Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova szállnak már el az árak még?

Hova szállnak már el az árak még?

Figyelt kérdés

Ti nem vagytok depressziósak már? Én nekem most esik le igazából hogy tényleg soha a büdös életben nem fogok semmit sem elérni, túl későn születtem. Nem tudok külön költözni, nem tudok családot alapítani, nincs több külföldi nyaralás, de még az étel-ital fogyasztásom minősége is drasztikusan csökkeni fog, a szórakozásról nem is beszélve.

Régen még ott volt a fejemben, hogy jó ha itthon nem is, majd külföldön pár év alatt megkeresem ami kell, ma már az a bér is kevés ahhoz amit elképzeltem annak idején.

Komolyan mondom, hogy 100 éve egy egyszerű parasztnak is több volt mint nekem valaha lesz, oké én megtéveszthettem magam csilivili vackokkal, ruha, elektronikus kütyü, mindenféle baromság, mert ez elérhetőbb, de a lényeg viszont már nem. Hol tudnék én ma tanyát venni, házat építeni, állatokat tartani, növényt termeszteni... És most csak egy egyszerű parasztemberről beszélek.

Az embereknek akiknek van, elmentek otthonról... Olyan különbségeket generálnak, hogy lassan olyan lesz az élet mint Latin-Amerikában, ugyanis az ingatlan piac is például lazán pörög ilyen árak mellett is, kérdem én kik finanszirozzák, miből? A rendszerváltó buliból mi fiatalok kimaradtunk, legtöbbünk a Ner újraosztásból is, mi elvesztünk.



2022. máj. 31. 13:35
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
71%

Nah ébred a magyar?

Amúgy ez még csak nagyon a kezdet ,ezek után fognak csak igazán elszállni az árak. Itt csak NER nyer.

2022. máj. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
87%
Amikor januárban előléptettek és fizu emelést kaptam (jó nagyot), azt hittem végre eljön az én időm. Hát kösz világ, lassan olyan mintha semmit se kaptam volna. És most jön csak a java. 1 db nyomorék camembert sajt 900 ft?? Hagyjuk már!
2022. máj. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:

A NER az nyilván nyer, valami 100 valahány milliardot kaszalt az MNB is az árfolyam ingadozáson, b@$szák meg!)

Patek Philippeben veretik, mi meg utolsó rabszolgaként tapsolunk nekik. Gyűlölöm őket, főleg mert az ingatlan piac elszallasaban nagy szerepet jatszottak, és nincs is szándékukban helyre hozni, hisz érdekeltek benne. De jobboldali ember vagyok sajnos, nem tudnék a baloldalra szavazni, meg persze sokkal nem lenne jobb velük sem.

2022. máj. 31. 13:47
 4/56 anonim ***** válasza:
94%
Ez globális jelenség, ha olvasol külföldi sajtók alatti kommenteket, egyre több az elégedetlen vagy elkeseredett nyugat-európai hozzászóló.
2022. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
72%
Figyeld meg hogy akkor mi lesz amikor ránk terhelik az extraprofit adót, mert a szerencsétlen boltok nem tudnak mit kezdeni ezzel.
2022. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 árokpart ***** válasza:
74%
Sajnos pedig szerintem ez a tendencia egész évben ki fogtartani, lényegében ez a megszorító csomag a kampányban való túlköltekezés miatt.
2022. máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
26%
Nem dolgozol vagy mi?
2022. máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 denumer ***** válasza:
66%

Nem vagyok depressziós, mert van B tervem mindig. Egyenlőre meg tudok élni és 30 évesen saját házban élek, hitelmentesen. Igaz, hogy nem minimálbéren vagyok és mindent magamnak epítettem, de nem is adósítottam el magam.


Amikor én középiskolás voltam 1db ladánk volt, csokoládét csak ünnepnapkor láttam, minden nap a kertben kellett dolgozni, mert nem volt pénzünk megvenni a gyümölcsöt és a zöldséget, úgyhogy magunknak termeltük. Nagyon könnyű panaszkodni, de tenni a jobb életért már nem olyan buli. Keríts el egy parcellát az udvarból és lehet veteményeses. Lehet kerékpározni és várni a buszt. Ehetsz olcsó kenyerer és felvágottat. Aztán megbeszélhetjük, hogy kinek a fiatalkora volt kilátástalanabb.

2022. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:
Ha az árak ugyanilyen mértékben továbbra is emelkednek, nem lesz az a kulturpolitika, ami meggátolja a Fidesz bukását, azért ezt remélem észbe vésik. Egyre több felnövekvő generáció, egyre több nincstelen, ha nem fognak kapni a húsos fazékból, kilesznek b_zva.
2022. máj. 31. 13:52
 10/56 anonim ***** válasza:
32%

"az ingatlan piac is például lazán pörög ilyen árak mellett is, kérdem én kik finanszirozzák, miből?"

Dolgoztattál mostanában szakemberrel. Többet kérnek mint amit Németországban Programozóként keresek. Ha büdös a burkolás, festés-mázolás marad a sírás. Szívem hasad meg érted.

2022. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!