Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, Orbán Viktor...

Fideszesek, Orbán Viktor hányszor tévedhet/hazudhat nektet?

Figyelt kérdés

Most nem a hosszú távú múltra gondolok, bár az is megér egy "misét", hogy lesz valaki a Kommunista Ifjak Szövetségének titkárából a Liberális Internacionálé elnöke, majd az Illiberalizmus meghirdetője, Soros György-támogatta libsiből konzervatív, stb.


Felejtsük mindezt el.


Koncentráljunk csak a legközvetlenebb múltra:


1. Orbán Viktor békemisszióra ment Putyinhoz, a talpnyalója, Bayer rögtön ki is jelentette: csak HÜLYE lehet, aki azt állítja, hogy Oroszország megtámadja Ukrajnát. Rá pár hétre Oroszország megtámadta Ukrajnát.


2. Orbán Viktor állította, hogy háborúnak tavaszra vége lesz - a háború most is tart és durvul.


3. Orbán Viktor kijelentette, hogy az ellenzék eltörölné, ő megvédi a rezsicsökkentést - most ő félig eltörli, az ellenzék szociális alapon védené a rezsicsökkentést.


4. Orbán Viktor kijelentette, hogy bőven elegendő orosz gáz van - kiderült, abszolúte nincs elegendő orosz gáz, még erre a télre sem.


5. Orbán Viktor stabil gazdasági felívelésről ígérgetett - most a saját kormánya recesszióval számol, hatalmas infláció van, gyengül a forint és elmaradtak az EU-s támogatások (amiket még Lengyelország is megkapott).


6. Korábban Orbán Viktor a saját euroszkeptikus politikájának világméret

előretörését vizionálta - most megbukott Trump, Boris Jonhson, de még a korrupt cseh barátja is, az összes V4-tagállam távolodik tőlünk, még a lengyelek is kiegyeztek, egyre egységesebb a Nyugat.


7. Orbán Viktor azt ígérte, nem lesznek megszorítások - most szaporodnak az adónemek, nő a rezsi, visszavonják az árstoppokat, eltörlik a KATÁ-t, emelik az alapkamatot, ingatlanhitel-válság fenyeget, gyengül a forint és elszabadult az infláció, csökken a forint vásárlóereje, nőnek az árak.



Úgy hozzávetőleg mennyi lelepleződő hazugság fér bele nektek? Az világos, hogy Orbán nem az a "látnok", akit felfestettek róla sokan, a legjobb esetben is jóindulatú balfék lehetne, ha a kétségtelenül tudatos hazugságaitól eltekintenénk.



Szóval, hol az a határ a fideszeseknek, ahol már muszáj kimondani: a császár meztelen?



2022. aug. 17. 04:39
 91/145 anonim ***** válasza:
28%
90-es sajnos muszáj :/ mert nem érti a dolgokat, csak terjeszti a gazdája hülyeségeit! Nem lepődnék meg, ha fizetett kommentelő lenne, mert ilyenre is van példa már manapság.
2022. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/145 anonim ***** válasza:
60%
Ezt mondjuk adom
2022. aug. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/145 anonim ***** válasza:
35%
Fidesznyik hozzászóló. Látom van időd osztani a hülye propaganda szöveget! Fizetnek érte, ugye? Nagy f@rok vagy ha ezeket így is gondolod! Fideszes közhelyek, formátum minden írások, hazugságokkal tele. De, látom ide hívtad a haverjaidat is, csakhogy pirosítsák az ellenzéki hozzászólásokat. Szerintem, abba is hagyhatod, nem kell itt terjeszteni a sok fidesz hazugságot!
2022. aug. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/145 anonim ***** válasza:
50%

Had mutassak még egy tényt :)


[link]

2022. aug. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/145 anonim ***** válasza:
41%

fizessetek nekem


1 millió / válasz

2022. aug. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/145 anonim ***** válasza:
43%

#89

Látom a választási törvényes, diktatúrás, meg energiaválságos részekkel annyira felsültél, hogy már reakcióra sem futotta. :D

Én azért nem hagyom annyiban:

- Mi olyan változtatást hajtott végre a Fidesz a választási törvényen, ami csak őket engedi nyerni?

- Hol van az a rengeteg külföldi sajtó, mely szerint Magyarországon diktatúra van? Te azt mondtad akármelyik nyugati sajtó szerint így van, de eddig csak egy random szlovák véleményével tudtál jönni.

- Mire alapozod, hogy nincs energiaválság?


„Tessék egy videó 2012-ből, TB és nyugdíj nem jár címszóval.”

TB és nyugdíj jár, kapják az emberek, te észlény. Miért erőlködsz és mit akarsz még mindig bizonygatni ezzel a baromsággal?


“Mellesleg megjegyzem, hogy nem mindegy milyen vizsgálatról beszélsz, ahol nem kellett egy hetet várnod.”

Oké. Kérdeztem már: van bármi statisztikád arról, hogy milyen várólisták voltak régen, és most?

Te most elpampogod a jelenkori egészségüggyel kapcsolatos sérelmeid, de milyen volt ez az egészségügy a Fidesz előtt? Legalább ugyanilyen szar. Nem a Fidesz tette tönkre az egészségügyet, nekik max az róható fel, hogy nem fejlesztették eléggé. Bár ami a dolgozók bérét illeti, abban határozottan előrelépések volt.


