Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan fontos a melegháza...

Miért olyan fontos a melegházasság?

Figyelt kérdés
A bejegyzett élettársi kapcsolat szinte ugyanazokkal a jogokkal jár. Eljárhatnak egymás nevében, örökölhetnek egymás után stb., csak gyereket nem fogadhatnak örökbe, de ez lehet, hogy nem is baj. Így ők is össze tudják kötni az életüket, de nem kell a házasság intézményét megváltoztatni miatta. Mert hogy néz az ki, hogy két férfi van, és akkor mindkettő férj? Vagy az egyik nej? Ez teljesen abszurd. Miért nem lehet megérteni, hogy a házasság több évezredes hagyomány, aminek a lényege, hogy családteremtési céllal összeházasodik egy férfi és egy nő.

2022. jún. 11. 11:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/102 anonim ***** válasza:
79%

#13 Akkor válts ügyvédet.


"A vagyonjogi szerződés azonban csak a közösen szerzett vagyon megosztásában segít, nem oldja meg azt a problémát, hogy a nem bejegyzett élettársak semmit sem örökölnek egymás után. Ezért bír jelentőséggel a végrendelkezés az élettársak életében. A végrendeletben a párok szabadon meghatározhatják, hogy a vagyonból milyen vagyontárgy, milyen arányban kerüljön a másik félhez és a többi örököshöz. Megjegyezzük, hogy míg a házastársak írhatnak közös végrendeletet, addig az élettársaknál ez nem lehetséges. A külön megírt végrendelettel ugyanakkor maradéktalanul megvalósítható az élettárs öröklése"


Mindenre külön szerződéseket kell kötnöd és még akkor sem lesz ugyanannyi jogod mint házasságnál


#14 Neked miért nem mindegy hogy random emberek akiket te nem is ismersz azok köthetnek e házasságot vagy sem?


Hivatkozol hagyományokra de megkérdezném akkor hogy jársz te hetente misére? Remélem nincs áram a lakásodba mert az sem hagyományörző. Miért van okostelefonod az sem az

2022. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/102 A kérdező kommentje:

#22: Az feltűnt, hogy az általad idézett szövegben a "nem bejegyzett élettársak" szókapcsolat szerepel? Az utolsó mondat pedig tisztázza, amit én is mondtam.


A házasság nem a kereszténység találmánya, az európai kultúránkban már előtte is jelen volt, de más kultúrákban is. Még ahol volt esetleg többnejűség, a túlnyomó többség ott is monogám házasságban élt. Két férfi és két nő házassága pedig soha, sehol nem létezett.

2022. jún. 11. 12:34
 23/102 anonim ***** válasza:
89%
#21 örökbe nem fogadhatnak. Nincs jogegyenlőség. És te is tudod, hogy csúsztatás, amit mondasz. Egy homoszexuális pár nem köthet házasságot. Egy heteroszexuális pár igen. Az lenne jogegyenlőség, ha mindenki szexuális irányultsága szerint, felnőttként önkéntes házasságot köthessen. Ami most van, az nem jogegyenlőség. És attól, hogy te azt mondod, hogy az, még nem lesz az.
2022. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/102 anonim ***** válasza:
89%
#22 na és? Ha feltalálják a rák ellenszerét, majd ne gyógyítsunk vele, mert eddig soha, semmilyen kultúrában nem létezett?
2022. jún. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/102 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező minek kérdezel ha úgy se fogadod el más válaszát, lepontozod majd kötekedsz tovább. Úgy úgyse akarod megérteni az okát akkor nem mindegy neked?
2022. jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/102 A kérdező kommentje:
#25: És ti miért nem fogadjátok el az én érveimet? Felsoroltam már párat. Semmi hátrány nem érné a melegeket, ha élettársak házastársak helyett, legfeljebb nem fogadhatnak örökbe, de ez lehet, hogy jobb is.
2022. jún. 11. 13:04
 27/102 A kérdező kommentje:
*éri
2022. jún. 11. 13:05
 28/102 anonim ***** válasza:
90%
#27 ha neked lenne kevesebb jogod, mint másnak, az sem zavarna, ugye?
2022. jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/102 A kérdező kommentje:
#28: Ha én meleg lennék, elfogadnám, hogy a házasság a kultúránk, hagyományaink része, és elfogadnám, hogy én élettárs lennék, nem férj vagy feleség.
2022. jún. 11. 13:11
 30/102 anonim ***** válasza:
94%
Na persze. Ilyenkor nagyon elfogadó vagy, de amikor mást kell elfogadni, az már gondot okoz 😂
2022. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!