Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint a transzneműek...

Akik szerint a transzneműek mentálisan betegek azok szerint a vallásos emberek is azok, igaz?

Figyelt kérdés
Elvégre mindkét embercsoport egy nem létező dologban hisz.

2022. máj. 27. 15:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
13%

A vallásos ember nem attól mentális beteg (ha az), mert vallásos.

A "transznemű" kretén viszont azért mentális beteg, mert más neműnek hiszi magát.

2022. máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
85%

#20 “ Valójában ez semmit nem jelent, hogy hogyan kezelik a kisbabát, ugyanis végeztek… ”


Most mondjam el ugyanezt fordítva? Hogy az általad linkelt kutatás semmit nem jelent, mert van az a másik kísérlet? Vitatkozni így felesleges.

Ettől függetlenül nagyon is van tudományág, ami ezzel foglalkozik, méghozzá a Gender tudomány, tudom, tudom nagyon szoktak rá fújni, de attól még ugyanúgy az empíria és tudományos elvárások alapján végzi a kutatásait, tehát miért is baj?

Szerintem azt állítani, hogy nincs társadalmi nem, az hülyeség. A társadalmi nem, nagyon sok esetben (nem minden, de sok esetben) megegyezik a nemi előítéletekkel, és sztereotípiákkal, amik az élet minden területét átitatják. Nő vagyok, tehát a saját tapasztalataimat is hozom ezen a részen. Ha elmondom valakinek, hogy nem akarok gyereket, sokszor megkaptam, hogy “nem is vagyok igazi nő”. Miért is? Nőnek születtem, van méhem, működő petefészkeim, xx kromoszóma, de ha szembe megyek a nemi elvárásokkal, akkor már “nem vagyok nő”? Akkor transz férfi lettem hirtelen? (Nyilván túlzok ezzel a mondattal, de azért érthető, nem?)

2022. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
7%

20

Tévedésben vagy, nem lányos fiúnevelésről vagy fordítva van szó, hanem mint látványt kezelték a babákat a rózsaszín és a kék függvényében.

De az sem minősül átnevelésnek, ha egy fiúgyereket bevonnak a porszívózásba, a mosógép megtömésébe és beindításába, netán főzésbe. Ne feledd, a híres szakácsok zöme férfi. De abból sincs probléma, és nem nevelés kérdése, ha egy kislány nekiáll focizni, pláne, ha a fiúk hívják maguk közé focizni. Ettől még ez a kislány nem akar majd fiú lenni, mint ahogyan egy F16-ost vezető hölgynek sem lesz férfi identitása.

És őt sem tartom férfinek:

https://www.youtube.com/watch?v=5IrVfZYIucw

2022. máj. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
19%

22 a gender nem tudomány, csak a debil LMBTQ-s fejetekben meg a kamu kutatásaitokban, amit az agymosottak végeztek és semmi valóban tudományos megalapozottsága nincsen. Aki nem hiszi, nézze meg ezt a vitát a melegházasságról, ahogy Szilvay felmos a meleg gyerekkel pusztán tudományos alapokra hivatkozva - ki is hozza a sodrából:

https://www.youtube.com/watch?v=G3vKsOIITX0

2022. máj. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
0%

#22: Az általam linkelt kutatás pont arra világít rá, hogy a társadalmi nem nem kizárólag társadalmi konstrukció, hanem nagy mértékben biológia által meghatározott. A társadalmi nem tudományának híveivel ellentétben egy fiú nem azért viselkedik fiúsan, mert így nevelik, hanem mert a biológiája erre ösztönzi. Ha fontosnak tartod a tudományos módszertant, akkor érdemes figyelembe venned ezt, mert cáfol sok mindent a társadalmi nemek tudományából.


#23: Ezzel nincs is semmi baj. Én is ismerek férfias férfiakat, akik szeretnek főzni, vagy rendet tartani maguk körül. De attól még a férfias dolgokhoz vonzódnak, férfiasan viselkednek és férfias szerepeket követnek, mert a biológiájuk erre ösztönzi őket. Persze az emberek sokfélék, vannak femininebb férfiak, ezzel sincs semmi baj. A baj azzal van, amikor valaki azt állítja, hogy a nemek viselkedése kizárólag társadalmi konstrukció. Márpedig erről szól az egész gender studies.

