a Fideszt meg Orbánt se különösebben, de személyesen nem vagyok benne biztos, hogy nem lenne nekem személy szerint rosszabb, ha az ellenzék nyerne, de abban biztos vagyok h jobb nem lenne. A legvalószínűbb h nem megyek el szavazni, mert nem akarok egy újabb kétharmadot támogatni, de parázok h rosszabb lesz, ha az ellenzék nyer. Amitől félek: szja emelése, családi adókedvezmény elvétele —> ez rohadt nagy érvágás lenne nekünk, de úgyse fogják bevallani ha erre készülnek. A többi nagyjából irreleváns, mert nem hiszek benne h az ellenzék jobb egészségügyet meg jobb oktatási rendszert tudna varázsolni. Ez az MZP is csak vagdalkozik es pont olyan alantas mint OV (Orbán Gáspár meleg, OV grazi magánklinikára jár stb persze semmi bizonyíték, csak a primitív pletykák felböfögése).
2022. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/125 anonim ***** válasza:
0%
Ezért nem értem, miért nem a jakabra szavaztak az emberek, amikor ott volt a lehetőség
2022. jan. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/125 anonim válasza:
38%
Semmi értelme nem lenne. Vitának értelme két objektív, a saját hibáit elismerni képes ember között van. Most politikusokról beszélünk. Szerintem előbbi és utóbbi eléggé kizárja egymást. Az ellenzéki szavazók értehető módon a vitát szorgalmazzák. Erre az a magyarázat, hogy ez az ő érdeküket szolgálja. (Habár Márkit hallgatva lehet, hogy pont fordítva sülne el.) Szerintem az ellenzékiek érzik a vesztüket. Aki pedig az Gyurcsány-Orbán vitával hozakodik elő, hogy Gyurcsány lemosta Orbánt...nos, az sem a legélesebb kés a fiókban. Gondolom anno a vita után azonnal szaladt Fletóra ikszelni, majd Gyurcsány beismerő rohama után fejhez kapott, hogy jaj kire szavaztam? Ugye így volt? Magyarul átb@szta a szavazókat fletó a Hegyi beszédjével amivel elvileg lemosta Orbánt. Továbbá ki az aki Orbán és Márki között billeg? Az ellenzéki szavazók önmagukra cáfolnak rá, ugyanis egy vitának csak úgy lehet nekiállni, hogy az igazságra vágysz, nem pedig úgy, hogy na majd most Márki megmutatja mi az igazság. Ha valaki előre tudja kinek ad igazat, akkor mi értelme a vitának?
2022. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/125 anonim ***** válasza:
62%

Az előző hozzászólót még kiegészíteném. Akkor lenne egy ilyen vitának értelme, ha az elemzések, vélemények nem lennének előre megírva. El tudja valaki képzelni, hogy a 444, telex, hvg ne MZP-t hozná ki győztesnek? Vagy Origo azt írná, hogy Orbán vesztett?

Ha létezne még kapmánycsend és ökzvetlen előtte lenne a vita, akkor lenne értelme megrendezni. De így az egész csak arról szól, hogy akinek nagyobb a médija, annak érdeke a vita.

2022. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/125 anonim ***** válasza:
61%

#1: "Úgy besülne mint Medgyesi meg Gyurcsány még anno."

Ott nem inkább OV "sült" be, főleg Gyurcsánynál? Akkor mondta egy fórumon valaki, hogy Gyurcsány szerinte tud hipnotizálni is...

2022. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!