Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan fontos a melegháza...

Miért olyan fontos a melegházasság?

Figyelt kérdés
A bejegyzett élettársi kapcsolat szinte ugyanazokkal a jogokkal jár. Eljárhatnak egymás nevében, örökölhetnek egymás után stb., csak gyereket nem fogadhatnak örökbe, de ez lehet, hogy nem is baj. Így ők is össze tudják kötni az életüket, de nem kell a házasság intézményét megváltoztatni miatta. Mert hogy néz az ki, hogy két férfi van, és akkor mindkettő férj? Vagy az egyik nej? Ez teljesen abszurd. Miért nem lehet megérteni, hogy a házasság több évezredes hagyomány, aminek a lényege, hogy családteremtési céllal összeházasodik egy férfi és egy nő.

2022. jún. 11. 11:26
 61/102 A kérdező kommentje:
#59: A terelés helyett olvasd el a belinkelt kutatást!
2022. jún. 11. 14:41
 62/102 anonim ***** válasza:
100%

#58, az egy dolog, hogy hülyének tartasz, de te teljesen következetlenül érvelsz.

De akkor ezek szerint nem értesz velem egyet abban, hogy az élet alapvetően az emberek közös megegyezése alapján működik (nem csak a házasságkötés esetén). Hát, jó...

2022. jún. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/102 anonim ***** válasza:
94%
#61, te pedig válaszolj a feltett kérdésre...
2022. jún. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/102 anonim ***** válasza:
91%

#62. Jelenleg heteroszexuális párok 18 évet betöltött személyek (vagy külön engedéllyel ha kiskorú valamelyik), önként házasodhatnak. Az együttes beleegyezést úgy értem, hogy mindkét házasulandó fél, önként és egyetértéssel vállalja a frigyet. Ha csak az egyik akarja, az nem oké. Ez volt az érvem.

Hogy neked hogy jön ide a társadalom együttes megegyezése azt nem tudom. Ferdítesz. Ez a magyarázat. Nyilván egy ideális társadalomban, mindig mindenben egyetértenének, és az így született törvényeket mindenki elfogadná. De ez nem realisztikus. Nem lesz soha olyan, hogy egy társadalom egyetértsen mindenben. Max olyan szélsőséges dolgokban, hogy embert ölni nem szabad. Meg ne lopj a másiktól. Ilyenek. De tudom, hogy nem ezt mondod, csak ködösítesz, mert elfogytak az érvek.

2022. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/102 A kérdező kommentje:
#63: Tehát van egy kutatás, ami szerint a hetero párok által nevelt gyerekek sokkal kevésbé hajlamosak depresszióra, öngyilkosságra, mint a homo párok esetén, te pedig arról akarsz meggyőzni, hogy a melegek biztos sokkal alkalmasabbak szülőnek, mert nem csak úgy becsúszik nekik a gyerek. Értem...
2022. jún. 11. 14:51
 66/102 anonim ***** válasza:
96%
#65 a kutatást el sem olvastad rendesen. Már az absztraktban kifejti a szerző, hogy a kutatási eredményeket nem szabad készpénznek venni. Másrészt abban teljesen igaza van, hogy egy meleg párnál nem lesz felelőtlenségből nem kívánt gyerek. Ők akkor vállalnak gyereket, ha ténylegesen szeretnék, elszántak, és becsületesen fel tudják nevelni. Hetero párok nagy részénél ez nincs. Hopp kiszakadt a gumi, ha egyáltalán volt, részeg voltam, és társai, és az ő gyerekeik majd biztos jobb helyen lesznek, mi? (Nem mondom, hogy az ilyen helyzetben született összes gyerek rossz családban nő majd fel, de azért jóval kisebb az esélye rá).
2022. jún. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/102 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem fontos,hogy ez a kérdés rugózik legjobban,bx+
2022. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/102 A kérdező kommentje:
#66: Kivéve, ha a melegpár kifejezetten azért akar gyereket örökbefogadni, hogy molesztálja. Egyébként pedig a kutatást olvasd végig figyelmesen, mert nem lehet lesöpörni az asztalról annyival, amennyivel te teszed.
2022. jún. 11. 15:00
 69/102 anonim ***** válasza:
5%

#64, még mindig nem érted.

-Azt mondod, hogy a házassághoz szükséges a közös megegyezés. Eddig jó.

-Erre én azt írtam, hogy a közös megegyezés mindennek az alapja. Ha ezt elfogadjuk (mert miért ne fogadnánk el), akkor vizsgálhatnánk olyan törvényeket is, amikhez szintén szükséges lenne a közös megegyezés, mégis a törvények tiltják annak teljesülését. Ilyen az eutanázia. Tehát ilyen alapon a melegházasság és az eutanázia egy kalapba kerül, vagyis ha az egyiket CSAK A KÖZÖS MEGEGYEZÉS ALAPJA MIATT meg kellene engednünk, akkor a másikat is. Tehát az, hogy te csak a közös megegyezéssel érvelsz, az nem elég ebben a kérdéskörben.

-Ezután le lettem hülyézve, és meg lettem vádolva ködösítéssel. Ezzel együtt gyakorlatilag tagadod azt, hogy a élet alapvetően nem az emberek között fennálló közös megegyezésen alapszik.


Abban igazad van, hogy társadalmi szinten sohasem lehet megegyezés. Ezért találták azt ki, hogy szavazással lehessen dönteni dolgokról, vagyis ha valamit többen támogatnak, mint nem, akkor az lesz az elfogadott.

2022. jún. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 anonim ***** válasza:
95%

#68 ohhhhohhhohoho 😂😂😂😂 nem hiszem el, hogy ezt leírtad 😂😂

Mivel bizonyítod ezt, hogy ilyen van? Vagy hasonlítsuk össze az összes ilyen esetet azzal az összes ilyen esettel, amikor apuci, vagy nagypapi nyúlkál a kislányok/kisfiúk bugyijába? Persze szigorúan a heteronormativ családmodellben, ahol lehetőleg még keresztények is? Vagy azt, hogy az “lmbtq barát nyugaton”, pl Amerika egyes államaiban ha apuka megerőszakolja a saját lányát, és szerencsétlen teherbe esik, akkor a gyerek felett szülői joga lesz az “apának/nagyapának”? Ahol konkrétan védi őket a törvény? Ezt az életmódot? Hmm?

2022. jún. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!