Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az rendben van,...

Szerintetek az rendben van, hogy Magyarország megint a gonosz oldalon áll mint Trianon előtt is tette?

Figyelt kérdés

Ez az ország végleg elveszett szerintem. Eddig büszke voltam a magyarságomra, de ma már sajnos kimondottan szégyellem, hogy magyar vagyok. Elég durva, hogy idáig fajult ez az ország, kár érte..:(


Maffiózó galléros bűnözők martaléka lett.


Ti hogyan látjátok ezt?



2022. jún. 7. 03:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
69%

"Egyik kérdéshez sem írtam egyetlen választ sem azok közül, amit belinkeltél."


De igen.


"És ezzel mit szeretnél amúgy mondani? :D"


Csak azt, hogy az ilyenek már nem itt rontják a levegőt, úgyhogy emiatt nem kell aggódnod. Illetve emiatt már neked kell aggódnod :)


"van egy olyan réteg is, aki meg a lesajnált, ingyenes magyar oktatást követően kimegy egy fillér tőke vagy bárminemű kapcsolatok nélkül, és megbecsültebb munkát végez, mint a helyiek többsége. Megintcsak: mire szeretnél érvelni?"


Csak arra hogy a #54-ben még a napi egy vajas kenyeret evő külvárosi pincelako magyar prolikkal azonosítottad a kint elő magyarok egészét, megpróbálva azt a látszatot kelteni, mintha ez lenne az általános. Pedig ezek szerint te is tudod, hogy nagyon nem ez az általános, főleg mostmár - az ilyenek többsége brexit előtt se húzta pár hónapnál tovább - csak akkor miért ezt a réteget hozod példának? Miért nem azzal példálózol, hogy az itt lévők javarésze diplomás és diplomás munkakörben is dolgozik? Ez már nem vetne olyan jó fényt a magyar helyzetre?


"minden esetre különbség ugyan most is van a bérek között, de már általában véve messze nem ekkora"


Van pár mérnök ismerősöm otthon, hát mondjuk az ő esetükben az 5-6X lehet kicsit túlzás, de bizonyos munkakörökben még mindig van ekkora szakadék.


"például a németektől is jöttek haza"


Meg mentek is oda. Ez így számok nélkül semmi.


"pedig eddigi érveid alapján ennek csak egy Dexit után szabadna megtörténnie"


Merthogy én azt állítottam, hogy kizárólag EU kilépés után költözhet valaki haza, de akkor viszont kötelező jelleggel? Nem hinném.


"Londonban vagy Stockholmban ezért mennyit kell, akár mérnökként dolgozni?"


Nem tudom, mivel budai ingatlant 20 millió és 2 milliárd forint között bármennyiért lehet venni, így elég nehéz belőni... Ha mondasz konkrét összeget szívesen kiszámolom, hogy hány hónapot dolgozok érte.


"arról tudok beszámolni, hogy egyáltalán nem törvényszerű a külföld"


Persze hogy nem, miért lenne? Lehet éhbérért is gürizni egy diktatúrában.


"Ugyanakkor megértem, hogy nem mindenkinek jön össze, csak közel biztos vagyok benne, hogy annak külföldön sem fog egykönnyen"


Ebben egyet értünk.


"Amúgy csak mondom, hogy az egy minőségjelző, ha egy ország másik ország bevándorlóinak a célpontja, hiszen nyilván te sem azért mentél Angliába, mert szerinted ott rosszab"


Arra gondolsz, hogy nálatok jobb mint Ukrajnában? Hűha, ezt komolyan mondod? Ki hitte volna? Ez aztán teljesítmény, gratulálok! De az jó, hogy legalább burkoltan elismered, hogy jobb itt mint odahaza :)


"egyáltalán nem csak az ukránok miatt van (és volt már korábban is) nettó bevándorlás az országba, hanem pl. a nagy számú kínai bevándorló, vagy a nálunk tartósan letelepedő német"


Értem. Akkor megkérdezném én is, hogy most ezzel mit szeretnél amúgy mondani? Kínai bevándorlás leginkább a 90-es években volt jellemző, azóta már ugye a kínaiak is sokkal jobban élnek nálatok, szóval ha be is vándorolnak Európába, ma már azok sem hozzátok, hanem természetesen nyugat vagy észak európaba mennek. Jó, tudom, hogy közülük sokan a drogán tónitól vesznek schengeni letelepedésit occóért, ami egy kicsit megdobja a hivatalos számokat, de tudjuk, hogy nekik sem orbánia a végállomás. A német meg a holland nyugdíjas meg odamegy mivel 3-4X annyi a nyugdíja mint a magyar átlag nettó. Nagy dolog.


