Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyre több a mentális problémá...

Egyre több a mentális problémákkal küszködő fiatal.Nem kellene a pedagógusoknak, óvodapedagógusoknak magukba nézni?

Figyelt kérdés

[link]


A baj nem kicsi.

Ez elsősorban a pedagógusok számlájára írható.Egyáltalán nem ritka,hogy megalázzák a diákokat.Ezek a megaláztatások következményei nem egyből,hanem később jelentkeznek.


A szüleim egy óvoda szomszédságában laknak, ott rendszeresen vannak problémák az óvónőkkel, nem egyet ki is rúgtak már.De, ott is fél évvel az eset után merte csak a kisgyerek elmondani,hogy mi történt.



Sokkal szigorúbban kellene szabályozni a pedagógusokat és nem szabadna hagyni,hogy kiskakasok legyenek a szemétdombon.


2022. jún. 7. 19:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
39%

10-



Gyurcsány és bandája mentális problémáit sem ismerték fel. Ha felismerték volna most nem a parlamentben hanem egy elmegyógyintézetben ülnének.

2022. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
19%

Minden esetre, ha nekem nettó 160 ezer lenne a fizum és NEM csak napi 5-6 órát kellene amúgy dolgoznom, hanem ezer dologgal szívatja még a kormány a pedagógusokat meg dolgozatokat is kell otthon tanítani, ideális esetben órára is kellene készülniük... hát nekem az lenne a hobbim, hogy igazi kis Sweeney Todd, a Fleet Street démoni borbolyait nevelnék a gyerekekből. Kb. az lenne a hobbim, hogy megtanítanám őket, hogy vágják el egymás torkát csak egy váratlan pillanatban.

Ez lenne a bosszúm a társadalomnak, aki csak ennyit fizet nekem, ilyen árak mellett.

2022. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező

Tisztázzuk a helyzetet.

A pedagógus tanít, a pszichológus, pszichiáter meg felismeri és kezeli a mentális problémákat.

NEM a tanárnak kell első körben a gyerekekkel foglalkoznia, hanem a saját családjának!

A mentális problémákkal érkeznek a gyerekek a közösségbe, nem ott alakulnak ki a semmiből, amúgy egészséges lelkű gyerekekben. A családoknak kellene biztosítania a saját gyerekeik számára megfelelő, biztonságos, segítő és támogató környezetet, amiben nevelik és tanítják a gyermeküket születésétől kezdve. Ezzel szemben a valós helyzet sajnos az, hogy anyagi helyzettől függetlenül egyre több lelkileg sérült, képességeiben korlátozott, telefonon meg számítógépen nevelt, figyelemzavaros gyerek érkezik az oktatási intézményekbe aki képtelen minimális szinten megbirkózni egy közösségben a feladatokkal, problémákkal - mert soha nem volt benne része.

Milliószor egyszerűbb az éppen mászni kezdő kisgyerek kezébe odaadni a telefont, hogy nézegesse a villódzó képeket, meséket, mint foglalkozni, játszani vele. Nem mesélnek a gyereknek, nem társasjátékoznak vagy közösen házimunkát végeznek, hanem menjen, nézze a tévét!

A pedagógus már készen kapja a gyereket a maga kialakult mentális problémáival, zavaraival. Rengeteg szülő pedig nem hajlandó tudomásul venni a pedagógusok figyelmeztetéseit, kéréseit, letagadják a problémákat amíg azok már hatalmasra nem nőttek. Vagy éppen fordítva, az apró problémákat is hatalmasra nagyítják és mindenféle elvárás alól fel akarják mentetni a gyereküket, mintha semmit nem lenne képes már megcsinálni, csak mert kiderült hogy valamilyen problémája van.

Mindig vannak extrém esetek és rossz tanárok is sajnos. De jó lenne azt megérteni, hogy nem a tanár dolga megtanítani köszönni a gyereket, türelmesnek lenni, figyelni vagy csak nem szétverni mindent maga körül mert nem kapta meg amit éppen szeretne.

2022. jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%
írassanak a tanárok akkor olyan dolgozatokat amiket egyszerű javítani
2022. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van mert a szülők buborékban nevelik fel a gyermekeiket. Bsszus én voltam a legjobban elképedve ezen mikor a haver 12 éves gyermeke nem volt képes haza sétálni (400 méterre lakik az iskolától) és várt 30 percet az apjára. Mikor rákérdeztem a dologra azt mondta hogy mindenki így csinálja. És hogy az volna fura ha az övé egyedül menne haza. Én nem tudom én már 10 évesen 30 kilométereket utaztam egyedül (most vagyok 30 ergó nem volt az olyan régen) és ez normális dolog volt.


Manapság a gyerekeket nem tanítják meg dönteni, így fogalmuk sincs hogyan kezeljenek hétköznapi szituációkat mert megszokják hogy a szüleik csinálnak mindent. Sőt az sincs megengedve nekik hogy egymással szórakozzanak, gyakorlatilag a szülők választják meg kik lesznek a barátaik stb. így a gyermek egy idő után letargiába esik.

2022. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Sorozni kell őket a frontra, majd ott elmúlik a mentális betegségük.
2022. jún. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
23%
A pedagógusok annyit se érdemelnek amennyit kapnak. Ja és ne gyertek a dumátokkal, hogy ha több lenne a fizu lehetne válogatni is. Én utálom őket és felőlem kenyérre se futná nekik.
2022. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
30%

Itt írják páran, hogy majd ha ennyi, meg annyi lesz a pedagógusok bére, majd ez lesz, meg az lesz. Ja persze. Aki nem tud úszni 100 forintért, az nem tud 1 millióért se. Ismertem olyan férfi tanárt, aki alsóban rendszeresen hozzávágta a könyvet a fiúkhoz. Nagy balhé lett belőle, de eltussolták, a mai napig ott tanít.

Szerintem a kérdezőnek nettó igaza van. Az óvodában meg ilyen klánok vannak az óvónők között, aki nem áll be a sorba, vagy újítani akar, azt kipusztítják, elüldözik.

2022. jún. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalként mondom hogy ez azért van porondon mert nekünk eddig SEMMILYEN nehézségünk nem volt gyakorlatilag.


Se háború, se komcsik, se semmi.


A nyugatiak is a békeidőben kezdtek el ezzel foglalkozni mert nem volt más gond, így csináltak egyet...

2022. jún. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
83%

a tanarnak nem feladata se felismerni se kezelni a mentalis bajokat. altalaban ahol ilyen baj van ott a csalad vastagon felelos a helyzetert, es meg ha szolna is a tanar, nagy valoszinuseggel nem tennenek semmit, sot a tanar lenne valahogy a hibas a vegen. van tanar rokonom, pont az elozo tanevben volt egy olyan diakja aki konkretan on es kozveszelyes volt, diakokkal es tanarokkal is leallt verekedni. evekbe telt mire eltavolitottak az iskolabol. a szulok termeszetesen nem voltak segitokeszek, sot. tagadtak, eltussoltak, visszatamadtak, csakazertis, a tanar a hibas, esatobbi. az egesz iskola fellelegzett mikor vegre elkerult onnan.

iskolapszichologus meg papiron jol hangzik, de a valosag az hogy alig megy valaki iskolapszichologusnak. de miert is menne? ok is pont annyi evet toltenek egyetemen meg gyakorlaton mint aki maganpraxisban milliokat megkeres. miert erne be a kozalkalmazotti berrel?

a tanarok siralmas beret mar sokan emlitettek. az anyagi bizonytalansag stresszforras, a gyerek meg nem hulye, erzi hogy a tanar feszult egesz nap, es az ragados.

2022. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!