Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én is megtértem, Kommunista...

Én is megtértem, Kommunista lettem. Mi a véleményed?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 12:28
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%

"Olyan nincs."


Na és a Kádár-rendszer "liftkezelői"?


Már a 70-es évektől automata liftek voltak nálunk, amibe beszállász, megnyomod az emelet gombját és odavisz, de egészen 1990-ig egy liftkezelő ember nyomogatta a gombokat benne. Vajon miért? Talán azért, hogy ne ítéljék el Közveszélyes Munka-Kerülőnek.

2010. szept. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%
Dolgozhatnék a szakmámban (informatika)? Nőként nem küldenek el, mert nő vagyok, mert "talán elmegyek szülni"? Mennyi idő alatt vizsgálnák ki az ügyemet? Nem húzódna el több, mint egy évig? (most van egy ügyem, kb. másfél éve húzódik egy csaló munkáltatóval szemben, rajtam hajtották be bevalláskor az Ő velem szembeni adócsalását)
2010. szept. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként, ha már tényleg így beleélted magad és valóban kommunista leszel, akkor tényleg legyél az, tehát a kommunán, azaz a közösségen segíts, vagyis járj el hátrányos helyzetű családokhoz, ingyenkonyhára segíteni, segíts a hajléktalanokon, meg ilyenek.


Nepedig azt csináld, mint a sok, magát kommunistának valló fiatal, akiknél a kommunizmus kimerül annyiban, hogy a szovjet himnusz a csengőhangjuk, Che Guevarás pólóban járnak, téglákkal dobálják a TESCO ablakait, és graffitizik a templomokat...

2010. szept. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
54%
Ezek szerint te is megölöd a vallásos és értelmiségi embereket, valamint a másképp gondolkodókat, és szövetségre lépsz a cigány kisebbség bűnöző elemeivel? Gratulálok, ez a neked való élet. A helyedben néznék egy szép lámpavasat :)
2010. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

"liftkezelő ember nyomogatta a gombokat benne. Vajon miért? Talán azért, hogy ne ítéljék el Közveszélyes Munka-Kerülőnek."



Tehát dolgoztak helyetted. Megkíméltek a fáradtságos gombnyomogatástól.

2010. szept. 12. 13:32
 16/28 A kérdező kommentje:

"Nepedig azt csináld, mint a sok, magát kommunistának valló fiatal, akiknél a kommunizmus kimerül annyiban, hogy a szovjet himnusz a csengőhangjuk, Che Guevarás pólóban járnak, téglákkal dobálják a TESCO ablakait, és graffitizik a templomokat..."


Az itt felsoroltakból egyedül a tesco dobálást tartom hasznosnak. Mást nem is csinálnék ezek közül.

2010. szept. 12. 13:35
 17/28 A kérdező kommentje:

"A helyedben néznék egy szép lámpavasat :)"


Ezt a magad helyében is megteheted, azonosulás nélkül. :)

2010. szept. 12. 13:36
 18/28 A kérdező kommentje:

"az, hogy a kommunista nem nagy batűvel írandó"


A batű szó pedig E-vel. :D

2010. szept. 12. 13:37
 19/28 anonim ***** válasza:
60%

Egyébként szerintem nem "izmusokban" kéne gondolkodni, mindben vannak jó és hasznosítható ötletek, amiket nem lenne rossz átemelni és megvalósítani (pl. a munkához való jog, nem akarok munkanélküli lenni, én tevékeny ember vagyok, vagy pl. a szabad döntéshez - míg másnak azzal kárt nem okozunk - és egyenlő esélyekhez való jog, például hogy nőként ne csak titkárnőnek alkalmazzanak, hanem ha van hozzá érzékem, komolyabb tanulmányokat is végezhessek, és legyen esélyem elhelyezkedni benne, és ne kapjak kevesebb fizetést, mint egy férfi, vagy pl. a tehetségeinket meg kéne becsülni, hányan mennek külföldre azért, hogy megéljenek... a bűnözőt büntetni kell, a léhűtőt nem szabad hagyni élősködni... stb.).

Lehetne egy jobb világ, de ehhez széles látókör kell és nem csőlátás.

2010. szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
64%

na TE provokátor vagy! Én komolyan gondoltam a saját kérdésem!

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__116..

2010. szept. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!