"jelentősen erősíti az alkupozíciójukat, így tudnak egyre kedvezőbb munkafeltételeket és fizetést is kiharcolni maguknak"


De nem tudnak! :D Nálatok pont most tiltották be a szakszervezeteket is. Nem szoktál híreket olvasni?


"erős ellentmondás részedről, hogy óriási munkaerőhiány van, míg a fizetések tartósan alacsonyak maradnak"


Szerintem meg nem ellentmondás, hanem ez a rögvalóság. A munkaerőhiányt olcsó bevándorlókkal próbálja titokban elnyomni a kormányotok miközben azt hazudja nektek, hogy Magyarországra még egy légy se repülhet be... Ily módon a tűz is el van oltva meg a bérszínvonal is alacsonyan van tartva. Zseniális!

Ellentmondás részedről figyelgető meg. Te is elismered, hogy munkaerőhiány van nálatok, de ugyanakkor azt állítod, hogy már többen mennek haza mint el. Érdekes.


"elég sok szektorban kiemelten jelentős bérrobbanás ment végbe 2015 óta"

Például?


"2019-re vonatkozó adatokról szólt a fenti portfolió cikk, miközben akkor még azt sem tudta senki, hogy mikor lesz tényleges brit kilépés, igen gyenge érv erre fogni az egész tendenciát"


Az nem zavar, hogy én egy szót nem írtam arről a cikkről?

2022. jún. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
26%

#61. "De igen."


Ha nem haragszol meg, nagyjából ballisztikus ívben leszarom a tévképzeteidet, a saját démonaiddal neked kell megküzdened. :)


"Csak azt, hogy az ilyenek már nem itt rontják a levegőt, úgyhogy emiatt nem kell aggódnod. Illetve emiatt már neked kell aggódnod :)"


De akkor most jönnek haza a népek, vagy nem? Vagy szerinted olyan sok diplomás értelmiségi megy ki helyettük, hogy a hazatérő képzetlen segédmunkások száma amellett eltörpül? :D


"Csak arra hogy a #54-ben még a napi egy vajas kenyeret evő külvárosi pincelako magyar prolikkal azonosítottad a kint elő magyarok egészét, megpróbálva azt a látszatot kelteni, mintha ez lenne az általános. Pedig ezek szerint te is tudod, hogy nagyon nem ez az általános, főleg mostmár - az ilyenek többsége brexit előtt se húzta pár hónapnál tovább - csak akkor miért ezt a réteget hozod példának? Miért nem azzal példálózol, hogy az itt lévők javarésze diplomás és diplomás munkakörben is dolgozik? Ez már nem vetne olyan jó fényt a magyar helyzetre?"


Csak józan ésszel gondolj bele, hogy vajon melyik réteg alkothatja a kivándorlók túlnyomó többségét. Ha egyes becslések szerint akár mintegy félmillió ember mehetett tőlünk külföldre 2011 óta, és közben nincs az országban összesen 30000 orvos (akik jelentős része egyébként sem távozik), akkor szerinted mégis kik vannak kint? Mellesleg egy rakás olyan diplomásunk is lehet kint, akik büfé-ruhatár-jegyszedő szakokon tanultak, így kint értelemszerűen nem tudnak a szokásos betanított munkáknál magasabb szintre jutni. Arról az apróságról meg már nem is beszélve, hogy az ország többsége nyilván nem szerzett semmilyen diplomát. De b+ ha csak megnéztél az utóbbi években egy random angliai magyarok FB-csoportot, egyfolytában azzal volt tele, hogy nyelvtudás nélkül keresek betanított munkát sos, meg lopott Marlboro eladó. :) Te meg jössz itt azzal, hogy az értelmiség dolgozik nyugaton, és mindezt arra alapozod, hogy a Brexit óta aztán már hazajött minden nyugatra emigrált betanított magyar munkás. LOL. Ha ilyen érveket hozol, akkor talál Te próbáld meg alátámasztani valamivel, mert az egy picit kevés, hogy *szerinted* az értelmiség hagyja el az országot. Mert szerintem amikor olyat írsz, hogy "az itt lévők javarésze diplomás és diplomás munkakörben is dolgozik" az egy abszurdba hajló túlzás és noha biztosan van számos ilyen is, az igazsághoz sokkalta közelebb áll az, amit én írtam. Próbálj érvelni az ellenkezőjére, ha nem értesz egyet, de a Brexit mint érv azért ide picit kevés lesz.


