Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiábrándult Fidesz-szavazók:...

Kiábrándult Fidesz-szavazók: Mi volt az "utolsó csepp a pohárban" amitől végleg kiábrándultatok? Kire fogtok szavazni, fogtok egyáltalán?

Figyelt kérdés

2022. jan. 21. 12:15
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Leírom az én sztorimat is:


a szüleim "rendszerváltó fiatalok" voltak. én ebben nőttem fel, és a szocializmusról hallott rémtörténetek (valóban szinte mindenkinek a rokonságban, ismerősi körben volt személyes rémtörténete, vagy ismert valakit, stb) után ez a rendszerváltás meg a Fidesz olyan idillinek tűnt... gyerekként persze csak épp ennyire érdekelt

aztán már gimnazista voltam, amikor az ellenzékben lévő Fidesz megerősödött... emlékszem a március 23.ai ünnepekre, minden olyan "forradalmi" volt, pont ami akkoriban tetszett.. aztán jött az öszödi beszéd, az őszi zavargások... életem egyik meghatározó élménye volt kint lenni az osztálytársaimmal (tinédzserekről beszélünk)... akkor és ott volt életemben az egyetlen pillanat hogy egy nagyobb csoporthoz való tartozásnak értelme is van, van benne erő... aztán persze ez hamar szertefoszlott


Hatalomra jutott a Fidesz, eltelt sok év, és valahogy bármi, amivel közvetlen kapcsolatban állok, nem lett jobb. Néhány dolog rosszabb lett. De az állóvíz, a semmittevés, a dilettantizmus, az még talán a rombolásnál is rosszabb. Mert a rombolást legalább építés követné. De így csak nézni ahogy rohad szét a város, ország, oktatás, egészségügy... És minden reménytelen.


Én még az előző szavazáson is megadtam a Fidesznek a bizalmat... de minek? Nálam is a COVID kezelés volt az utolsó csepp a pohárban. A susmus az orosz vakcinákkal, a félrevezetés, a hiteltelen kommunikáció, az hogy ez így már nem élet, hogy egyik nap ezt mondják neked "a tudós orvosok" a másik nap azt, már a látszatát se keltik hogy téged embernek tekintenek odaföntről... az hogy két rokonom is meghalt azért mert nem kapott elégséges kórházi kezelést, konkrétan mindkettőjüknél gyanús hogy mulasztás történt de persze semmit nem lehet tenni, és a rokonság még be se mehetett végső búcsút venni tőle...


Amíg Rogán helikopterezett azt annyira bulvárnak tartottam h nem érdekelt, mostmár viszont a nemzeti vagyon kiszervezésével egy egészen más szintet ütöttek meg. Azt hiszem ez a két dolog tett be nekem végleg, hogy a kezdeti mutyizgatásokhoz képest mostmár nagyon durván elszaladt velük a ló, és cserébe a covidot olyan borzasztóan rosszul kezelték... egy 5.-es iskolás józan paraszti ésszel jobb döntéseket hoz. És ez már nem kispályás susmus, hogy néhányan kicsit szívják a fogukat hogy elkótyavetyéltek egy ingatlant. Ez bizony emberéletekbe került, rengetegbe, és ezt nem szabadott volna hagyniuk.

2022. jan. 21. 14:50
 32/44 anonim ***** válasza:
0%

A március 23-i ünnepségig olvastam.

És a te szavazatod pont annyit ér, mint az enyém.

2022. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
15%
A covidot szerintem elég jól kezelték, ez az én véleményem.
2022. jan. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 Barnabas333 ***** válasza:
0%
Nincs normális más alternatíva sajnos akikre szavazni lehetne. Meg attól még az átlag magyarnak úgyse lesz jobb mindegy ki van ott.
2022. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
2022. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Március 15 és október 23. Elírtam... és igen, pont annyit ér mint tiéd.
2022. jan. 21. 17:38
 37/44 anonim ***** válasza:
90%

Én több mint húsz évig voltam fideszes. A MIÉP-pel szimpatizáltam, de egy idő után úgy láttam, a Fidesz mérsékeltebben, ésszerűbben fogja fel a dolgokat, ám nemzeti és radikális. Egyik pártnak sem lettem tagja, de a Magyar Fórumról áttértem a Magyar Nemzet olvasására.


Jó politikusnak tartottam Orbánt, úgy gondoltam, hogy személyében jó miniszterelnököt talált az ország 1998-ban. Tetszett, hogy a nemzeti érdekeket hangsúlyozza, szerettem is volna az általa irányított közigazgatásban dolgozni, de még felvételire sem hívtak be soha. Mégis úgy gondoltam, jó az irány, amit képvisel, főleg, hogy én anno az EU-csatlakozás ellen szavaztam.


Tiszteltem Orbánt a kitartásáért, mikor 2002-ben vesztésre állt. Több gyűlésen is meghallgattam akkor beszédeit.


Hogy magyar vállalkozókat részesít előnyben - még ha azok az ismerősei is - megértettem, gondolván, jobb, ha nem a külföld viszi el a hasznot. Sosem győzködtem az ismerőseimet, de ha valaki szidta személyét, mellette érveltem.


Viszont az elmúlt időszak már sok volt számomra, már nem azt az ambiciózus, erős akaratú politikust látom, aki mindenkivel szemben képviseli a véleményét, hanem egy olyan embert, aki nem tűr ellenvéleményt és nem engedi el a hatalmat.


Zavar, hogy nem láthatok olyan vitákat, mint az 1998-as volt Hornnal, nem olvashatok semmilyen elemző sajtót, csak a "miniszterelnök úr szuper" meg az "O1G" világa van. Mintha nem kíváncsi, építkező volna a társadalom, hanem cinikus és megkeseredett. (Persze vita tárgya lehetne az is, mennyi szerepe volt ebben annak, hogy az EU mégsem Kánaánt hozott.)


A tény, hogy Semjén a miniszterelnök-helyettes, és salátatörvényekkel rekeszt ki egy kisebbséget, ez is zavart, hiszen bár hívő vagyok, a KDNP-re sosem szavaztam volna mint önálló pártra.


A covid témájában való viselkedés sem egyezik az álláspontommal.


Szóval én már nem vagyok fideszes. De más politikus sem győzött meg még. Márki-Zayra kíváncsi vagyok, hasonlít az 1998-as Orbánra. Talán ő más utat jár be.


Mostanában sokat olvasok azokról, akiket huszonéve a legkarakteresebbnek tartottam: Csurka, Torgyán, Medgyessy. Mennyire jól látták előre a jelenlegi szituációt!

2022. jan. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
0%

"Márki-Zayra kíváncsi vagyok, "

Te nem voltál se miépes, se fideszes.

2022. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 Barnabas333 ***** válasza:
0%
Akkor szavaznék más pártra ha az megigérné, hogy maximálja 200-300ezer forintban az ingatlanok m2 eladási árát.
2022. jan. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

#39 Miért, a Fidesz megígéri, és tartja is?

Megnézném én azt a 6. kerületi felújított lakást, amit 300 ezer m2-ért árulnának!

2022. jan. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!