Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted hol van jobb helye...

Szerinted hol van jobb helye egy ilyen gyereknek (LMBTQ-politikai kérdés)?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy örökbeadható gyerek, aki mondjuk elmúlt 6 éves, ezért már nem kell a házasoknak, akik kisbabát szeretnének.


Viszont lenne egy LMBTQ-pár, akik szívesen örökbefogadnák. Hol lenne jobb helye?



2022. jan. 22. 14:02
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
77%

#8 Akkor nem a stigma ellen kéne inkább küzdenünk?

A gyerekeket csak azért érdekli az emberek szexualitása mert az ő szüleiket érdekli amúgy kb azt se tudnák hogy mi az.

Általános iskolában kristály tisztán emlékszem hogy úgy dobáltuk a homokos szót, hogy azt se tudtuk hogy mit jelent, valaki a szüleitől hallhatta tudta h ez egy negatív szó és ennyi.

2022. jan. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
63%

#1

A gyermekotthonban biztosan nem!


#2

Nekem is van ilyen ismerősöm, így én is tudom.


#3

Akkor úgy is nevezhetjük, hogy nevelőszülő miért ne lehetne egy LMBT pár?


#4

A heteroszexuális párok közül is van mindenféle, mégis szinte bárki fogadhat közülük örökbe.


#5

Teljesen egyetértek veled!


#6

Ebben megint igazad van.


#7

Lehetne így is mondható!


#8 (kérdező)

Minden homoszexuális, biszexuális, transznemű és aszexuális nevében kikérem magamnak, hogy "ratyi" és "véglény" kifejezést használja bárki is ránk! Ez a kommentelőt minősíti.


#9

Sokkal inkább piszkálják az intézetis gyerekeket, mint azokat, akiket melegek vagy egyedülállók nevelnek fel.


#10

Reméljük, hogy nem éltek vissza a Magyar Pszichológiai Társaság nevével. Azért írom, mert a Társaság privát oldala semmit nem mutat.


Pontosítás: [link]

2022. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
0%

#11

Talán igazad is lehetne!

2022. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
34%
Természetesen az LMBTQ párnál. Nézd meg milyen boldog az öcskös arca [link]
2022. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy beöltözött ember, hidd el mi meleg férfiak tök átlagosak vagyunk...
2022. jan. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
18%
15 mert transz. Még ezt sem tudod?
2022. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%

10#


Burzsoázia

2022. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
86%

#6

Tehát az, hogy egyedülállók és ezáltal melegek sem fogadhatnak örökbe állami úton pont a legesélytelenebb gyerekektől vette el a lehetőséget,hogy családba kerüljenek. Ők mind-mind beragadnak a rendszerbe , és utána lehet nézni milyen életút vár az esetek 80%-ában egy nevelőotthonban felnőtt emberre .

Megy a hőbörgés, hogy a heteróknál jobb helye lenne,közben sosem volt opciója az ilyen gyerekeknek heteró párhoz kerülni .”


Ez szerintem egy meglehetősen álságos érvelés.

1) gyakran elhangzik, és ez igaz is, hogy az állami szakellátásban elő gyermekek nagy része nem örökbefogadható. Tökmindegy, hogy valaki esetleg szívesen örökbe fogadná őket.


2) Ami viszont nem szokott elhangzani, de igaz: ezres nagyságrendben vannak

olyan gyerekek, akik örökbefogadhatóak lennének, de a kutyának sem kellenek. Ők többnyire idősebb gyerekek, sokan közülük fogyatékosok és/vagy romák is. Nyilván szuper előadni, hogy valaki milyen elfogadó, hogy örökbefogad egy 3 éves asztmás roma kisfiút, de a valóság az, hogy ha lenne reális esélyük rá, ők is csecsemőt fogadnának örökbe, es egy ilyen gyerek még mindig jobb mint a semmi (vagy egy 12 eves down szindrómás gyermek) és vele van esély egy normális családi életet építeni.


3) Ameddig nem volt erősen korlátozva az egyedülállók örökbefogadása (amely kategória a meleg párokat is magába foglalja), addig is az örökbefogadottak túlnyomó többsége házaspárokhoz került. Nyilván az egyes gyerek szempontjából nem mindegy a dolog, ezt aláírom.


4) De ami a legérdekesebb: valós-e az állítás, hogy az “ilyen gyerekek” mostantól nem kerülnek családhoz.


Először is, elvileg miniszteri engedéllyel egyedülálló is fogadhat örökbe (ezzel nem értek egyet, mert nem a miniszternek kéne döntenie, de nem kizárt h ez egy valós opció).


Másodszor, a kormány bevezetett es tervez bevezetni számos intézkedést, amivel gyorsítja/egyszerűsíti az örökbefogadást. Ezek részben jogi dolgok, amik miatt kevésbé ragadnak bent a rendszerben a gyermekek, hamarabb örökbefogadhatókká válnak (tehát mondjuk a fent említett példa, a 3 eves roma kisfiú mondjuk 1 évesen jobb eséllyel indul). Aztán, idősebb gyermek örökbefogadása esetén is jár a gyed, ami egy rendkívül fontos es hasznos lépés afelé, hogy a házaspárok nyissanak az idősebb gyerekek felé. Ezen kívül pl informatikai korszerűsítés is tervben van (vagy épp zajlik), ami a papír alapú ügyintézéshez képest jelentősen gyorsíthatja az ügyeket, illetve könnyebben “összepárosíthatóak” a gyermekek a

leendő szüleikkel. Tehát majd a gyakorlat/statisztika fogja megmutatni, hogy valóban “beragadnak-e” gyerekek emiatt (persze nyilván mindenki a saját szája íze szerint értelmezi majd a statisztikát).


5) És végül: rendkívül szomorú, hogy nem beszélünk arról sokkal többet, hogy ezek a gyerekek miert vannak egyáltalán a rendszerben? Vajon mindent megtettünk annak érdekében, hogy ez a gyermek a ver szerinti családjában, megfelelő körülmények között nevelkedhessen? Erről kellene beszélni, nem arrol h akkor most ki

fogadhat örökbe…

2022. jan. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
86%

Nos hogy olyan hsz is legyen ami releváns.

4 éves koromtól voltam államigondozott,és soha senki nem "bántott " emiatt, sőt menő voltam szinte.

A kölykök ,főleg a mai világban , viszont tudnak gyökerek lenni, sokkal kevesebbért is szekálják a társaikat, mint hogy búzák a "szülei"...

2022. jan. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
69%

#18

Többségében egyetértek veled! Nagyjából 2016 környékén jöttek azzal elő, hogy gyorsítanák az örökbefogadást, majd 2019/2020-ban elfogadtak egy olyan jogszabályt, hogy az örökbefogadáshoz miniszteri beleegyezés kell. Ez pedig nem gyorsítja, hanem lassítja az örökbefogadást. Másfelől magam is (talán nem ennél a kérdésnél), de kifejtettem már, hogy a fogyatékkal élők, a krónikus beteg gyerekek kortól és nemtől függetlenül kiesnek a körből. Ehhez jönnek azok a gyerekek, akik valójában nem is fogadhatók hivatalosan örökbe, viszont nevelőszülőkhöz kikerülhetnének.

2022. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!