Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan fontos a melegháza...

Miért olyan fontos a melegházasság?

Figyelt kérdés
A bejegyzett élettársi kapcsolat szinte ugyanazokkal a jogokkal jár. Eljárhatnak egymás nevében, örökölhetnek egymás után stb., csak gyereket nem fogadhatnak örökbe, de ez lehet, hogy nem is baj. Így ők is össze tudják kötni az életüket, de nem kell a házasság intézményét megváltoztatni miatta. Mert hogy néz az ki, hogy két férfi van, és akkor mindkettő férj? Vagy az egyik nej? Ez teljesen abszurd. Miért nem lehet megérteni, hogy a házasság több évezredes hagyomány, aminek a lényege, hogy családteremtési céllal összeházasodik egy férfi és egy nő.

2022. jún. 11. 11:26
 81/102 A kérdező kommentje:

#73: Biztosan találsz olyan kutatást, ami szerint a melegek sokkal jobb szülők, hiszen az LMBTQ-mozgalom befolyásos, és sok pénzzel támogatják.


Igen, szerintem a melegek eredendően alkalmatlanok szülőnek mégpedig azért, mert azonos neműek. Egy gyereknek pedig természetes esetben két ellenkező nemű szülője van, azaz kétféle nemtől kap mintát. Ezt melegpárok nem tudják megadni. Hogy ez mekkora hatással van a gyerek mentális egészségére, még kérdéses, de lehet hatással rá.


Azt pedig nem tudom, honnan veszed, hogy szerintem az alkoholista gyerekverő apa rendben van.

2022. jún. 11. 15:17
 82/102 anonim ***** válasza:
91%

#80 nyilván az eutanáziával beleegyezés is csak akkor lenne kérdés, ha maga az eutanázia legális lenne, nem?

Amúgy ezért sem értem, mert akkor vegyük az élet-halál síkot. A gyerekvállaláshoz sem kell a másik fél beleegyezése. Nem csak akkor születik gyerek, ha mindketten beleegyeznek.

2022. jún. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/102 anonim ***** válasza:
91%
#81 és akkor az elvált szülők? Ahol mondjuk anyuka egyedül neveli a gyerekét? Mondjuk úgy hogy nagymama is ott lakik? Akkor az is egészségtelen, és alkalmatlan?
2022. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/102 A kérdező kommentje:
#83: Igen, az is egészségtelen, és egy kényszerhelyzet. De még mindig más, mint ha két "apja" van, akik játsszák a melegszerepeiket.
2022. jún. 11. 15:22
 85/102 anonim ***** válasza:
95%

#81, persze, nyilván ez az első gondolatod... Akkor én is mondhatom, hogy a melegellenes kutatásokat melegellenesek pénzelik? ...


Ha szerinted alkalmatlanok szülőnek, az a te véleményed, de semmiképp sem érv. Igen, a természetes az, hogy apuci-anyuci nemi aktusának végterméke a gyerek. De ebből nem következik az, hogy csak apuci-anyuci tudja felnevelni megfelelően a gyereket (sőt, lehet, hogy pont ők a legalkalmatlanabbak hozzá). Azt, hogy a férfi+nő mintát nem kapják meg, nyilván az is igaz, ahogyan ugyanezt az intézetben felnövő gyerekek sem tapasztalhatják meg, úgyhogy ez megintcsak nem lehet érv. Ez akkor lenne érv, hogyha a melegek azért küzdenének, hogy a heteró családba születő gyerekeket kiszakítsák a családjukból azért, hogy meleg emberek nevelhessék fel, de talán te is beláthatod, hogy erről szó sincs.


Azt pedig onnan veszem, hogy szerinted rendben van, hogy egyszer sem reagáltál erre a felvetésre. De az biztos, hogy az alkesz apa > melegek relációban hiszel. Én pedig azt mondom, hogy a gyerekvállalást mindenki részére szigorítani kellene, akkor nem lenne ennyi lelki nyomorult a világon.


Ezzel kapcsolatban eszembe jutott valami; Amerikában gyakran vannak iskolai lövöldözések. Készült-e vajon arról tanulmány, hogy hány iskolai lövöldözőt neveltek fel meleg párok?

2022. jún. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/102 anonim ***** válasza:
96%
#84 mik azok a “melegszerepek”?:D
2022. jún. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/102 anonim ***** válasza:
4%

#82, azt mondod, hogy (annak ellenére, hogy törvények tiltják) legyen megengedett a melegek házassága is, mert KÖZÖS MEGEGYEZÉSSEL akarnak összeházasodni. Ugyanez igaz az eutanáziára is, mivel ott is csak két ember KÖZÖS MEGEGYEZÉSE szükséges.


Tehát, HA CSAK a közös megegyezést vesszük alapul, AKKOR az eutanáziát is automatikusan legálissá kellene tenni. Erre írtam azt, hogy ÖNMAGÁBAN a közös megegyezés, mint érv, NEM ELÉG. És itt a NEM ELÉG-en van a hangsúly. Tehát még valamit be kéne dobni mellé, hogy normálisan lehessen érvelni a melegházasság mellett.

2022. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/102 anonim ***** válasza:
94%

#87 mégegyszer leírom, miért kellene közös megegyezés az eutanáziához?

Vagy lehet hogy ott van félreértés köztünk, hogy mit értesz eutanázia alatt.

Mert vagy úgy érted, hogy menthetetlen kómában van az egyik, és gépek tartják életben, és akkor a hozzátartozó dönt, hogy levegyék-e a gépről (bár ez nem igazán az eutanázia)

Vagy, hogy kiderül hogy rákos, és gyógyíthatatlan, akkor ő maga, egyedül mondhatja-e azt, hogy ő inkább befejezi?

Én úgy gondolom, hogy az első esetben a hozzátartozó egyedül megmondhassa, a második esetben meg a beteg egyedül. Mert ha nem mondhatja egyedül meg, a második esetben, akkor mi lesz a vége? Simán öngyilkos lesz.

2022. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/102 anonim ***** válasza:
94%
#87 és még annyi, hogy támogatom az eutanáziát szerintem sokkal emberségesebb, mint hagyni szenvedni, és együtt várni, hogy szegény meghaljon.
2022. jún. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/102 anonim ***** válasza:
33%
#88, az eutanázia mindenképp két ember megegyezése, mert ha a haldokló nem akar tovább szenvedni, és kéri az eutanáziát, akkor az orvos mondhatja azt, hogy ő már pedig nem fogja elvégezni, tehát az orvosnak is bele kell egyeznie abban, hogy az eutanázia megtörténjen. Tehát az eutanázia nem az önrendelkezés témaköre (az önrendelkezés alapján tudna öngyilkos lenni, bár ez nem éppen jogi kategória, elvégre az önrendelkezéstől megfosztott egyének is képesek az öngyilkosságra).
2022. jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!