"Van pár mérnök ismerősöm otthon, hát mondjuk az ő esetükben az 5-6X lehet kicsit túlzás, de bizonyos munkakörökben még mindig van ekkora szakadék."


Melyek ezek? Nekem az eü-szektort leszámítva (orvost, gyógyszerészt, fogorvos kivételével) egyetlen ilyen sem jut eszembe. A vendéglátás, az ételfutárkodás, de az építőipar sem ez a kategória már egy ideje. Erre gondolok például, amikor azt mondom: záródik az olló.


"Meg mentek is oda. Ez így számok nélkül semmi."


Öreg, figyelj már! Kezdem kínosnak érezni, hogy harmadjára kell rámutatnom arra a qrva portfolio-cikkre, amit láthatóan még mindig képtelen voltál megnyitni. Ott vannak benne a számok b+, hogy a folyamatosan javuló trend 2019-ben már konkrétan átfordult és akkor már összesen többen jöttek haza, mint ahányan kimentek az országból. És ez nem az egyetlen cikk volt a témában, de többet nem guglizok ki helyetted. A trend 2020-ban is folytatódott, a tényleges Brexitre egészen 2021-ig nem került sor, így ezt nyugodtan kihagyhatod. A Covid persze érv lehet, de a 2019-es és az azt megelőző adatokra sajnos az sem alkalmazható. Mi történt hát szerinted?


"Merthogy én azt állítottam, hogy kizárólag EU kilépés után költözhet valaki haza, de akkor viszont kötelező jelleggel? Nem hinném."


Kezd nevetségesbe fordulni, ahogy utóbb próbálod tagadni, minden esetre nagyjából az volt az érved, hogy dehogyis jönnek haza, épphogy mindenki menekül ebből a diktatúrából, majd az, hogy "jó, jönnek haza, de csak a Brexit miatt". A helyzet az, hogy nem csak amiatt, hiszen máshonnan is szokás hazajönni, pedig csak a britek léptek ki az EU-ból, a többiek nem. Így mindössze ez az érv nem szolgálhat magyarázatul...de tudod ám ezt te is, csak most összedőlnek az érveid, így játszanod kell a hülyét.


"Nem tudom, mivel budai ingatlant 20 millió és 2 milliárd forint között bármennyiért lehet venni, így elég nehéz belőni... Ha mondasz konkrét összeget szívesen kiszámolom, hogy hány hónapot dolgozok érte."


Hadd segítsek: menj fel egy random magyar ingatlanos oldalra, állítsd be a paramétereket mondjuk min. 70 négyzetméterre és nézd meg mondjuk a XI. kerületi ingatlanokat (hogy azért ne a Rózsadombot, meg a Várat vegyük alapul)! Rendezd ár szerint növekvőbe és lapozz mondjuk a harmadik oldalra, hogy ne csak kamuhirdetések, meg Albertfalva legyen benne! Az összes eddigi találat 70 millió forint alatt lesz, és ez ráadásul messze nem azt jelenti, hogy ezek közül egyik sem lehet nagyobb, mint 70 négyzetméter. Amire a kérdésem vonatkozik: mit gondolsz, ha ugyanezt megpróbálod Londonban vagy Stockholmban, ott mennyivel kell többet dolgoznia egy kint élő mérnöknek, hogy e két város közül valamelyikben, annak közigazgatási határain belül, akár csak a leglerobbantabb városrészében vehessen magának egy hasonló paraméterekkel bíró ingatlant, mint magyar mérnök kollégája Budapest lerobbantnak távolról sem számító kerületében? Szerintem nem muszáj kiszámolnod, azt hiszem, mindketten értjük, hogy miről van szó...


"Persze hogy nem, miért lenne? Lehet éhbérért is gürizni egy diktatúrában."


Szóval felfogásod szerint mindazok, akik nem hagyták el az országot, éhbérért güriznek egy diktatúrában? :D


"Arra gondolsz, hogy nálatok jobb mint Ukrajnában? Hűha, ezt komolyan mondod? Ki hitte volna? Ez aztán teljesítmény, gratulálok!"


