Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova szállnak már el az árak még?

Hova szállnak már el az árak még?

Figyelt kérdés

Ti nem vagytok depressziósak már? Én nekem most esik le igazából hogy tényleg soha a büdös életben nem fogok semmit sem elérni, túl későn születtem. Nem tudok külön költözni, nem tudok családot alapítani, nincs több külföldi nyaralás, de még az étel-ital fogyasztásom minősége is drasztikusan csökkeni fog, a szórakozásról nem is beszélve.

Régen még ott volt a fejemben, hogy jó ha itthon nem is, majd külföldön pár év alatt megkeresem ami kell, ma már az a bér is kevés ahhoz amit elképzeltem annak idején.

Komolyan mondom, hogy 100 éve egy egyszerű parasztnak is több volt mint nekem valaha lesz, oké én megtéveszthettem magam csilivili vackokkal, ruha, elektronikus kütyü, mindenféle baromság, mert ez elérhetőbb, de a lényeg viszont már nem. Hol tudnék én ma tanyát venni, házat építeni, állatokat tartani, növényt termeszteni... És most csak egy egyszerű parasztemberről beszélek.

Az embereknek akiknek van, elmentek otthonról... Olyan különbségeket generálnak, hogy lassan olyan lesz az élet mint Latin-Amerikában, ugyanis az ingatlan piac is például lazán pörög ilyen árak mellett is, kérdem én kik finanszirozzák, miből? A rendszerváltó buliból mi fiatalok kimaradtunk, legtöbbünk a Ner újraosztásból is, mi elvesztünk.



2022. máj. 31. 13:35
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:

24-es 24 éves vagyok egyébként 200 ezer ft a bérem ezért 200 órát is dolgozom, régen úgy terveztem hogy 30 évesen meglesz minden amit felsoroltam, nyilván hitelből, vagy pár év külföldi munkából. Ma 150 ezer ft 30 évre 20 millió ft hitel, amit a parommal se merek felvenni, főleg hogy 2 éve vagyunk együtt, meg ő se keres jobban. Az ingatlanok itt olyan 30 millió Ft körül vannak amitől nem kapsz hányingert, vagy ha mégis felújítással együtt kb. ennyi. Gondoltam már könnyűszerkezetes házra, ami olcsóbb lenne viszonylag, de a telkek ára is nagyon drága. Megoldás még hogy kiköltözzünk olyan környékbeli faluba ahova senki sem menne önként, cserébe valamivel olcsóbb lenne, de én azt is sajnálnám rá.

Albérlet is egyre megfizethetetlenebb, az is kidobott pénz lenne, úgyhogy itt tengünk, lengünk a szüleink nyakán, mint a korosztalyomba kvázi mindenki, elég gáz.

2022. máj. 31. 15:02
 32/56 anonim ***** válasza:
78%
Burkoláshoz, laminált parkettázáshoz nem kell valami nagy kézügyesség. Mindkettőt csináltam. Sírni könnyebb. Azt kell csinálni amit megfizetnek. Tanítottam. Láttam nem pálya most programozok. Ennyi. Az útszéli kutyát nem érdekli, hogy csóró vagy. Sírtál a pörgő ingatlanpiacon. Ne haragudj, de ahol szakmunkával meg lehet keresni 1 misi nettót. Hónapos várólisták vannak a kutyaütő mestereknél, csak idézni tudok szabadon "akinek semmilye nincs az annyit is ér"
2022. máj. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen elég fiatal vagy még. Két dolgot tudok mondani.

Egyik, hogy valóban zárul be az ingatlanpiac az átlagember előtt, ez sozmorú tény.

Másik, hogy azért 30 éves korodig még nagyon sok minden történik, fizetésed ia változik. Rakj félre, de ami a legfontosabb, tanulj olyan szakmát, mi piacképes. 200 nettó vidéken is kevés. Ha a fizikai munka áll hozzád közelebb, legyél pl. burkoló, bádogos, vállalkozz, degeszre fogod magad keresni... tanulj akkor is, ha kimerült vagy. Később egyre inkább lehetetlen lesz. Ha beleragasz a szegénységbe, onnan az évek múlásával egyre nehezebb lesz kitörni... tanulni, tanulni, tanulni, ezt az egyet jól mondta Lenin.

2022. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%
Külföldről ábrándozni? Ha nem értesz semmihez itt is csóró leszel. Bár azt mondják soron 3 műszakban megvan a 2k nettó. Egy normális lakás rezsivel 800 az 1.200-at pedig könnyű eltapsolni. Esetleg lehet nyomorogni társbérletben. Szakmunkás vállalkozó itt is hülyére keresi magát. Fasorban nem leszel hozzá képest.
2022. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:

34-es, Ausztriában ismerős cégnél olyan 1000 eurót eltudnék rakni a fizetésemből havonta, végülis nem rossz, de túl sok idő már ott is 30-40 millió ft-ot összeszedni ilyen ütemben. Régebben kevesebb idő kellett, az árak jobban nőttek itthon mint az ottani fizetések.

