Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a vakcina gyártó cégek...

Feketeruhasember kérdése:

Ha a vakcina gyártó cégek szeretnék megkapni a pénzüket, nem lehetne a lakosságnak egyszerűen befizetni és letudni az egész járványt?

Figyelt kérdés

Teljesen érthető a helyzet fenntartása mind a kormányok mind pedig a vakcina gyártók részéről. Úgy olvastam (javítsátok ki ha tévedek) kB 20-25 eur 1 adag vakcina ára.


A kormányok elkoltottek a pénzt ezekre a vakcinákra a gyártók pedig el kell hogy adjanak megfelelő mennyiségű vakcinát hogy a kifejlesztésükre fordított összeg visszajojjon. Magyarán majd az 5. 6. 8. 14 dik megvás@rolt adag vakcina után lesznek a pénzüknél és addig pedig verni fogják a palávert hogy mindenki oltakozzon. A politikusok is ki vannak tömve hogy ezt fenntartsák.


Arra gondoltam hogy nem lenne e jó ötlet egyszerűen kifizetni a civileknek a pénzt a gyártákhoz. Mindenki egy meghatározott iban számlaszámra szépen elutalja egy meghatározott mennyiségű vakcina árát és így mindenki pénzénél van. A lakosság se hal bele ha most ki kell fizetnem 100 ezret akkor megteszem.


2022. jan. 29. 00:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Dacoltam a hullámokkal, semmi bajom nem volt. Pedig járok dolgozni, meg mindenhová. Egészen addig, míg januárban meg nem kaptam a második oltást. Most covidos vagyok."


Jó de most akkor képzeld el mi lett volna, ha nem kapod meg! Intenzív osztály, lélegeztető gép.

2022. jan. 29. 10:32
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"Jó de most akkor képzeld el mi lett volna, ha nem kapod meg! Intenzív osztály, lélegeztető gép."

Igen, persze, mindenki meghal, aki oltás nélkül megkapja a covidot. 2020-ban is kihalt az ország kétszer.

Megsúgom, Csollány Szilveszter a 3. oltás után két héttel került kórházba. Ha nem oltatja be magát, valószínűleg még mindig élne.

2022. jan. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Haver én tettem fel a kérdést.

Én szarkasztikus voltam mikor azt mondtam oltás nélkül lélegeztető gépre kerülsz.

2022. jan. 29. 12:45
 14/20 A kérdező kommentje:
Pusztán utánozni próbáltam ezzel a vírus rettegők narratíváját akik bármit hallanak a TV Ben vagy a Kossuth rádióban azt kérdés nélkül beszopjak.
2022. jan. 29. 12:47
 15/20 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, nem esett le az irónia, mert sok hülye van, aki ezt teljesen komolyan gondolja.
2022. jan. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Hmm am én azt tapasztalom egyre kevesebben vannak. Egyre kevesebben esnek neki az embernek itt is. Úgy látom egyre többen látják be hogy hülyének vannak nézve és ebben a kérdésben már nem a szakmai protokollok azok amik irányadóak hanem a politika. Aztán megy a kussolás
2022. jan. 29. 14:31
 17/20 anonim ***** válasza:
11. Ez a kedvenc narratívám, a "mi lett volna, ha". Amikor valaki oltottként megkapja a covidot, az súlyos lefolyású, hónapokig válságos az állapota és utána a beteg meg a kezelőorvosok nem arra jutnak, hogy "gyerekek, ez az oltás jelen esetben nem muzsikált jól", hanem arra, h "gyerekek jelen esetben ez a beteg oltás nélkül meghalt volna". pedig egyiket se állíthatjuk biztosan, mert valójában nem tudjuk, hogy mi történt volna ugyanazzal a beteggel oltás nélkül. Azt kellene mondani, hogy ki tudja mi lett volna. De mindig beindul a propaganda, h az oltás működött. Ez kb ugyanaz a problematika, hogy szerencsés-e az, akit elüt ugyan egy autó, de nem hala bele vagy az igazi szerencse valójában az volna, ha el se ütné az autó.
2022. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én is inkább odaadnám nekik a 100 ezret ha kiválthatnám magam vele. Vigyék azt hagyjanak békén. Ha két évig megmaradtam, akkor esetleg abbahagyhatom a rettegést talán? Vagy még mindig a világvégétől félünk?
2022. jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Én tudom hova kell utalni privátban írom a bankszámla számot :)
2022. jan. 30. 16:40
 20/20 A kérdező kommentje:
UI: természetesen csak vicc volt.
2022. jan. 30. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!