2022. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
0%
#24 ezt mi alapján mondod? Ismered a gender-elméletet? Olvastad? Vagy van valamilyen személyes tapasztalatod azon túl, hogy megnéztél néhány yt videót és más hasonló megmondóemberek hőbörgéseit hallgatod? Én tanultam szociálpszichológiát (elég mélyrehatóan), és a szociálpszichológia 2 alapvető axiómája, a valóság megkonstruálása, és a társas folyamatok mindent átható jellege. A kettő tökéletesen megalapozza a genderelmélet validitását, pedig, amikor ezeket kidolgozták az 1800as évek végén és 1900as évek elején a gender elmélet, az LMBTQ még hírben sem jelent meg.
2022. máj. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
94%

#25 " A baj azzal van, amikor valaki azt állítja, hogy a nemek viselkedése kizárólag társadalmi konstrukció. Márpedig erről szól az egész gender studies."

Állj. Nem erről szól. Ezt senki nem mondta. Max a fejedben szól erről. Nincs kizárólagosság. A társadalomtudományokban meg végképp nincs kizárólagosság. De a társas folyamatok, az, hogy mit látunk magunk körül, mit hallunk egész életünkben, milyen társas berendezkedésben élünk, az igenis hatalmas mértékben befolyásol bennünket. Nyilván van biológiai része is, leginkább a hormonok képében, de akkor egy hormonzavaros emberre a te definíciód szerint már mondható, hogy más nemű? Érted a problémát az állítással... A lényeg, hogy ezek hatnak egymásra, és a kettő együtt adja meg az egyén identitását. Ami nem minden esetben egyezik meg azzal, ami a lába között van.

2022. máj. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
39%

A hivatalos álláspont az,hogy a transzneműség nem betegség hanem egy állapot.


A vallásos emberek sem tekinthetők mentális betegnek ez csak a vallási fanatikusoknál van így.

2022. máj. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
0%

#26: Én azért a helyedben nem hinnék el mindent, amit a bölcsészkaron tanítanak. Rengeteg alátámaszthatatlan, vagy egyenesen logikával megcáfolható elmélet van a társadalomtudományokban. Ezek inkább csak arról szoktak szólni, hogy bizonyos bölcsészek kisebbrendűségi érzésükben szeretnék, ha a természettudósokkal egyenrangúnak tartanák őket. Vannak persze érvényes elméletek is, pl. pszichológiában is van olyan jungi elmélet, amit már modern orvosi eszközökkel igazoltak, de attól még rengeteg a kóklerség.


#27: De. Valójában a társadalmi nemek elmélete pontosan arról szól, hogy a biológiának nincs, vagy csak nagyon elhanyagolható a szerepe a nemi szerepekben. A valóság meg az, amit az általam linkelt kutatás is, mutat, azaz a biológiának nagyon meghatározó a szerepe.

2022. máj. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
94%

"A baj azzal van, amikor valaki azt állítja, hogy a nemek viselkedése kizárólag társadalmi konstrukció."

Katonadolog - mondják a kisfiúknak, ha eltaknyolnak. Nekik sírni se szabad, mert sírni a lányok szoktak. Ismerős, ugye?

És máris genderről beszélünk, a társadalmi beidegződésekről, szokásokról. Kislányoknak babát szokás ajándékozni, fiúknak távirányítású autót. Meglepetésnek.

De mi történik akkor, ha hagyjuk a gyereket ajándékának kiválasztásában? Hogyan reagálunk, ha nem a nemüknek "megfelelő" játékot választanak? Ez is gender téma. És szó nincs arról, hogy ezek a gyerekek ne éreznék jól magukat, és nemet akarnának váltani, vagy a másik nem szerepében viselkedni.

2022. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!