A szakmunkásokat meg tisztelem becsülöm, de ideje lenne visszavenni az arcból, most hiány van belőletek, de fordul még a tendencia, aztán meg ti rítok majd, mint volt is rá idő, ez ilyen, én mégse fogok belétek rúgni, hogy miért nem tanultál mást.

2022. máj. 31. 15:20
 36/56 anonim ***** válasza:
87%
Nyugi, amíg a hazaáruló eus vezetők ukrajnába öntik fölöslegesen a pénzt addig fognak emelkedni.
2022. máj. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:

Én csak azt nem értem ezeknél a válságoknál, hogy a gazdagok miért gazdagodnak ilyenkor is... Rá fogják a válságra az árnövekedést, közben nekik semmivel nem megy rosszabban, sőt... Jó lenne ez az extra profit adó egyébként, ha megtudnák akadályozni a vevőre való ráterhelést, de ez csak globálisan működik, helyi szinten öngyilkosság. A cégek beintenek, ha b@zakodunk velük.

36-os márpedig Ukrajnába a végtelenségig fogják a pénzt pumpálni, nyugati érdek a hatalmi egyensúly fenntartása, nem beszélve mennyi pénzt beszednek most a fegyvereladásból, hitelezésből, ha most vezsni hagynák Ukrajnát, akkor az ottani érdekeltségeknek, a nekik küldött kölcsönök törlesztésének annyi. Már nem szállhatnak ki sem ők, sem az oroszok, ez van.

2022. máj. 31. 15:33
 38/56 anonim ***** válasza:
0%
Mért kellene extra adót fizetni a cégeknek?
2022. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
100%
Cudar idők jönnek gyerekek figyeljetek meg☹kivancsi leszek mi lesz télen? De..közel sem olyan rossz a helyzet. Én amíg azt látom h pesten nem lehet közlekedni mert dugók vannak a sok autó miatt, roskadásig tele kosárral gurulnak ki az emberek a boltokból, egymás hegyére hátára épulnek a lakóparkok melyek pár het alatt gazdákra találnak ott nincs vész. Voltak ennél rosszabb idők is csak mi mai generáció lassan 80 éve békében élünk. A vilaghaborút követően vagy 10-15 evig nem tudott talpra állni az ország, igazi durva évek voltak, hús nem jutott az asztalra csak minden 10ik csaladnak hetente 1szer.56 után meg elhitették a népekkel 89ig h de jo ez a világ🙂nem volt az olyan jó ahogy leírják. A nagyszuleim máskepp látták tudnának mesélni. Nagymamam 9 évesen mezitláb ment iskolába mert mindent elvittek a ruszkik amit lehetett pénzt élelmet.Ugy h nincs min jajveszékelni. Ez van most jelen állás szerint s remélem csak átmeneti.
2022. máj. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%

"ma ha akarnád se lehetne, minden okoskodástól, ügyeskedéstől próbálják eltántorítani az amúgy elég leleményes népünket. Régen az ember ügyeskedett ezzel azzal, maszekolt, kereskedett mit tudomén, igaz feketén, de az állam elnézte"

Vagyis lopjunk, csaljunk, attól jönne rendbe az egészségügy meg az oktatás? Netán egyenesen arra használjuk az oktatási rendszert, hogy adócsalásra képezzük ki ia népet?


Miért fáj annyira, hogy próbálják fehéríteni a gazdaságot?


Baráti alapon segíteni egymásnak egy csomó mindenben lehet, az nem "ügyeskedés". Nagyon sokan mégis inkább azon jajgatnak, hogy milyen sokba kerül pl. kifestetni egy szobát ahelyett, hogy a haverokkal összeállva megcsinálnák sorban mindegyikükét a töredékéért annak, mint amennyit egy szaki elkérne érte - és közben még jól is érezhetnék magukat, hiszen a barátaikkal töltenék az idejüket. Nem kell az ilyesmihez különösebb szakismeret, csak akarni kell, meg kicsit utánanézni, hogy mit hogyan kell - nettel a kézben az se olyan nagy ügy azért, nem mondhatod.


"ma már nagyon vigyáznak arra hogy ez ne legyen lehetséges, ne tudj kitőrni a rabszolgasorból"

:D Mert a szocializmusban kitörtek? :D

2022. máj. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!