Semmi önnön vállveregetés, de azért amikor egyes külföldre emigráló honfitársaink szerint már-már mindenhol jobb, mint nálunk, akkor azért nem árt rámutatni arra a közel sem triviális tényre, hogy vannak népek, akik számára mi is bevándorlási célország vagyunk, és hogy mellesleg az országba nettó be- és nem pedig kivándorlás van, hosszú évek óta. Erre tesz rá még egy lapáttal, hogy akik tőlünk távoznak, azok is sorra jönnek haza. Erről szól ez a beszélgetés, és láthatóan egyre kilátástalanabb helyzetbe lavírozod magad, amikor ez ellen próbálsz érvelni.


"De az jó, hogy legalább burkoltan elismered, hogy jobb itt mint odahaza :)"


Az megvan, hogy épp arról beszélgetünk, hogy sorra jönnek haza a kitántorgott magyarok a UK-ből és a többi országból is? :D Ilyen elismeréseket kap ez a nyugat, látod...


"azóta már ugye a kínaiak is sokkal jobban élnek nálatok, szóval ha be is vándorolnak Európába, ma már azok sem hozzátok, hanem természetesen nyugat vagy észak európaba mennek"


Senki sem állított olyat, hogy a nagyrészük idejönne, csak annyit, hogy jönnek ide. Szedd össze magad!


"de tudjuk, hogy nekik sem orbánia a végállomás"


Nem, ilyen tény nem áll rendelkezésünkre, ez pusztán a te véleményed. Azt meg azért az eddigiek alapján nem árt erős fenntartásokkal kezelni.


"A német meg a holland nyugdíjas meg odamegy mivel 3-4X annyi a nyugdíja mint a magyar átlag nettó. Nagy dolog."


Nem, természetesen a forintba átszámítva hétszámjegyű állami nyugdíj az nyugaton is igen-igen ritka, ne hazudozz. Ráadásul épp arról van szó, hogy ha így állnának, akkor nem szorulnának közülük sokan arra, hogy nyugdíjas éveiket ne abban az országban akarják tölteni, ahol előtte az egész életüket leélték (merthogy ez részükre saját bevallásuk szerint sem egy vakáció, sokkal inkább egy kényszer). És még mindig választhatnának más országot, de ők úgy döntenek, hogy nálunk szeretnék költeni a pénzüket. Welcome. Ez nem rossz dolog, nem kell elbagatellizálni. Egyébként - just for the record - korábban én nem állítottam erről a kérdésről semmi egyebet, csak azt, hogy a bevándorlóink számát az ilyen rétegek is gyarapítják, sokat jelez viszont, hogy szinte kényszeresen el kell kezdenek bagatellizálni a tényt. :)


"De nem tudnak! :D Nálatok pont most tiltották be a szakszervezeteket is. Nem szoktál híreket olvasni?"


De, tudnak. A szakszervezetek nálunk nagyjából már a '90-es évek eleje óta a nullával egyenlőek, nyilvánvaló, hogy nem ettől függ tehát a dolog. Egyetlen kérdés van: mennyi az eszkimó és mennyi a fóka? Ha a munkáltató van kényelmes helyzetben, akkor a munkavállalónak annak ellenére is szar lesz, ha nálunk van a legszebben kidolgozva a munka törvénykönyve. Ha meg kevés a munkaerő, akkor ő diktál, nincs szüksége hozzá az egyébként is értéktelen szakszervezet közreműködése, bőven elég csak annyi, hogy fizessél többet főnök, mert csak ma két jobb ajánlatot is kaptam a jelenlegi szerződésemnél és tudom, hogy úgysem találsz a helyemre belátható időn belül senkit. Ezt komolyan magyarázni kell? Amúgy mindig vicces, amikor a külföldön élő elő akarja adni az otthoniaknak, hogy azoknál hogy van. :D


"A munkaerőhiányt olcsó bevándorlókkal próbálja titokban elnyomni a kormányotok"


Amikor a külföldön dolgozó magyar azt mondja, hogy ne jöjjenek a bevándorlók, mer' ee'veszik a munkát. :DDD


Egyébként a munkaerőhiány tartósan fennáll annak ellenére is, hogy még ukrán munkaerőt is tud felszívni pl. az építőipar. Látom, hogy az az érved, hogy ha nem jönnének az ukránok, akkor tudnának még magasabb fizetést kiharcolni a magyarok, de a valóságban sokkal valószínűbb, hogy üzembezárási pont közelébe kerülnének az őket foglalkoztató vállalkozások, szóval az bizony egy JÓ dolog, hogy ezek az emberek jöhetnek és jönnek is. Érkezésük azt jelzi, hogy hozzánk érdemes jönni, mert itt jó irányba haladnak a dolgok.


