Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan fontos a melegháza...

Miért olyan fontos a melegházasság?

Figyelt kérdés
A bejegyzett élettársi kapcsolat szinte ugyanazokkal a jogokkal jár. Eljárhatnak egymás nevében, örökölhetnek egymás után stb., csak gyereket nem fogadhatnak örökbe, de ez lehet, hogy nem is baj. Így ők is össze tudják kötni az életüket, de nem kell a házasság intézményét megváltoztatni miatta. Mert hogy néz az ki, hogy két férfi van, és akkor mindkettő férj? Vagy az egyik nej? Ez teljesen abszurd. Miért nem lehet megérteni, hogy a házasság több évezredes hagyomány, aminek a lényege, hogy családteremtési céllal összeházasodik egy férfi és egy nő.

2022. jún. 11. 11:26
 71/102 A kérdező kommentje:
#70: Érdekes, mennyire tudjátok nyomni ezt a narratívát, hogy a melegek azok mind talpig becsületes, rendes, jószándékú emberek, a heterók meg mind alkeszek, akik össze-vissza kefélnek, a gyerek mindig csak úgy becsúszik, meg még pedofilok is. Ilyenkor lehet sejteni, hogy LMBTQ-aktivistával vitázik az ember.
2022. jún. 11. 15:07
 72/102 anonim ***** válasza:
95%
#69 tényleg nem értem, hogy hogy jön ez még mindig ide. Attól, hogy valaki megházasodik, nem jelenti azt, hogy elveszti az önrendelkezéshez való jogát. És mondom, az eutanáziát is támogatom, ahogy az abortuszt is. Pont úgy, ahogy egy foghúzáshoz is, csak a beteg beleegyezése kell. Jól néznénk ki, ha minden házas embernek beleegyező nyilatkozatot kellene hoznia a házastársától egy foghúzásra. A lényeg, hogy csak azért, mert a házasság megkötéséhez 2 ember együttes beleegyezése kell, nem jelenti azt, hogy onnantól egyikük sem hozhat döntést egyedül.
2022. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/102 anonim ***** válasza:
94%

#65, egyrészt, van 1 (EGY) darab kutatás. Ez azért még kevés a boldogsághoz. Biztosan találnék én is olyan tanulmányt, ami az ellenkezőjét hozza ki eredménynek.

Másrészt, ez a szavaim nettó kiforgatása. Nem állítottam azt, hogy a melegek jobb szülők lennének. Ellenben te azt állítod (gyakorlatilag minden alap nélkül), hogy a melegek EREDENDŐEN ALKALMATLANOK szülőnek. És arra még mindig nem adtál választ, hogy mi a helyzet az alkoholista heterók gyerekeivel. Mert ha azonos nemű emberek nevelnek gyereket, az számodra nem oké, de ha az alkoholista apa szarráveri a gyerekét az anyjával együtt, azzal nincsen semmi gond.


#66, ez pedig nettó fasság. Ha gyereket akarnak molesztálni, (sajnos) azt sokkal egyszerűbben is el tudják érni. Nem kell ahhoz évekig tanfolyamokra járkálni. Ráadásul az örökbefogadók sokkal többet is vannak ellenőrizve, mint azok, akik maguknak "csinálnak" gyereket. A közelmúltból itt a tökéletes példa; az apa kinyírta két tini lányát a hétvégi láthatáson ÚGY, hogy az anya egy rakatszor feljelentette a férjét, mert problémák voltak, a lányok pedig féltek is az apjuktól. Le se szarta őket senki.

De ha egy meleg pár örökbefogad, akkor gyakorlatilag 0-24-ben megfigyelés alatt vannak, nehogy megrontsák a rájuk bízott gyereket.

2022. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/102 anonim ***** válasza:
100%
#71 na mi van, elfogytak az érvek, hogy már aktivistázol? Sehol nem írtam, hogy az lmbtq emberek között ne lehetne alkalmatlan ember a családalapításra. Sőt, oda is írtam, hogy oké, hasonlítsuk össze az olyan esetek számát, ahol LMBTQ személy volt a pedofil az örökbefogadott gyerekével és ott, ahol nem. Benne vagyok. Hajrá. Ja, de ennyitől már aktivista lettem. 🙄
2022. jún. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/102 anonim ***** válasza:
31%
#72, már háromszor leírtam, hogy hogy jön ez ide. Ha nem vagy képes megérteni, az nem az én hibám...
2022. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/102 anonim ***** válasza:
24%
#75 neeem, kérlek, én nagyon szeretném megérteni. Akkor szerinted az önrendelkezési jog megszűnik a házassággal?
2022. jún. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/102 anonim ***** válasza:
100%
#71, ez inkább pont, hogy rád igaz; a melegek maguk a sátán, a heterók pedig csak jót csinálnak. Ha pedig valaki azt mondja, hogy nem minden heteró szent, akkor máris jön az, hogy mindenki LMakármi-aktivista, aki nem ért veled egyet...
2022. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/102 anonim ***** válasza:
66%

#75 azt a részt nem értem:

“ akkor vizsgálhatnánk olyan törvényeket is, amikhez szintén szükséges lenne a közös megegyezés, mégis a törvények tiltják annak teljesülését. Ilyen az eutanázia. ”

Miért lenne hozzá szükség? A foghúzós példa is erre vonatkozott. Ezt nem írtad le.

2022. jún. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/102 anonim ***** válasza:
0%
#76, ha sikerül megmagyaráznod nekem, hogy írásom alapján miből jutottál erre a következtetésre, készséggel válaszolok a kérdésedre.
2022. jún. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/102 anonim ***** válasza:
29%
#78 miért, a foghúzást tiltja a törvény? ...
2022. jún. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!