Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyre több a mentális problémá...

Egyre több a mentális problémákkal küszködő fiatal.Nem kellene a pedagógusoknak, óvodapedagógusoknak magukba nézni?

Figyelt kérdés

[link]


A baj nem kicsi.

Ez elsősorban a pedagógusok számlájára írható.Egyáltalán nem ritka,hogy megalázzák a diákokat.Ezek a megaláztatások következményei nem egyből,hanem később jelentkeznek.


A szüleim egy óvoda szomszédságában laknak, ott rendszeresen vannak problémák az óvónőkkel, nem egyet ki is rúgtak már.De, ott is fél évvel az eset után merte csak a kisgyerek elmondani,hogy mi történt.



Sokkal szigorúbban kellene szabályozni a pedagógusokat és nem szabadna hagyni,hogy kiskakasok legyenek a szemétdombon.


2022. jún. 7. 19:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%

Nettó 160-170 ezer forintért 5 év egyetem után, örülj ha valaki még felkel az ágyából. Nehogy még a számlájára írj bármit is és károgj rájuk. :D

Majd ha nettó 800 ezer forint lesz egy kezdő pedagógus bére mint Németországban, állami iskolákban, akkor majd ööö szólalj meg újra, addig ne.

2022. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
14%
#1 A nettó 160-at se érdemlik.
2022. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
16%
Mennének sorkatonának vagy kapálni,egyből nem hisztizni a sok pávagyerek.
2022. jún. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem meg több mentális betegség alakul ki más gyerekek miatt mint pedagógusok miatt!

A gyerekek roppant gonoszak tudnak lenni.És hamar kikezdik a társukat, és olyan szintű lelki sérüléseket tudnak okozni,amiből könnyedén kialakulhat mentális betegség.

Ha egyre több ilyen eset fordul elő, az a világ változásának köszönhető.Gyorsul, rohamosan fejlődik a világ, nincs idő semmire, a szülők sokat dolgoznak, kevés időt tudnak a gyerekeikkel tölteni, mellette a stresszes és feszült életvitellel nem is akarnak a gyerekkel foglalkozni, inkább helyette a maguk szórakoztatása, kikapcsolódása a cél.A gyerekek pedig kevésbé vannak nevelve.Ami már az óvodában, az iskolákban tökéletesen látszódik.

2022. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%
Nettó 160 könyörgöm, annyiért egy minigarzont bérelsz pest egy csöves részén. És ezt még diplomával, esetenként nem is könnyű (matek, infó, fizika, kémia, idegen nyelv) szakokkal.
2022. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj,hogy nem csak a fizetés számít.

Én megemelném a bérüket,de vmihez kötném. Vhogy csak kiderülne ki elmebeteg.

Nekem rengeteg rossz tapasztalatom van tanárokkal főként. Aki eleve rohadt ember,az a pénzre se fog 2 perc alatt megváltozni.

2022. jún. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

"Aki eleve rohadt ember,az a pénzre se fog 2 perc alatt megváltozni."

De a nyomor sincs a legjobb hatással az ember személyiségére, munkamoráljára, hozzáállására. Az igazság valahol a kettő között van. Valóban nem lenne minden tanár hirtelen csuda lelkiiskeretes, ha sok pénzt kapna, de eleve sokkal vonzóbb lenne és azok IS mennének a szakmába akiknek gyerekkori álmuk a tanítás, így sokkal jobb munkát végeznének, sokkal jobb társadalmat nevelnének ki.

Számtalan jóléti modell elemzés kimutatta világszerte, hogy minden jóléti országnak egyik közös vonása volt, hogy jól megfizették a tanárokat, így ez a folyamat amit fent írtam, beindult és állandósodott, azok mentek pedagógusnak akiknek ez volt a hivatástudatuk, a pénz(hiány) nem tartotta vissza őket a pályáról. Manapság leginkább senki nem megy Magyarországon pedagógusnak, vagy csak az aki sehova nem kell. És amúgy egyes területeken ez is a helyzet, pl. infó tanárnak már egy sima érettségivel felvesznek egy 2-es közép fokú infó érettségivel, annyira nem megy senki. Csak ezt az M1 nem mondja be, hogy ilyenek tanítják a gyerekeidet.

2022. jún. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Amikor még én jártam iskolába (kétezres évek előtt)akkor is keveset kerestek a tanárok mégis tanítottak tisztességesen.
2022. jún. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
18%

"Nettó 160-170 ezer forintért 5 év egyetem után, örülj ha valaki még felkel az ágyából. Nehogy még a számlájára írj bármit is és károgj rájuk. :D"


Na igen de mennyit is dolgoznak érte? napi 5-6 órát? mellette meg van jó 3 hónap szabi is évente. Tanításnál meg egy előre megadott shémát követnek, a saját tudásuk nem is kell lényegében. azokon a helyeken ahol igen például magán iskolákban ott jóval többet is keresnek.

2022. jún. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%
A pedagógusoknak nem mentális problémát kell felismerni vagy kezelni, hanem tanítaniuk kell. Amíg a miniszterelnök fiatalkori mentális problémáit sem ismerték fel akkori tanárai, addig nem kell ezt egy óvodai dolgozótól sem elvárni. Akik egyébként egészségileg is a legveszélyeztetettebbek közé tartoznak és éhbéren dolgoznak. Azon meg nem kell csodálkozni, hogy a pedagógusok helyenként olyanok, amilyenek, hiszen ezért a bérért csak a legkevésbé tehetségesek és legkevésbé rátermettek maradnak a pályán.
2022. jún. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!