Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint a transzneműek...

Akik szerint a transzneműek mentálisan betegek azok szerint a vallásos emberek is azok, igaz?

Figyelt kérdés
Elvégre mindkét embercsoport egy nem létező dologban hisz.

2022. máj. 27. 15:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
94%
#29 tudom, hogy könnyebb rámondani a társadalomtudományokra, hogy hülyeség, ahelyett, hogy tényleg belenézne az ember, de attól még nem lesz igaz. Akkor az általad linkelt kutatást is hagyjuk, mert az is társadalomtudomány. Magad ellen érvelsz.
2022. máj. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
28%

#30: Még egyszer belinkelem a kutatást: [link]

Itt van a hivatkozott tanulmány is: [link]


Ez pont azt mutatja, hogy a fiúk jelentősen jellemzőbben játszanak fiús játékokkal, a lányok pedig lányosakkal. Nem volt erre jelentős hatással a szülői magatartás, az ország kultúrája, a vizsgálat ideje, a gyermekek kora vagy a "gendersemleges" játékok jelenléte.

2022. máj. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
0%
#31: Nem azt mondtam, hogy a társadalomtudományok teljesen hülyeségek, hiszen elismertem, hogy a pszichológiában pl. vannak modern orvosi eszközökkel bizonyított elméletek is. Csak azt mondtam, hogy rengeteg parasztvakító elmélet is létezik, amit sokszor puszta logikával is meg lehet cáfolni.
2022. máj. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
96%
#32 és azt is kontrollálták, hogy a gyerekek a kutatást megelőzően milyen meséket, filmeket, játékokat, reklámokat láttak? Azt, hogy a kutatást megelőzően milyen játékokkal játszottak? A kutatás előtt volt-e valamilyen játékpreferencia? A kutatás előtt gyakran "ajánlgattak" bizonyos lányos/fiús/semleges játékokat a gyerekeknek? Milyen ingerek érték őket amúgy? Más gyerekek, nagyteső, stb? Ha ezek mind kontrollálva voltak, akkor oké, elfogadható, és akkor tényleg elmondható, hogy az eredmény a manipulációnak köszönhető. Ha nem, akkor az eredmény, a fent említett tényezők bármelyikének betudható, és sérül a kuatatás belső validitása, így az eredmény megkérdőjelezhető.
2022. máj. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
94%
#33 értem én, de a "nagy logika" ellenére, ha alá tudják támasztani empirikus eredményekkel (pl, a pszichológia pont ilyen), akkor mégsem a levegőbe beszélés megy. Nagyon komoly kritériumok vannak, és sok szűrőn kell átmennie egy elméletnek, hogy tudományosan elismert legyen. Kutatások sora pl. Nem úgy megy, mint ahogy képzeled, hogy egy "frusztrált bölcsész" ül a gépe előtt, gondol egyet aztán elkezdi püfölni a klaviatúrát, a gender elmérletről, felrakja a nete, és onnantól az a szent írás.
2022. máj. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
7%
#34: Ezért végezték nagyszámú gyereken, teljesen eltérő kultúrájú országokban. Tehát a svédeknél is ugyanez jött ki, meg a magyaroknál is, pedig a svédeknek nagyon egyenlőségpárti, gendersemleges a felfogásuk, mi meg ugye mucsai fasiszták vagyunk. Ha valóban a társadalmi hatások lennének túlnyomó részben érvényesek, akkor eltérést kellett volna találni a különböző kultúrájú országok között. De nem találtak.
2022. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
0%
#35: Mégis rendre cáfolnak meg elméleteket. A kedvencem pl. az evolúciós pszichológia. Mindent meg lehet vele magyarázni, csak éppen nem bizonyítható semmilyen kijelentése, és ha logikusan végiggondolod, sokszor akkor is észreveszel benne hibát.
2022. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 A kérdező kommentje:
#37 Az evolúciós pszichológiának annyi köze van a szociológiához, mint a gyökelméletnek a nyelvészethez.
2022. máj. 27. 17:29
 39/76 A kérdező kommentje:
Kérdésre is lehet nég válaszolni.
2022. máj. 27. 17:30
 40/76 anonim ***** válasza:
0%
#38: Csak egy példa volt. A lényeg, hogy rengeteg társadalomtudományi elmélet hülyeség.
2022. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!