Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Mennyivel jobb...

Fideszesek! Mennyivel jobb az, hogy nem közvetlenül hanem közvetetten fizetitek meg a "háború árát"?

Figyelt kérdés

Ugye ez volt a csuti fő kampányszövege, hogy ne az embereknek kelljen megfizetni a háború árát.

Az üzemanyag kb a duplájára, a gáz a háromszorosára-négyszeresére (jé, olcsó orosz energiahordozók) nőtt. Oké itt van a rezsicsökkentés, na de most mennyivel jobb az hogy 3ezer helyett fizetsz ezret, a maradék 2ezret meg az adódból vonja le a kormány? Jó oké most már azt a 2ezret a plusz adókból, amit te majd a drágább kenyérrel fogod megfizetni.

Mivel jobb ez? Vagy ez is olyan hogy amit nem lát/nem tud az ember az nem fáj?



2022. jún. 15. 11:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem mindenki problémája hogy drága minden és még sokkal drágább lesz, de sajnos nem tudunk mit csinálni, örülhetünk ha a háborút megússzuk.
2022. jún. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%

Emlékeztek hogy Norvégiai 70 milliárdja nem kellett a kormánynak, mert 10 %-át a norvégok akarták elosztani magyar civil szervezetek között, de erről ugye Orbán hallani sem akart, mert nem tűri hogy bármilyen nagyobb pénz ne a fideszesekhez kerüljön. Inkább az egész 70 milliárdról lemondott, és pereskedik.

Orbánnak nem a magyarok számítanak, hanem a fideszesek,

Csakhogy egy ország vezetése nem így működik.

2022. jún. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
28%

Nekem tetszik,hogy a libernyákok állandóan rugóznak valamin. Szánalmas vergődés ez...ha így van nem jó, ha ellenkezőleg, akkor sem, és mit szóltok hozzá fideszesek????🤣🤣

Én azt szólom hozzá, hogy volt egy választás. Ezt csúnyán elbuktátok a messiás vezetésével, mint tegnap az angolok .... úgyhogy nyígjatok nyugodtan, mi meg röhögünk rajtatok!!

2022. jún. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 mindentudó99 ***** válasza:
25%
Az a baj kérdező hogy már a kérdésben hazudsz. 3 ezer helyett fizetek ezret. Jó vicc. Léírom skkor itt sokatszorra. 25 ezer a havi gáz általányom télen nyáron. Háromszoros gáz áron ez 75 ezer lenne. Tehát 50 ezret spórolok csak a gázon. Kb egy tizest az üzemanyagon. Most ezzel áll szemben hogy 4000 el emelkedik a repülőjegy ára. Esetleg egy ezressel több lesz a telefonszámlám. Vagy az otp számlavezetési díj emelkedik egy ezressel. Tegyük fel a boltban is párezerrel többet fizetek. Egy tizest beszednek össz vissz rajtam. Akkor még a gáz és az üzemanyag miatt mindíg 50 ezer plusszban vagyok. Akár hogy osztok szorzok én így jobban járok. De gondolom majd kapok a pofámra mindjárt ezért az írásért
2022. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
27%
Mi meg nem használunk gázt, az ugynevezett "rezsicsökkentés" soha semmilyen formában nem érintett minket. Kizárolag a hirekben hallotunk az állitolagos rezsicsökkentésről, soha nem tapasztaltuk. Viszont minden brutálisan drágul.
2022. jún. 18. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%
Ezeket a fajta kérdéseket teljesen fölöslegesnek tartom. Nézd meg a válaszokat, nézz meg bármilyen kérdést, ahol a Fideszeseknek elkéne magyarázniuk, hogy miért jó nekik a Fidesz és Orbán még mindig a nyilvánvaló hazugságai, lopásai ellenére, amit már egész Európában ismernek. Soha semmilyen értelmes válasz nem jön. Kb a #13-mas értelmi szintjének megfelelő válasza van minden Fideszesnek. Nem tudnak amellett érvelni, hogy Orbán mit csinál jól, hogy ennyire imádják, egy kritikát nem fogalmaznak meg vele szemben, csak mint valami ovódás gyerek gúnyolódnak azokon, akik nem rá szavaztak.
2022. jún. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 mindentudó99 ***** válasza:
0%
#16 Tévedsz én leírtam érthetően elmagyaráztam nekem miért éri meg az olcsóbb benzin vagy gáz és miért nem érdekel hogy máshol szedik be a kedvezmény egy részét. Hálából le is lettem pontozva.
2022. jún. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%

