Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted hol van jobb helye...

Szerinted hol van jobb helye egy ilyen gyereknek (LMBTQ-politikai kérdés)?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy örökbeadható gyerek, aki mondjuk elmúlt 6 éves, ezért már nem kell a házasoknak, akik kisbabát szeretnének.


Viszont lenne egy LMBTQ-pár, akik szívesen örökbefogadnák. Hol lenne jobb helye?



2022. jan. 22. 14:02
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
19%
"4 éves koromtól voltam állami gondozott,és soha senki nem "bántott " emiatt, sőt menő voltam szinte" Nekem meg több állami gondozott osztálytársam volt, MINDET bántották. És nem csak az osztálytársak. Szóval lehet hogy a helyi cigányputriban menő állami gondozottnak lenni, mint a börtönben gyilkosnak, a legtöbb helyen brutálisan nagy hátrány ha egy gyerek élete így indul.
2022. jan. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
21%
És igen, egyértelműen jobb a meleg pár mint az állami gondozás. A hetero szülő meg nem garancia rá jobban mint a meleg hogy jó élete lesz a gyereknek.
2022. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
98%

#20 igen, a miniszteri beleegyezés elvileg lassítja az eljárást. De szerintem a gyakorlatban dől el, hogy ez hogy fog működni. Úgy gondolom, hogy nem a miniszter fogja a gyakorlatban átnyálazni az aktákat, hanem a miniszter kabinetjében egy vagy több ember és ők terjesztik fel a miniszternek h oké vagy nem oké. Mivel eddig évente néhány tucat ilyen ügy volt, nem gondolom, hogy ez kezelhetetlen lenne. De arra jó egyébként, hogy adott esetben nagyobb lendülettel keressenek házaspár örökbefogadót a gyereknek. Főleg ha ennek az informatikai háttere adott, tehát 2 kattintással kijön x pár, aki paraméterek alapján elfogadná a gyermeket. Szerintem korábban elég sok anomália volt. Olvastam nem egy esetet, amikor a hetero házaspár rendkívül elfogadó volt kor, nem, bőrszín, eü állapot terén és mégis éveket kellett várniuk, hasonló paraméterekkel rendelkező egyedülálló meg jóval hamarabb kapott.


Én személy szerint nem ellenzem a melegek és a “valódi” egyedülállók örökbefogadását, de úgy gondolom,

hogy az esetek 99%-ában egy gyermeknek jobb ha egy arra alkalmas hetero pár neveli fel. Nyilván lehetnek speciális esetek, ilyen pl ha rokon az örökbefogadó, vagy ha egyéb ok indokolja, de szerintem jobb a gyermeknek ha egy helyett két szülője van és jobb ha van anya is meg apa is. Ettől függetlenül egy meleg pár is biztosíthat kiváló hátteret és szeretetteljes légkört.

2022. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
80%
#21 ha te mondod... Bár a Kazincy nyolcosztályos gimijét Győrben rajtad kívül még soha senki nem hívta "helyi cigányputrinak" te szerencsétlen :DDD
2022. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

#24/21


Iskola és környezet függő, hogy melyik gyerekkel mi történik az iskolában.

Lesznek kivételek minden esetben.


Én azt vettem észre, hogy az tudja a legtöbbre vinni akinek stabil családi háttere van, akik támogatnak és segítenek, ez nem jelenti azt hogy más nem lehet sikeres, csak az esélyeket csökkenti.


Alapvetően egy szerető családban, bármilyen felállású is legyen jobb helye van egy gyereknek. Biztos vannak gyerekek akiket nehezebb örökbeadni, különösen idősebb vagy beteg gyerekeket(itt van akiket egyáltalán nem lehet mert ellátásra szorulnak), de minnél több embernek van lehetősége arra, hogy örökbefogadjon, annál kevesebb gyereknek kell otthonokban élniük.

2022. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
67%
El tudom képzelni azt a társaságot, ahol menő vagy árvának lenni, vagy olyan nyomorék családból jönni hogy elvettek tőlük.
2022. jan. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak állami gondozott osztálytársaim, nem emlékszem rá, hogy bárki csúfolta volna őket. Aki gimiben volt osztálytársam, ő pl gyógytornász lett és teljesen normális életet él.


Általánosban többen is voltak (mert volt a körzetben gyermekotthon), általában összetartottak, de nem úgy mondjuk, hogy másokkal ne barátkoztak volna. Egy fiú volt másik osztályban aki agresszívebb volt, na őt senki sem merte volna csúfolni.

De nem csúfoltak másokat sem. Fe ők pl nem voltak szerintem örökbefogadhatóak, vagy nem mind. Volt aki visszakerült a ver szerinti családjába és másik iskolába került.

2022. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerekek kegyetlenül őszinték.


Ebben a korban bekerülsz egy iskolába és kiderül,hogy apád Józsi,anyád meg Józska, valószínű nem erőltetnéd ezt a dolgot."


Ha csendes vagy es nem allsz ki magadert akkor igyis-ugyis kotekedni fognak. Engem is piszkaltak, azert is mert ocska ruhakba jartam es mindig repetaztam a a napkozibe, mert otthon sokszor eheztem.

Egy rendes meleg par 100-szor jobb lett volna a nem torodo szuleimnel

2022. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
0%
#28 vagy még jobb lett volna, ha esetleg a nem törődő szüleid kapnak értelmes segítséget, hogy esetleg összeszedjék magukat.
2022. jan. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

"vagy még jobb lett volna, ha esetleg a nem törődő szüleid kapnak értelmes segítséget, hogy esetleg összeszedjék magukat."


Vagy meg jobb ha 8 altalanost vegzo emberek nem csinalnak gyereket. Vagy az apam nem rohadt volna otthon evekig ket kisiskolas gyermek mellett.

2022. jan. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!