Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova szállnak már el az árak még?

Hova szállnak már el az árak még?

Figyelt kérdés

Ti nem vagytok depressziósak már? Én nekem most esik le igazából hogy tényleg soha a büdös életben nem fogok semmit sem elérni, túl későn születtem. Nem tudok külön költözni, nem tudok családot alapítani, nincs több külföldi nyaralás, de még az étel-ital fogyasztásom minősége is drasztikusan csökkeni fog, a szórakozásról nem is beszélve.

Régen még ott volt a fejemben, hogy jó ha itthon nem is, majd külföldön pár év alatt megkeresem ami kell, ma már az a bér is kevés ahhoz amit elképzeltem annak idején.

Komolyan mondom, hogy 100 éve egy egyszerű parasztnak is több volt mint nekem valaha lesz, oké én megtéveszthettem magam csilivili vackokkal, ruha, elektronikus kütyü, mindenféle baromság, mert ez elérhetőbb, de a lényeg viszont már nem. Hol tudnék én ma tanyát venni, házat építeni, állatokat tartani, növényt termeszteni... És most csak egy egyszerű parasztemberről beszélek.

Az embereknek akiknek van, elmentek otthonról... Olyan különbségeket generálnak, hogy lassan olyan lesz az élet mint Latin-Amerikában, ugyanis az ingatlan piac is például lazán pörög ilyen árak mellett is, kérdem én kik finanszirozzák, miből? A rendszerváltó buliból mi fiatalok kimaradtunk, legtöbbünk a Ner újraosztásból is, mi elvesztünk.



2022. máj. 31. 13:35
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
33%

Ami otthon van az semmi.

A politika ba ta el meg a nép hogy ilyen H lye.

Én Svájcban élek itt vannak árak de minőségi az élet.

Szóval csak eltessétek a narancsosokat imádjàtok őket.

Én inkább Svájcban élek polgárként.

2022. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 A kérdező kommentje:

Tuloztam 13-as 100 éve tényleg szar volt, vagy mondjum úgy a Horthy rendszerben és a háború után azért nem volt leanyalom egy paraszt ember élete sem, én inkább a Kádár rendszer kisemberére gondolok, nem ismerek olyan idős embert, aki ne azzal kérkedne milyen gyorsan függetlenedett anyagilag és alapított volna családot fiatal korában. Nyilván voltak kivételek és nem is sirom vissza azt a rendszert, sem Gyurcsányékat, de a Ner amit művelt az ingatlan piacon az megbocsáthatatlan bűn. Kezdték a legelején már az iszonyúan tularazott beruhazasokkal, aztán jöttek a mindenféle támogatások, plusz beszaltak a piacra keresztül-kasul, egy életre lepecsételve, hogy nem is valtoztatnak a folyamatokon, sőt a fennmaradásában érdekeltek. Orbán ha akarna se tehet már semmit, mert az oligarcháit nem köpheti szemen.



Aztán ahogy említettétek a multik megadózásával, a Kata átalakításával, vagy megszüntetésével is belénk rúgtak egyet. A forint b@$zogatasrol nem is beszelve.


A társadalmi feszültségeket meg fokozzák ilyen kijelentésekkel, hogy a tanárok maradjanak kussba, mert ott a nyári szünet, a tűzoltók meg azért mert ott az adrenalin?


A közoktatást nem fejlesztik, sőt tönkreteszik, holott minden fejlődő társadalomnak ez volt az alapja, ebbe fektettek legelőször az Ázsiai gazdag országok pl.,


Egészségügyre meg már kár is pazarolni a szót, mindenki tudja milyen...

2022. máj. 31. 14:17
 23/56 A kérdező kommentje:

"Európai Unió szinthez, ingatlanok még olcsók is, csak hát fizetések vannak a béka segge alatt."


És most ez engem vigasztaljon? Mi mindenbe feltudunk zárkózni ha valami negatív dologról van szó, másban persze nem.


"Veszek ám a nyg túrót, szépen megveszem a tölcséres Lidl-es jégkrémet 80 forint darabjáért és írtó finom és zamatos aztán csak nézegesség , olvadjon rájuk a fagyijuk."


És szerinted a fagyisnak nem nő minden költség? Kapzsik a kisvállalkozók is nem azt mondom, de minden annál drágább minél kisebb tételben csinálod, mindig a gazdagabb jár jól, ez esetben a Lidl.

2022. máj. 31. 14:23
 24/56 anonim ***** válasza:
100%
Hali. És konkrétan mi volt az elképzelésed a kjövőre nézve? Hány éves vagy, mikorra terveztél ingatlant venni, hány nézetmétereset és hol? Mennyi a nettód? Csomó kérdés, amit nem árultál el.
2022. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 A kérdező kommentje:

"Régen is csak 30 éves OTP hitelből tudott építkezni az ember vagy ha maga építette fel a házat a haverokkal."


De a 30 éves otp nem egy havi fizetés volt, vagy legalábbis nem hiszem.

A haveri rész na meg ezaz, ma ha akarnád se lehetne, minden okoskodástól, ügyeskedéstől próbálják eltántorítani az amúgy elég leleményes népünket. Régen az ember ügyeskedett ezzel azzal, maszekolt, kereskedett mit tudomén, igaz feketén, de az állam elnézte, mert így tudott megélni a nép, ma már nagyon vigyáznak arra hogy ez ne legyen lehetséges, ne tudj kitőrni a rabszolgasorból.

2022. máj. 31. 14:28
 26/56 anonim ***** válasza:
64%
24 Ha burkolna, festene-mázolna nem itt sírna, hanem zsebregyűrne alhangon havi 1 misi nettót. Anyuci nyugdíjából fröcsög.
2022. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 árokpart ***** válasza:
79%
26-os Az ezzel a probléma, hogy aki csak teheti már saját maga végzi el otthon a festéseket és minden olyan szakmunkát amit meg tud csinálni, mert a lakosság nem bírja kifizetni pl. egy kisebb szoba festéséért majdnem 800 ezer forintot.
2022. máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 A kérdező kommentje:

"És konkrétan mi volt az elképzelésed a kjövőre nézve?"


Egy 70-80 nm-es régi ingatlan (paraszt, vagy Kádár-kocka) vidéken, fokozatosan felújítva, egy átlag autó, évi egy hét nyaralás, 2 gyerek, meg olyan életszínvonal, hogy nem kell a boltban az árakat néznem.

2022. máj. 31. 14:35
 29/56 A kérdező kommentje:
26-os az a baj, hogy amikor kölyök voltam, itthon azt verték belém hogy tanuljak, mint kb. mindenkibe akkoriban. Sajnos kézügyességem se volt soha, soha semmihez nem értettem, nem is várom el hogy gazdag legyek, de Al Bundy keserű cipőboltos világa is elképzelhetetlen manapság egy átlag embernek.
2022. máj. 31. 14:40
 30/56 anonim ***** válasza:
83%

"20/29 anonim

Bizony, ha csak azt összeszámolnánk, hogy mennyit adunk ki édességre... hogy a dohányárukról már ne is beszéljek..." Kinek mi a fontossági sorrend. Nekem a havi 20 kiló édesség, napi 13-15 kávé és napi 3 doboz cigi. Minden más ezek után jön. Van akinek az a fontos, hogy jó minőségű sajtot egyen, van akinek a legújabb teló. Szerencsére nem vagyunk egyformák.

2022. máj. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!