A helyzet kedvez:

- a magyar munkaerőnek, hiszen munkaerőhiányos helyzetben egyre kedvezőbb helyzetbe kerül (minthogy a jelenlegi, világszinten problémát okozó inflációt leszámítva nálunk kizárólag folyamatos és erőteljes reálbéremelkedésről lehetett beszámolni az időszakban, sok sikert, ha tényekkel szeretnél vitatkozni)

- az ukrán munkaerőnek, hiszen jobb életet élhet nálunk, mind a hazájában

- a vállalkozónak, hiszen csökkenteni tudja emberhiányát

- az országnak, hiszen szerencsére annyi munka van, amiből még másoknak is jut, akik ide jönnek adót fizetni a hazájuk helyett


Mindezek nem jók:

- a kitántorgott, hazafelé köpködő ballibeknek, akik már megint abban reménykedtek, hogy jól ráfázott a Zorbán, meg a szavazói :D


"miközben azt hazudja nektek, hogy Magyarországra még egy légy se repülhet be"


Itt valamit csúnyán félreértettél, természetesen szó sincs ilyesmiről és nem is volt.


""elég sok szektorban kiemelten jelentős bérrobbanás ment végbe 2015 óta"


Például?"


Építőipar, IT, egyes műszaki területek, bank- és biztosítási szektor, kamionsofőrök, szakácsok, gyakorlatilag bármelyik KATA-s vállalkozási formában is működő munka és még biztosan van egy pár. Arról nem is beszélve, hogy ezekre reagálva a kormányzati szektorokban is kénytelen volt a kormány jelentős béremeléseket végrehajtani.


"Az nem zavar, hogy én egy szót nem írtam arről a cikkről?"


Naná, hogy nem írtál, elvégre csak megzavarnának a tények, amik abban vannak. :)

Fentebb írtam is egyébként, hogy de: zavar, hiszen elég lett volna elolvasnod és ha felfogod, egy csomó "érvedet" meg sem írtad volna utána, mert a cikk helyettem is megcáfolta volna a tények ellenében vallott hitedet.

2022. jún. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező


Ha ennyire szar itthon meg így szégyelled magad, akkor miért nem költözöl külföldre?

2022. jún. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is szar ami itt történik, de egy marék kormányzati bűnöző miatt én sem akarok elmenni a saját országomból.

Bízok benne hogy egy napon a fideszesek is észhez térnek,. Viktor megöregszik és meghal, ilyesmi

2022. jún. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
2%

Utolsó


Már öreg. Mi lesz, ha meghal? Hozzák valamelyik haverját.

2022. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
0%

"Ha nem haragszol meg, nagyjából ballisztikus ívben leszarom a tévképzeteidet, a saját démonaiddal neked kell megküzdened"

Ez nem tévképzet, mindenki láthatja aki a linkelt kérdésekre rákattint.


"De akkor most jönnek haza a népek, vagy nem?"

Nem. Mint mondottam volt, az angolul sem beszélő mosogatók, szalag munkások etc... már rég haza lettek paterolva, tehát ők már otthon vannak, nem mennek sehova. Akik meg komoly képzettséget igénylő munkát végeznek, mint pl. én, nos mi azért nem megyünk sehova mert az otthon várható jövedelem többszörösét keressük meg itt, ráadásul nem is heti 40 óra munkával. Nem olyan bonyolult ez.


"gondolj bele, hogy vajon melyik réteg alkothatja a kivándorlók túlnyomó többségét"

Azt ugye észre vetted, hogy én eddig Angliáról beszéltem. Én nem tudok arról nyilatkozni, hogy Franciaországba, Németországba meg más EU országokba elsősorban kik mennek.


"közben nincs az országban összesen 30000 orvos (akik jelentős része egyébként sem távozik"

A maradék alig 30000 orvos jelentős része már nem távozik? De jó.


