Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova szállnak már el az árak még?

Hova szállnak már el az árak még?

Figyelt kérdés

Ti nem vagytok depressziósak már? Én nekem most esik le igazából hogy tényleg soha a büdös életben nem fogok semmit sem elérni, túl későn születtem. Nem tudok külön költözni, nem tudok családot alapítani, nincs több külföldi nyaralás, de még az étel-ital fogyasztásom minősége is drasztikusan csökkeni fog, a szórakozásról nem is beszélve.

Régen még ott volt a fejemben, hogy jó ha itthon nem is, majd külföldön pár év alatt megkeresem ami kell, ma már az a bér is kevés ahhoz amit elképzeltem annak idején.

Komolyan mondom, hogy 100 éve egy egyszerű parasztnak is több volt mint nekem valaha lesz, oké én megtéveszthettem magam csilivili vackokkal, ruha, elektronikus kütyü, mindenféle baromság, mert ez elérhetőbb, de a lényeg viszont már nem. Hol tudnék én ma tanyát venni, házat építeni, állatokat tartani, növényt termeszteni... És most csak egy egyszerű parasztemberről beszélek.

Az embereknek akiknek van, elmentek otthonról... Olyan különbségeket generálnak, hogy lassan olyan lesz az élet mint Latin-Amerikában, ugyanis az ingatlan piac is például lazán pörög ilyen árak mellett is, kérdem én kik finanszirozzák, miből? A rendszerváltó buliból mi fiatalok kimaradtunk, legtöbbünk a Ner újraosztásból is, mi elvesztünk.



2022. máj. 31. 13:35
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
100%

"Egy 70-80 nm-es régi ingatlan (paraszt, vagy Kádár-kocka) vidéken, fokozatosan felújítva, egy átlag autó, évi egy hét nyaralás, 2 gyerek, meg olyan életszínvonal, hogy nem kell a boltban az árakat néznem."

Két gyerekkel már kell a 70-80 nm, de amíg még az első se született meg, addig lejjebb lehetne adni az igényekből. Az autó szintén fölösleges két ember miatt. Az árakat nézni meg nem olyan nagy ügy, ha olyan anyagi körülmények közé születtél, hogy mindig is nézted - sőt, ha így van, akkor is néznéd, ha már nem lenne muszáj, nyugi. ;-)

2022. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:

"az a baj, hogy amikor kölyök voltam, itthon azt verték belém hogy tanuljak, mint kb. mindenkibe akkoriban."

Az meg miért baj? Jobb lenne hülyén meghalni?

Mit tanultál?


"Sajnos kézügyességem se volt soha, soha semmihez nem értettem"

Ezek csak kifogások. Ha belédverték, hogy tanulj, akkor meg tudod tanulni azt, amihez úgy látod, hogy fontos érteni, csak akarnod kell.

2022. máj. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 A kérdező kommentje:

"Az meg miért baj? Jobb lenne hülyén meghalni?


Mit tanultál?"


Úgy értem a tanulást, hogy nem a lenézett, putris szakmunkásképzőbe hanem a gimnáziumba küldték akkoriba a valamire való kölyköket, szakmunkásba az ment aki. 3 vagy alatti átlaga volt általánosban (na gondolhatod ki vágyott közéjük). A dolgok viszont szarul alakultak, nekem lett egy érettségim ami nem ér semmit, mások addig meg ki tanulták az itt ajnározott szakmákat.

2022. máj. 31. 19:07
 44/56 anonim ***** válasza:
100%

16. azért sem csinálják mert már abba rengeteg munkát kell beleölni éven át, ha csak magadnak jelentősebb mennyiségű zöldséget, gyümölcsöt szeretnél termeszteni. àllattartásról ne is beszéljünk. amellett nincs nyaralgatás 1-2 hétre, etetésre otthon kell lenni. mindennap. minden reggel. minden este.

az meg a mai világban amikor még így is kifér és 2 perc “munka” a boltba besétálni és megvenni a borsót, répát, krumplit, húst elképzelhetetlen, hogy az elkényelmesedett puhány polgár a földet túrja. szerintem kerti munkát te csak a tévében láttál.

2022. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

"nem a lenézett, putris szakmunkásképzőbe hanem a gimnáziumba küldték akkoriba a valamire való kölyköket, szakmunkásba az ment aki. 3 vagy alatti átlaga volt általánosban (na gondolhatod ki vágyott közéjük). A dolgok viszont szarul alakultak, nekem lett egy érettségim ami nem ér semmit, mások addig meg ki tanulták az itt ajnározott szakmákat."

És mi tart vissza tőle, hogy te is kitanuld? Érettségivel a zsebedben nyilván képes lennél megtanulni ugyanazokat a dolgokat, amiket az általánosban 3-as vagy az alatti átlagúak meg tudtak tanulni. Mondom, hogy csak kifogásokat keresel... Egyébként meg előre tudhattad, hogy egy gimnáziumi érettségi semmit se ér, csak akkor, ha tovább is tanulsz.

2022. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 A kérdező kommentje:

"Egyébként meg előre tudhattad, hogy egy gimnáziumi érettségi semmit se ér, csak akkor, ha tovább is tanulsz."


Tovább is tanultam, tanári pályára sajnos. Az meg hogy mit tudtam vagy nem tudtam 14 évesen hagyjuk már, annyit tudtam akkor hogy nem akarok romák, meg mindenféle szedett-vetett társaság közé járni, sokkal inkább a magamfajta közé.

2022. máj. 31. 20:10
 47/56 anonim ***** válasza:
100%
És tényleg tanítasz vagy csak megvan a diploma a fiókban?
2022. máj. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
62%
A gazdagok azért gazdagodnak mert a Fidesz tömi őket pénzzel.
2022. máj. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
70%
A magad fajta csóró közé 😊
2022. máj. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
11%
Férjemmel vállalkozók vagyunk. Ha megy a hiszti, ha nem, sajnos még nekünk is kiugrik a szemünk az árak láttán a boltokban. Végre elértünk egy jobb szintet erre jött az infláció. Én is tudnék sírni itt sokat, csak azzal semmire nem mennék. Helyette továbbképzem magam, olcsó ételre költök, cseritibe járok, turizom, kocsink sincs, bérletem sincs, ingyen szerzek be mindent facebook csopikból. Szóval 2 céggel se jobb a helyzet, hiába támadjátok a kérdezőt.
2022. máj. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!