Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova szállnak már el az árak még?

Hova szállnak már el az árak még?

Figyelt kérdés

Ti nem vagytok depressziósak már? Én nekem most esik le igazából hogy tényleg soha a büdös életben nem fogok semmit sem elérni, túl későn születtem. Nem tudok külön költözni, nem tudok családot alapítani, nincs több külföldi nyaralás, de még az étel-ital fogyasztásom minősége is drasztikusan csökkeni fog, a szórakozásról nem is beszélve.

Régen még ott volt a fejemben, hogy jó ha itthon nem is, majd külföldön pár év alatt megkeresem ami kell, ma már az a bér is kevés ahhoz amit elképzeltem annak idején.

Komolyan mondom, hogy 100 éve egy egyszerű parasztnak is több volt mint nekem valaha lesz, oké én megtéveszthettem magam csilivili vackokkal, ruha, elektronikus kütyü, mindenféle baromság, mert ez elérhetőbb, de a lényeg viszont már nem. Hol tudnék én ma tanyát venni, házat építeni, állatokat tartani, növényt termeszteni... És most csak egy egyszerű parasztemberről beszélek.

Az embereknek akiknek van, elmentek otthonról... Olyan különbségeket generálnak, hogy lassan olyan lesz az élet mint Latin-Amerikában, ugyanis az ingatlan piac is például lazán pörög ilyen árak mellett is, kérdem én kik finanszirozzák, miből? A rendszerváltó buliból mi fiatalok kimaradtunk, legtöbbünk a Ner újraosztásból is, mi elvesztünk.



2022. máj. 31. 13:35
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
70%

"1 db nyomorék camembert sajt 900 ft??"

Azért anélkül is van élet.

2022. máj. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
52%
Hmm ugye-ugye, hogy rossz helyre került az az X április harmadikán? Most szépen megeszi a magyar nép amit főzött. Amúgy hiába vagy depressziós, attól jobb nem lesz csak rosszabb. Hiába születtél volna korábban, akkor sem volt jobb a helyzet, kis keresetből akkor sem tudtál volna megélni. Régen is csak 30 éves OTP hitelből tudott építkezni az ember vagy ha maga építette fel a házat a haverokkal.
2022. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
83%

nem gond, hogy régen a paraszték a tanyán 2-3 generációnként együtt laktak, papa-mama-apa-anya-gyerekek, néhol még az egyik szobában a 2-3ból ott volt az egyik ágybanfekvő, haldokló dédi is akit ápolni kellett? abból éltek amit a földeken + ház körül napi 12-16 órában két kézzel megtermeltek? nemhogy külföldet, a falu táblát se nagyon látták? étel-ital fogyasztásuk minősége megvan? már ha jutott mindenkinek ugye?!

ezt irigyled? 😂


pályakezdő huszonévesek akarnak 70 milliós 3 + szobás újépítésű lakást Bp-en, évi 2x külföldön nyaralni, síelni meg minden egyéb luxust. hol már? 😅 ilyen soha nem volt és soha nem is lesz. se Magyarországon se máshol

2022. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, hány éves vagy és miből élsz?
2022. máj. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
100%
Még egy ideig emelkednek majd.
2022. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:

Szabadságon vagyok 7-es, hát te?

8-as igen régen sok mindent maguknak termeltek meg az emberek, de szerinted ma miért nem csinálják? Nem éri meg anyagilag egyszerűen, ezt is elvették a kisemberektől, mindent csak nagyban éri meg csinálni.

Kényelmesebb lett az életünk sok szempontból, sok szemfényvesztő dolog elérhetővé vált, de ezek nem létfontosságúak.

2022. máj. 31. 14:00
 17/56 Dzsonszi ***** válasza:
67%
Már nem azért de aki fikázza a Fideszt az nézzen már rá az ellenzékre. Egy globális problémáról van szó, lehet szidni a Fideszt oké, de egy pillanatot vessünk már az "összefogásra" hogy cirkuszolnak maguk között a választás óta. Hát egy kecskét nem lehetne rájuk bízni, nemhogy egy országot.
2022. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
94%
Európai Unió szinthez, ingatlanok még olcsók is, csak hát fizetések vannak a béka segge alatt.
2022. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 árokpart ***** válasza:
87%
A za nagy helyzet, hogy úgy tudnánk mi emberek fékezni az inflációt, hogy ha a létfenntartáshoz szükséges dolgokon túl, nem vásárolnánk meg amit megkívánunk mindent azonnal. Márpedig a kereskedők bizony ezt használják ki és miért ne adnák drágán, hogy ha elcsábulunk és bármi áron még akár hitel árán is megvesszzük, amit a csillogó-villogó kirakatok és a Facebook és minden hirdetőoldal az orrunk alá dörgöl. Egy frászt! Szépen álljunk le ezzel a gyors fogyasztású vásárlásokkal és akkor majd szépen a kereskedők észhez térnek. Lassan 500 forint felett van egy gombóc fagyi? Veszek ám a nyg túrót, szépen megveszem a tölcséres Lidl-es jégkrémet 80 forint darabjáért és írtó finom és zamatos aztán csak nézegesség , olvadjon rájuk a fagyijuk.
2022. máj. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, ha csak azt összeszámolnánk, hogy mennyit adunk ki édességre... hogy a dohányárukról már ne is beszéljek...
2022. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!