"ha csak megnéztél az utóbbi években egy random angliai magyarok FB-csoportot"

Nem néztem meg, egyikben sem vagyok benne. Gondolom nem kell részleteznem, hogy miért.


"Te meg jössz itt azzal, hogy az értelmiség dolgozik nyugaton"

Angliában.


"a Brexit óta aztán már hazajött minden nyugatra emigrált betanított magyar munkás"

Angliából.


"amikor olyat írsz, hogy "az itt lévők javarésze diplomás és diplomás munkakörben is dolgozik" az egy abszurdba hajló túlzás"

Ismerek több mérnököt meg big 4-os közgazdászt. Mosogatót meg betanított munkást egyet sem. Érdekes. Azért leírom a kedvedért, hogy Angliáról van szó még mindig!


"Próbálj érvelni az ellenkezőjére, ha nem értesz egyet, de a Brexit mint érv azért ide picit kevés lesz"

ANGLIÁRÓL van szó.


"Melyek ezek?"

Majd felsorolsz kapásból hármat. :D Az általad felsoroltakon kívül ide tartoznak a mérnökök is, a jogászok is, az IT szektor is, állami alkalmazottak stb...


"A vendéglátás, az ételfutárkodás, de az építőipar sem ez a kategória már egy ideje"

De ezt most az 5-6X-ra mondod? Mert azt már én is leírtam az előzőben, hogy tényleg nem minden munkakörben ekkora a szakadék. Van aki nálatok ugyanazért a munkáért harmad annyit keres mint itt nem csak hatod annyit...


"Kezdem kínosnak érezni, hogy harmadjára kell rámutatnom arra a qrva portfolio-cikkre, amit láthatóan még mindig képtelen voltál megnyitni"


Egyrészt az általad linkelt cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött. Én meg magyar szennylapra nem fizetek elő.

Kettő, azért az elején az összefoglalót el lehet olvasni, ebből fogok most idézni.


"2018-ban ... hosszú idő után először majdnem annyian tértek haza, mint ahányan elmentek"

Majdnem! Tehát kevesebben.


"a pozitív tendencia 2019-ben is folytatódott, a 21 900 kivándorló mellett 23 200-an tértek haza olyanok, akik korábban elmentek"

Az ha jól számolom 1300-as differencia :D Ez aztán rengeteg, főleg annak tükrében, hogy még a te bevallásod szerint is "egyes becslések szerint akár mintegy félmillió ember mehetett tőlünk külföldre" bár van az minimum 800,000 is. Ebből 2019-ben hazament 1300? Tök jó, de a mérleg ettől még rohadtul nem pozitív, sőt ha a magyar kormány által befogadott 50000 gazdasági bevándorlót hozzáadom még akkor sem.


"trend 2020-ban is folytatódott, a tényleges Brexitre egészen 2021-ig nem került sor, így ezt nyugodtan kihagyhatod"

Mint azt már egy párszor leírtam én konkrétan Angliáról max a UK-ről beszéltem eddig is, éppen ezért eszem ágában nincs kihagyni a brexitet.


"A Covid persze érv lehet, de a 2019-es és az azt megelőző adatokra sajnos az sem alkalmazható. Mi történt hát szerinted?"

A minimum fél millió (de nyilván jóval több) kivándorlóból hazament pár ezer a covid miatt. Ennyi történt.


"Kezd nevetségesbe fordulni, ahogy utóbb próbálod tagadni"

Mit próbálok tagadni?


"minden esetre nagyjából az volt az érved, hogy dehogyis jönnek haza, épphogy mindenki menekül ebből a diktatúrából"

Igen, így van. Pontosabban nem mindenki, de ilyet nem is mondtam, ezt csak te költötted hozzá.


"majd az, hogy "jó, jönnek haza, de csak a Brexit miatt"."

Igen így van. Mármint innen a UK-ből csak az miatt.


"máshonnan is szokás hazajönni, pedig csak a britek léptek ki az EU-ból"

Máshonnan nem tudom mi miatt, de ahogy a hivatkozott portfólió cikkben is olvashattuk, ha évente összesen 1300-zal mennek haza többen mint ahányan elmennek, akkor röpke 385 év alatt már mindenki otthon is lesz. Már ha csak fél millióval számolok, de te is tudod jól, hogy annál sokkal többen mentek ki, csak játszanod kell a hülyét. :)


"de tudod ám ezt te is, csak most összedőlnek az érveid, így játszanod kell a hülyét."