#17-es, ez a téma nyilván mindenkire máshogy hat, az anyagi helyzete és életkörülményei is meghatározzák, hogy mennyire jön ki jól, vagy rosszul az egészből. De én nem csak erre az egy témára gondoltam és szerintem a kérdező sem így értette a kérdést, ahogy megválaszoltad. Inkább arról van szó, hogy mi a fr*ncért nézik el, ignorálják Orbán hazugságait, néznek el neki mindent a szavazói?

Mindenki tudja, hogy a cégekre, vállalkozásokra helyezett plusz adót a polgárok fogják megfizetni. Ezt Orbán is tudja, a teljes Fidesz tudja és csak azért nem közvetlen a polgárokat adóztatják, mert így ujjal tudnak mutogatni akkor másokra (ahogy szokásuk) és nyilván árakat fognak emelni a cégek, hisz senki sem akar pénzt veszíteni. De tovább menve, mikor fog tenni a kormány bármit is az oktatásért, az egészségügyért, a közelkalmazottakért? 12 év alatt ezek miért nem voltak fontosak? Azért a jövő szempontjából nem elhanyagolható apróságok ezek. Miért okés, hogy EU felé, akiktől a pénzt kapná az ország fejlesztésekre, (ha nem lenne korrupt f*sz a kormány), folyamatosan csak a szidalmazás megy, miközben mindenféle ellenvetés nélkül hajbókolnak Orbánék Putyinnak? 12 év alatt semmit nem tedd h valamenynire függetlenedjünk az oroszoktól, amennyire a földrajzi helyeztünk megengedi, de Brüsszelnek megy a beszólogatás, hogy erős független ország vagyunk? Annak aki nincs egész nap a tanyájára bezárva M1-et nézve, miért okés az hogy a Fidesz egy 21. századi európai országban olyan bődületes f*szságokat mondhat, hogy nyugaton folyamatosak a terrortámadások, meg mindenki b*zi, meg nemi átalakító műtétek vannak gyerekeknek, miközben nem kell ahhoz nagy ész hogy rájöjjön az ember, ezek iszonyat nagy ferdítések.

Gyakorlatilag 12 éve tojik a társadalomra (egészség és értelmi/oktatási szempontból főleg), folyamatosan ellenségképet keres nyugaton, az EU-t Szovjetúniónak állítja be, miközben kelet és főleg Oroszország hibáiról mélyen hallgat. Az EUs pénzek nagyrészét ellopja, a maradékot látszat intézkedésekre költi. Valaki kritizálja, egyből Soros, Gyurcsány, EU lesznek a hibásak, ők soha. Ők csak a magyar ellenes világmindenség ellen harcolnak.

A Fidesz szavazók meg erre "That's fine", "Mé? Gyurcsány jobb vót?", vagy a #13-mas gyerekes gúnyolódása a válasz.


Most komolyan elkell nézni neki mindent, mert olyan az ellenzék amilyen? Nyilván ők is hibásak abban, hogy nem erőltetik meg jobban megukat, hogy leváltsák a kormányt, de csak ezért teljesen okés nektek, hogy Orbánék kihasználhatják monopol helyzetüket és nyugodtan h*lyére vehetik az egész országot?

2022. jún. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 mindentudó99 ***** válasza:
0%
#18 Akkor èn is kérdezhetném hogy szavazzak mindenféle szedett vedett összefogásra akik egymást ölik csak azért hogy ne Orbán legyen? Annak mi értelme?
2022. jún. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75%
Mert ekkora katasztrófa Orban az országunknak, hogy még az összefogás is sokkal jobb lenne nála.
2022. jún. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!