Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az rendben van,...

Szerintetek az rendben van, hogy Magyarország megint a gonosz oldalon áll mint Trianon előtt is tette?

Figyelt kérdés

Ez az ország végleg elveszett szerintem. Eddig büszke voltam a magyarságomra, de ma már sajnos kimondottan szégyellem, hogy magyar vagyok. Elég durva, hogy idáig fajult ez az ország, kár érte..:(


Maffiózó galléros bűnözők martaléka lett.


Ti hogyan látjátok ezt?



2022. jún. 7. 03:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
0%
Vesszen a más nép, éljenek a mongolok!!!
2022. jún. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező, tudom miről beszélsz, én is rohadtul szégyellem, hogy magyar vagyok, de ez van. Ti már csak ilyenek vagytok. Mindig is a rossz oldalon fogtok állni, jobb ha beletörődsz. Én azt javaslom, ha még abban a fertőben élsz minél előbb szedd össze a sátorfádat és költözz ki valahova Nyugat-Európába. Ég és föld, majd meglátod.
2022. jún. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
64%
Mennyi öngyűlölő kretén tobzódik itt. :)
2022. jún. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
67%

#52. "Én azt javaslom, ha még abban a fertőben élsz minél előbb szedd össze a sátorfádat és költözz ki valahova Nyugat-Európába. Ég és föld, majd meglátod."


Wow, milyen eredeti gondolatok, ezt biztosan nem hallotta még senki a rendszerváltás óta egyszer sem ám. Aztán amikor ezek a nagypofájú lúzerek éveket mosogattak el az életükből Londonban, laktak a belvárostól másfél órányira nyolc pakival egy pincében, míg egész nap csak vajaskenyeret ettek, és nem csak a munkáltató/közvetítő vágta át őket, de a helyi minimálbérük fele is elment szállásra, nos ezek jönnek szépen sorban haza, 2019-ben már konkrétan többen is, mint ahányan innen kimentek. Csak persze a hazaérkezők már nem ordítják tele a netet azzal, hogy kint is szar életük volt, bezzeg innen egyenesen a diktatúra elől kellett menekülni, amikor elhúztak. A valóságban csak annyi történik, hogy a többségnek nem sikerül boldogulnia sem itthon, sem kint. Ez valahol szomorú dolog amúgy, csak a válaszokat keresi rossz helyen, aki épp a mostani kormányunkban keresi a problémát, akik alatt (az egész világot befolyásoló Covidot és az inflációt leszámítva) jobban élünk, mint korábban bármikor. Ezt kár is vitatni, mindenki látja, aki nem egy kő alatt él, ezért nem is váltja le őket 12 év alatt sem a nép.

2022. jún. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező te sem gyarapítod az okos emberek táborát.

Az életben nincs jó és rossz oldal, nem minden fekete és fehér és nehezen lehet eldönteni ki tartozik a jó és rossz oldalhoz.

Az a neveltetésünkön is múlik mi mit milyen oldalnak ítélünk meg .

Főleg egy ilyen témában.

Másik minek vagy valami olyanra büszke amid alapból megvan ( magyarság )

Mindenki az önös érdekeit nézi . USA sem kisebb bűnös szóval épp mindegy ki gázáért megyünk . Az Afrikai országokban is ölik egymást a chipjeidért , ne legyél már képmutató

2022. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 A kérdező kommentje:

#54 Akkor te maradj itt, de ha majd mindenki elmegy innen aki számít valamit, akkor vajon TE miből fogod majd eltartani magad és a családodat? Mert pont azt nem veszitek számításba sosem, hogy a fiatalság az ami mindent megteremt, ők a gazdaság akkumulátorai és ha ők kimennek akkor nincs jövőtök, ennyi..


A média szigorúan hallgat a kivándorlási adatokról, de szinte biztos, hogy az újabb Fidesz győzelem óta ez a szám jelentősen megnövekedett és növekszik, persze erről jobb hallgatni mindenkinek, biztos nem a KSH fogja lehozni.


Amúgy én eddig nem voltam kivándorlás párti, de az utóbbi évek történései miatt egyre inkább úgy érzem, hogy mennem kell és hidd el sokan így gondolják ezt, akár még köztetek fideszesek között is..

2022. jún. 10. 12:35
 57/80 anonim ***** válasza:
70%

#56. Hadd ne ismételjem magam!


"Már 2018-ban látszottak annak jelei, hogy jelentős fordulat állt be a magyar kivándorlásban, hiszen hosszú idő után először majdnem annyian tértek haza, mint ahányan elmentek. A KSH adatai szerint a pozitív tendencia 2019-ben is folytatódott, a 21 900 kivándorló mellett 23 200-an tértek haza olyanok, akik korábban elmentek, vagyis régóta először volt pozitív az egyenleg."