A te érveid dőltek össze. Hupsz.


"Szóval felfogásod szerint mindazok, akik nem hagyták el az országot, éhbérért güriznek egy diktatúrában?"

Igen.


"vannak népek, akik számára mi is bevándorlási célország vagyunk"

Oh, rengeteg ilyen ország van. De tényleg, viccen kívül. Csak azt nem értem, hogy miért azokhoz hasonlítod magatokat? Itt fel lehetne sorolni komplett Afrikát meg dél amerika 80%-át, hogy ti jobban éltek, csak semmi értelme. Ha egy kis igényesség lenne benned, akkor "előre mennél nem hátra" hogy egy klasszikust idézzek és nem gettókhoz hasonlítgatnád itt magatokat, hanem mondjuk gazdag, fejlett nyugat európai vagy észak amerikai államokhoz, ha már állítólag ti is Európához tartoztok vagy mi.


"az országba nettó be- és nem pedig kivándorlás van, hosszú évek óta"

2019 óta, tehát 3 éve se. Azért az nem olyan hosszú. Meg, ahogy nézem az orbán csomag megszorító intézkedéseit ez a tendencia már idénre megszakad.


"akik tőlünk távoznak, azok is sorra jönnek haza."

Meg majdnem ugyanannyian ki is mennek lásd portfólió cikk.


"Az megvan, hogy épp arról beszélgetünk, hogy sorra jönnek haza a kitántorgott magyarok a UK-ből és a többi országból is?"

Nem, nincs meg. Mert valójában arról beszélgetünk, hogy 2011 óta minimum fél millióan kívándoroltak és 2019 óta ebből pár ezren visszatértek.


"Nem, ilyen tény nem áll rendelkezésünkre, ez pusztán a te véleményed"

De igen. Nézd meg a kínai kisebbség számát Magyarországon meg Angliában vagy bármelyik nyugat európai országban. A számok magukért beszélnek.


"természetesen a forintba átszámítva hétszámjegyű állami nyugdíj az nyugaton is igen-igen ritka, ne hazudozz"

Természetesen abszolút nem ritka, hanem teljesen átlagos. A forintba átszámítva hétszámjegyű állami nyugdíj az mai árfolyamon szinte pontosan 2500 €. Ha esetleg az "állami" szón volt a hangsúly, akkor meg jobb, ha a magyar állami nyugdíj ellátásba nem megyünk bele ;)


"nem szorulnának közülük sokan arra, hogy nyugdíjas éveiket ne abban az országban akarják tölteni, ahol előtte az egész életüket leélték"

A kutya nincs rászorulva :D


"ez részükre saját bevallásuk szerint sem egy vakáció, sokkal inkább egy kényszer"

Nem, ilyen tény nem áll rendelkezésünkre, ez pusztán a te véleményed. Azt meg azért az eddigiek alapján nem árt erős fenntartásokkal kezelni.


"És még mindig választhatnának más országot, de ők úgy döntenek, hogy nálunk szeretnék költeni a pénzüket"

Mármint az a pár száz aki tényleg pont hozzátok költözött? Ez így elég gyenge. Természetesen a legtöbb nyugdíjas a saját országában marad, amelyik meg nem az vagy Thaiföldre megy vagy a Fülöp szigetekre, de hozzátok a legritkább esetben.


"A szakszervezetek nálunk nagyjából már a '90-es évek eleje óta a nullával egyenlőek"

A megtestesült demokrácia! :D


"Amikor a külföldön dolgozó magyar azt mondja, hogy ne jöjjenek a bevándorlók, mer' ee'veszik a munkát"

Ki mondta?


"ha nem jönnének az ukránok, akkor tudnának még magasabb fizetést kiharcolni a magyarok, de a valóságban sokkal valószínűbb, hogy üzembezárási pont közelébe kerülnének"

Micsoda fejlett gazdaság :D Vagy dolgoztok olcsón vagy a gyár is bezár. Szép kis perspektíva a melósnak meg a vállalkozónak is.

2022. jún. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
93%
#66 Tartogasd az ömlengésed a pszichiáterednek, te autista. Komme teket jöttem olvasni, nem a blogod.
2022. jún. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Takarodj innen 66-os!
2022. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
0%
Mi van birkák, fáj az igazság? :D
2022. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
94%
A hazugság :D Semmire nem tudtál bizonyítékot hozni.
2022. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!