Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha külön listán indultak...

Ha külön listán indultak volna az ellenzéki pártok, jobb eredményt értek volna el összességében?

Figyelt kérdés
Az összefogás mítosza megbukott, megdőlt. Orbán azt mondta, összefogva az ellenzék még rosszabbul szerepelt, mint 4 éve.. Külön-külön indulva hány százalékot ért volna el a DK, Jobbik, Momentum, Mszp, LMP stb?

2022. ápr. 6. 12:09
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
A Momentum indulhatott volna egyedül. Sok baloldali szavazatot kapott volna lehet.
2022. ápr. 6. 12:21
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Külön-külön, ha megvan az elegendő egyéni jelölt, akkor jobb eredmény lett volna, én is Momentumra szavaztam volna. Kérdés, hogy vajon tudtak volna annyi jelöltet állítani külön, amennyit az új választási törvény előír? Ugyanis akkor dőlt el, hogy összeállnak, mikor ez bejött a képbe. De az MKKP is megírta, hogy nem működött az összeállás, nyilván arra számítottak, hogy inkább összeadódnak a szavazók, de nem így lett, mert nem tudott mindenki elsiklani a saját pártpreferenciája fölött. Én sem vagyok mindegyikkel kibékülve, de elfogadtam, hogy összeálltak, és félretettem az unszimpátiát, mert fontosabb volt számomra a közös cél, amit sajnálok, hogy nem sikerült elérni.
2022. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 hypno ***** válasza:
60%

Nem volt az összefogással semmi baj. Ezt a rendszert másként nem lehet felszámolni.

A baj az emberek fejében van. Negyedik alkalommal választanak meg 2/3-al egy társaságot, aminek 12 éve még programja sincs. Ha Orbán a fél veséjüket és fél szemüket kérné, sorba állnának hogy odaadhassák.


És amikor majd vége lesz a farhát, benzin meg rezsicsökkentésnek, amikor a megtakarításaikat elviszi az infláció, akkor nem azt fogják mondani, hogy hazudtak nekik, hanem készségesen és kritika nélkül elfogadják a fideesz által felmutatott bűnbakot mint felelőst.

2022. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Nos szerintem a Jobbik meg a DK akkor tenné a legjobban, ha feloszlatná magát. A Jobbikra senki sem szavaz a volt jobbikosok közül, a Mi Hazánk az új Jobbik. Nos a DK... Igazából Gyurcsány=DK..

Viszont amíg Gyurcsány nem vonul vissza, addig tuti a Fidesz 2/3. Szóval a Jobbik és a DK mehet a levesbe. A Jobbik még szélsőjobbereknek sem volt jó, a DK pedig Gyurcsánnyal egyenlő. Ugyanakkor Gyurcsány=Fidesz 2/3 🤯🤯🤯

2022. ápr. 6. 12:26
 15/26 A kérdező kommentje:
Én a Momentumnak adnék egy esélyt, ők még "tiszták" úgymond.
2022. ápr. 6. 12:27
 16/26 A kérdező kommentje:

Amúgy személy szerint Donáth Annát, vagy Karácsony Gergelyt hamarabb el tudnám képzelni miniszterelnöknek, mint Gyurcsányt, vagy Jakabot.

Az egyik leszerepelt miniszterelnök, a másik meg csak bohóckodni tud a parlamentben, de szerintem a politikai kérdésekhez nem ért. Azért szépen kihátráltak MZP mögül is...

2022. ápr. 6. 12:30
 17/26 anonim ***** válasza:
35%
Többet.
2022. ápr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
65%

Elmeséled mi értelme lett volna ennek, ha győzni úgysem tudtak volna?


Nem az összefogás bukott meg, az az egyetlen járható út immár hacsak nem akarjuk még 20 évig a csúti csüngőshasút nézni. Bár egyre inkább úgy látszik, hogy az ország többsége akarja.


A probléma az üzenettel volt. Be kell ismerni, hogy Bivalymocsoládon akkor is lesz.rnák a korrupciót, az állampolgári szabadságjogokat meg Putyint, ha hallanának ezekről, de alapból nem hallanak. Nekik bizony CSOK kell (amit igazából 100-ból 1 ember vesz fel, de még 50 örül neki), SZJA-visszatérítés a rég Budapesten élő és kéthavonta hazalátogató gyereküknek, meg az önkormányzattól tavasszal a háztartásonként 5 tő ingyen muskátli.


Nem tudom mit képzeljük magunkat közép-európainak, amikor a csehek, lengyelek választási motivációi is ezeknél mind mérföldekkel "magasztosabbak", legalább valami ideológián alapulnak. Nálunk meg hatósági áras benzinen és farháton.

2022. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 hypno ***** válasza:
67%

#14


Ha Gyurcsányt elvinné az ördög, az szerinted min változtatna? 14 éve nincs helyzetben, de még mindíg szentül hiszik - azok akik egyébként qrva érzékenyek rá amikor le ostobázzák vagy birkázzák őket - hogy ő osztja a lapokat az ellenzéki oldalon.


Soros évek óta visszavonult az üzlettől és 3-4 évenként ír egy véleménycikket valahova, de a magyarnak még mindíg haabzani kezd a szája, ha megemlítik a nevét.

2022. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Az, hogy vidéken tarolt a Fidesz nem meglepő, mert vidéken hagyományosan erős a Fidesz.

Budapestet ti hogy látjátok e tekintetben?

2022. ápr. 6. 12:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!