Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan fontos a melegháza...

Miért olyan fontos a melegházasság?

Figyelt kérdés
A bejegyzett élettársi kapcsolat szinte ugyanazokkal a jogokkal jár. Eljárhatnak egymás nevében, örökölhetnek egymás után stb., csak gyereket nem fogadhatnak örökbe, de ez lehet, hogy nem is baj. Így ők is össze tudják kötni az életüket, de nem kell a házasság intézményét megváltoztatni miatta. Mert hogy néz az ki, hogy két férfi van, és akkor mindkettő férj? Vagy az egyik nej? Ez teljesen abszurd. Miért nem lehet megérteni, hogy a házasság több évezredes hagyomány, aminek a lényege, hogy családteremtési céllal összeházasodik egy férfi és egy nő.

2022. jún. 11. 11:26
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/102 anonim ***** válasza:
91%
Várj, akkor nem arra értetted, hogy a házastárs beleegyezése is kelljen? Én teljesen így értelmeztem. De amit mondasz, hogy a beteg ÉS AZ ORVOS beleegyezés kelljen, az jogos. Sőt magától értetődő. Mint minden más kezelés esetében is. Ez alap. Azért nem gondoltam rá.
2022. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/102 anonim ***** válasza:
100%
Nem, közel sem. Nem is értem, hogy miért asszociáltál erre, amikor az eutanázia egyértelműen az eutanáziát kérő és az eutanáziát elvégző fél közös megegyezésén alapul. Persze lehetne az, hogy ebbe harmadik fél is beleszólhatna, de más helyeken, ahol ez legális, ott is csak erre a két emberre tartozik a dolog, legalábbis én így tudom.
2022. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/102 anonim ***** válasza:
91%
#92 mert a házasság és a házassághoz való közös megegyezésből indultam ki. Ez volt a fejemben. De az, hogy az orvos beleegyezik, elég alapvető. De minden másban is. Nem fog olyan beavatkozást, vagy kezelést elvégezni, amivel ő szakmailag nem ért egyet. Mindegy, hogy egy anyajegyeltávolítás, foghúzás, vagy akármi. Amit nem gondol szakmailag megalapozottnak, azt nem fogja elvégezni, hiába könyörög a beteg. Ezért sem merült fel bennem a dolognak ez a része. Mert alap.
2022. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/102 anonim ***** válasza:
89%

#93, na jó, csak ez azért fura, mert a házasság és az eutanázia külön működik, tehát az egyik nem a másiknak az előfeltétele. Nekem ezért fura, hogy erre gondoltál. Abban közös a kettő, hogy két ember megegyezésén alapul. És ezért írtam azt, hogy ha a melegházasságnak csak ezt a követelményt támasztjuk, akkor ugyanezen okfejtés alapján az eutanázia is legitimmé válik. Tehát vagy mindkettő, vagy egyik sem.

Az melegházassággal egyébként nekem sincs bajom (ahogy az eutanáziával sem), csak arra akartam rámutatni, hogy kicsit jobban fel kellene építeni az érvelés rendszerét. És igazság szerint én sem tudok jobb érvet mondani, minthogy közös megegyezés kell hozzá, más nem. Emellett biztosan vannak sokan, akik a melegházasságot pártolják ugyanezen érv miatt, de az eutanázia nem elfogadható (hasonlóan az abortuszhoz).

Az öröklést felhozni azért hülyeség, mert bárki, bármikor írhat végrendeletet, mi több, jobb is, mert akkor az örökség nem osztódik, hanem csak a házastárs kap mindent (már ha valakinek erre van igénye).

A gyerekvállalás nekem is szürke zóna, de az intézetben felnövésnél mindenképp jobb megoldásnak látom. Már csak azért is, mert ahogy betöltik az intézetisek a 18-at, mehetnek isten hírével (van utógondozás, de arról csak annyi mondható el, hogy a semminél több), míg egy meleg pár a 18. életéve után is támogatná a fiatalt. Akkor már inkább legyen belőle tisztességes állampolgár (a vélt vagy valós kockázatok mellett), megfelelő lehetőségekkel, minthogy a híd alatt végezze és bűnöző legyen belőle. Persze ezek sem kőbe vésett dolgok, de arányaiban nézve ez lenne a jellemző.

2022. jún. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/102 anonim ***** válasza:
94%

Ez ugyanolyan fontos mint egy hetero párnak. Ettől érezhetik azt, hogy valójában együtt lehetnek életük végéig. A házasság nem egy férfit és egy nőt köt össze, hanem két szerelmea lelket. Megköti a fonalat, ami egész életükön át tart. Itt nincsen olyan, hogy két férj vagy két feleség. Ők házastársak életük végéig. Egymás kedvesei.


A gyerekvállalásról meg csatlakoznék az elöttemlévőhöz. Persze meg kell lennie a férfi és a női képnek is a gyermeknek, de ezt meg lehet oldani. Inkább legyen családjuk a gyerekeknek, minthogy egy intézetben vagy idéglenes családról idéglenes családra járkáljanak. Az utóbiban volt már tapasztalatom. Nem kellemes azt érezni, hogy nem kellesz senkinek sem.

2022. jún. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/102 anonim ***** válasza:
97%
Pál Marci szokott erről írni instán. Nem vagytok házasok, nem örökölhet utánad agyerek, de az még hagyján, viszont ha pl baja esik és kórházba kerül se engednek be hozzá, mert nem vagy házas a bejegyzett örökbefogadó szülővel.
2022. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/102 anonim ***** válasza:
95%

#96


Erről én is hallottam. Csak szülöi meghatalmazással viheti el a suliból, vagy oviból és szinte mindenhez kell a szülői meghatalmazás. Elég szomorú dolog.

2022. jún. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/102 A kérdező kommentje:
#95: Nem, a házasság mindig mindenkor egy férfi és egy nő családteremtési céllal létrejövő szövetsége. Nem két "szerelmes léleké".
2022. jún. 12. 14:14
 99/102 anonim ***** válasza:
95%
#98 vannak olyan heteroszexuális párok akik tudják, hogy nem fognak gyereket vállalni. Vallási értelemben lehet, hogy az, de a köznapi értelemben két ember jogilag elismert, és szabályozott életközössége. Amibe simán beleférne az azonos neműek házassága is.
2022. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/102 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező: a házasság egy sima polgári jogi aktus, mely érzelmi- és általában vagyonközösséget hoz létre. Semmi több. Attól még, hogy itt mindenféle magasztos dolgokról delirálsz, attól még maga a házasság nem fogja azt jelenteni.
2022. jún. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!