[link]


Ja, amúgy Magyarországra ettől függetlenül is nettó bevándorlás van, tudom, hogy ezt ellenzékből szörnyű nehéz feldolgozni.


És az is tény, hogy az összes posztszoci országból tőlünk vándoroltak el eddig a legkevesebben, szóval annyira kár a gőzért, kedves kérdező...igen, az újabb és újabb Fidesz-győzelmek után mindig felerősödik pár hang, ami szerint itt majd a fiatalok és az értelmiségiek örökre elhagyják az országot. Értjük, köszi. Senki sem tudja már komolyan venni. Ahogy azt sem, hogy aki kimegy, az Orbán miatt "menekül", lol.

2022. jún. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
60%

#54

"Aztán amikor ezek a nagypofájú lúzerek éveket mosogattak el az életükből Londonban, laktak a belvárostól másfél órányira nyolc pakival egy pincében"


Már megint itt vagy? A pakis válaszod alapján mindig felismerlek ám. Én még mindig mérnökként dolgozom Angliában, de ezt már leírtam neked ennél a kérdésnél:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..


a 40-es válaszomban meg ennél: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..


a 44-es válaszomban.


"míg egész nap csak vajaskenyeret ettek, és nem csak a munkáltató/közvetítő vágta át őket, de a helyi minimálbérük fele is elment szállásra"


Te már megint azokról a buta tanulatlan magyar prolikról beszélsz akik angolul sem tudnak és ide jártak mosogatni? Leírtam, hogy ők már rég ki lettek innen paterolva a brexit után...


"nos ezek jönnek szépen sorban haza"


Így van mert még a legalja munka ellátására is képtelen az angolul is alig makogó képzett magyar munkaerőtök lol


"jobban élünk, mint korábban bármikor. Ezt kár is vitatni, mindenki látja, aki nem egy kő alatt él, ezért nem is váltja le őket 12 év alatt sem a nép"


Ebből látszik, hogy mekkora birkák vagytok... Megkeresitek a nyugat európai fizetés ötödét vagy hatodát és még el is hiszitek, hogy jól éltek csak mert 20 éve a Gyurcsány alatt még ennél is kevesebb volt. Ennyi eszetek van meg amennyi látszik.


"amúgy Magyarországra ettől függetlenül is nettó bevándorlás van"


Igen Ukrajnából. Na nem (csak) a háború miatt, már jóval a háború kitörése előtt is olcsó ukrán munkaerővel próbálta O1G alacsonyan tartani a béreteket. Amire azért volt szükség mert akkora munkaerő hiány van, hogy bizonyos szektorok majd belerokkannak lásd vendéglátóipar. Csakhát hálistennek egyre több magyarnak jön meg az esze és takarodik ki külföldre abból a gettóból. :)

2022. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem meg pont a jó oldalon vagyunk és éppen az a baj a nyugatnak, hogy nem csináljuk azt ész nélkül, amit ők szeretnének ot az EU-ban.


Azért mert az EU-ban többségben van most a meghibbant, gyagyás politikus, az nem jelenti azt, hogy nekünk is követnünk kellene az a trendet, és fertőt, ami manapság az EU-ban tombol.

2022. jún. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
34%

#58. Egyik kérdéshez sem írtam egyetlen választ sem azok közül, amit belinkeltél. Úgy tűnik, a "paki" szó még kissé kevés volt a következtetés levonásához, de nagyra értékelem a próbálkozást, mégha az alaposan dokumentált és pontosan visszakeresett gyakoris válaszaid engem is engednek egy pár dologra következteni, ami számodra talán nem túl hízelgő. :))


"Leírtam, hogy ők már rég ki lettek innen paterolva a brexit után..."


És ezzel mit szeretnél amúgy mondani? :D


"Így van mert még a legalja munka ellátására is képtelen az angolul is alig makogó képzett magyar munkaerőtök lol"


Nyilván van egy ilyen réteg is, ahogy egyébként minden egyes országban van (legfeljebb nem vándorolnak el és soha életükben egy szót sem tanulnak az anyanyelvükön kívül). Aztán van egy olyan réteg is, aki meg a lesajnált, ingyenes magyar oktatást követően kimegy egy fillér tőke vagy bárminemű kapcsolatok nélkül, és megbecsültebb munkát végez, mint a helyiek többsége. Megintcsak: mire szeretnél érvelni?


"Megkeresitek a nyugat európai fizetés ötödét vagy hatodát"


Gondolom, egy ideje már kint élsz és azért nem tudod, minden esetre különbség ugyan most is van a bérek között, de már általában véve messze nem ekkora és egyre záródik az olló. Nem csak a Brexit miatt jöttek hazafelé kint dolgozó magyarok, merthogy például a németektől is jöttek haza sokan, pedig eddigi érveid alapján ennek csak egy Dexit után szabadna megtörténnie.


Az pedig megint egy más aspektus, hogy egy számszerűen kevesebb itteni nettó fizetésből is lehet jobban élni Budapesten, mint egy számszerűen többől Londonban. Arról nem is beszélve, hogy szerencsére egy ideje itthon is lehet - egyes szakmákban és megfelelő képzettséggel, tapasztalattal - akár hétszámjegyű fizetésekért is dolgozni itthon. Ezt például onnan tudom, hogy a feleségem 27 éves kora óta ilyen fizetést hoz haza (azóta eltelt két év és már nettóban is), nyilván nem merül fel, hogy meg vagyunk szorulva és gyorsan nyugatra kéne költöznünk. Ja, és itt csak az ő kevesebb, mint öt évi nettójából megvehető egy olyan budai ingatlan, ahonnan két, de lehet, hogy még három gyerekkel sem kell elköltözni. Londonban vagy Stockholmban ezért mennyit kell, akár mérnökként dolgozni?


Egyébként a baráti körömben körülnézve is egyre inkább arról tudok beszámolni, hogy egyáltalán nem törvényszerű a külföld, és még mielőtt: természetesen vannak, akik pl. PhD tanulmányaikat külföldön végzik, vállalaton belül rövid ideig egy másik országban építik karrierüket, de az ilyen ismerőseim döntő többsége hazajön, sőt, még azoknak a legnagyobb része is, akik távozásuk előtt fennen hangoztatják, hogy be nem teszik többé a lábukat ebbe a szar országba. Lehet, hogy nem általános, amit írok, de ez ma nem egy képtelenség Magyarországon. Nem lehetetlen megélni fiatalon sem, pedig mögöttem sem volt egy fillér támogatás sem. Ugyanakkor megértem, hogy nem mindenkinek jön össze, csak közel biztos vagyok benne, hogy annak külföldön sem fog egykönnyen. Ahogy azt is megértem egyébként, aki pl. az IT-szektorban igyekszik minél több pénzt összekalapozni külföldön, váljék egészségére. Az ilyen ismerőseim nem elhanyagolható részétől is rendre azt hallom, hogy a pénz ugyan valóban jobb, mint itthon, minden mást azonban ki nem állhatnak.


"Igen Ukrajnából."


Amúgy csak mondom, hogy az egy minőségjelző, ha egy ország másik ország bevándorlóinak a célpontja, hiszen nyilván te sem azért mentél Angliába, mert szerinted ott rosszabb. De persze nem ez az egyetlen baj a leegyszerűsített világképeddel. Egyrészt egyáltalán nem csak az ukránok miatt van (és volt már korábban is) nettó bevándorlás az országba, hanem pl. a nagy számú kínai bevándorló, vagy a nálunk tartósan letelepedő német, holland stb. nyugdíjasok miatt, akik inkább nálunk költik az otthon igen keveset érő pénzüket.


"Amire azért volt szükség mert akkora munkaerő hiány van, hogy bizonyos szektorok majd belerokkannak lásd vendéglátóipar."


Egyrészt az munkavállalói szempontból nem olyan rossz helyzet, hiszen jelentősen erősíti az alkupozíciójukat, így tudnak egyre kedvezőbb munkafeltételeket és fizetést is kiharcolni maguknak. Igen, az pl. rögtön egy erős ellentmondás részedről, hogy óriási munkaerőhiány van, míg a fizetések tartósan alacsonyak maradnak. Ha itt élnél, tudnád is, hogy valójában nem maradnak, elég sok szektorban kiemelten jelentős bérrobbanás ment végbe 2015 óta. Egyebek mellett ezért is éri meg egyre kevésbé külföldre mennie a legalsó rétegnek is.


"Csakhát hálistennek egyre több magyarnak jön meg az esze és takarodik ki külföldre abból a gettóból."


Azért cuki, hogy szurkolsz a szülőhazád ellen, de a tényeket nem érdeklik az érzelmeid. :) Épp fentebb linkeltem, hogy állításoddal szemben épphogy egyre javul a kivándorlók és a hazatérők aránya. Nem, egyáltalán nem csak a Brexit miatt, eleve 2019-re vonatkozó adatokról szólt a fenti portfolió cikk, miközben akkor még azt sem tudta senki, hogy mikor lesz tényleges brit kilépés, igen gyenge érv erre fogni az egész tendenciát, de nem kívánok beleszólni, hogy hogy szeretnéd tagadni a valóságot.

2022. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!