“Fogászat fog tömés egy hónap olyan dr nővel, akinek ha éppen nincs kedve dolgozni jönni, nem jön és hiába vártál 1 hónapot.”

Egy trehány doktornő miatt biztos a Zorbán a hibás! :D


“Odamegyek 15:50kor és 16:20kor még kint ül a 15:30as páciens. Te ezt helyesnek tartod? Ezért fizetsz? Szerinted mindenki ráér egész délután ott ücsörögni?”

Ez szervezési hiba. Miért adtak neked időpontot 16:00-ra? Nem látták előre, hogy ennyit fog csuszni? (Megjegyzem: nem is biztos, hogy láthatják, bármi bármikor közbejöhet). Ez nem csak Magyarországon van így. Van egy olyan, eredetileg angolul szóló vicc, hogy egy nő elhenceg, hogy doktorosat játszott a szeretőjével, 3 órán át szexeltek, ebből 2 óra 55 percet a váróban volt. Ezt a poént mindenki vágja, az egészségügy mindenhol ilyen, te meg itt hisztizel, mint egy ovis, hogy várnod kellett fél, egy órát… Azért remélem fogfúrás közben nem sírtál. :D


„Kérlek a mai minimálbért fejtsd ki mire elég, ha szerinted a fizetések jelentős mértékben nőttek!”

Te egy logikai zsákutca vagy. Szerinted abból a tényből, hogy a minimálbér nem sok mindenre elég, az következik, hogy nem növekedett? A kevés még mindig több, mint a nagyon kevés. És ma a minimálbér több mindenre elég, mint 12 éve, vagyis igen, növekedett.

Példa: a 95-ös benzin ára 2010-ben 343 Ft volt, a minimálbér nettó 60 ezer. Ma 480 Ft a benzin, a minimálbér nettó 133 ezer. 2010-ben a minimálbér elég volt 174 liter benzinre, ma a minimálbér elég 277 liter benzinre. Ársapka nélkül 671 Ft a benzin, ami 198 liter benzinre elég.

Még ha a benzint vesszük alapul is, (ami brutálisan drágult) akkor nőtt a minimálbér reálértéke.

Persze várom a cáfolatot (ismét), már harmadjára kérem, de mindig kuka maradtál.

- Várom az alátámasztást azt illetően, hogy az árak nagyobb mértékben növekedtek az utóbbi 12 évben, mint a bérek!


„Ha már az orvosoknál vagyunk kérlek fejtsd ki, hogy a korábban említett br 600000es fizetés tisztességes fizetés-e ma egy orvosnak!”

Nem megy a szövegértelmezés, látom. :D A brutto 600 ezer, egy PÁLYAKEZDŐ orvos bére. Egy átlag orvos 1,3 milliót keres. És igen, a brutto 600 ezer egy korrekt fizetés egy pályakezdő orvosnak. Nagyon kardoskodtál az orvosok fizetését illetően korábban, jöttél az agymenéseddel, hogy az csökkent. Leírom megint: 2010-ben egy orvos átlag fizetése br 214.000 forint volt, ma br. 1.342.000 Ft. Ez HATSZOROS növekedés.

- Ennek tudatában még mindig úgy gondolod, hogy az orvosok fizetése romlott a 12 évvel ezelőtthöz képest?


“Ezek alapján tisztességesnek tartod ezt a fizetést?”

Igen, a brutto 600 ezer egy tisztességes fizetés egy pályakezdő orvosnak, a brutto 1.3 millió meg tisztességes fizu egy tapasztalt orvosnak. Mindenképp tisztességesebb, mint a Fidesz előtti brutto 214 ezer. :)


Jó, hogy szóba kerültek ezek a dolgok, visszanéztem a levelezésünk, hát voltak gondok. Nyitott maradt egy csomó téma, pl.: 350 ezer munkanélküliről makogtál, meg az ukrán fóbiád. :D

- Honnan veszed, hogy 350 ezer munkanélküli van?

- Hol van 20 ezer ukrán dolgozó ingyen elszállásolva?


“Tehát szerinted az helytálló, hogy egy ember a belét kidolgozza és dolgozzon 67-72 éves koráig, pusztán azért, mert szerinted jobb az életszínvonal?”

Teljesen mindegy, hogy én mit gondolok, vannak hozzáértők, akik majd eldöntik, hogy hány éves korban optimális nyugdíjba menni. Ez egyelőre 65 év, 67-re tervezik emelni, és nem 72-re, a 72 csak spekuláció, ha majd talán egyszer, 2050-ben így lesz. Lehet majd 30-40 év múlva az akkori idős emberek olyan egészségnek és állóképességnek fognak örvendeni, hogy 72 éves korukig dolgozzanak.

Az EU majdnem minden olyan tagállamában tervezik a nyugdíjkorhatárok emelését, ahol a korhatár 65 év. Szerinted mindenki hülye, és te vagy a helikopter, és te tudod a frankót orrtúrás közben, hogy mennyi az optimális?

- Ha már itt tartunk, szerinted mennyi legyen a nyugdíjkorhatár?


“Továbbra sem értem, ha a foglalkoztatottság nő, kevesebb a munkanélküli, hogy jelenthet problémát a nyugdíjak kifizetése, és miért kell egy embernek 67-72 évesen is dolgoznia.”

Nem jelent problémát a nyugdíjak kifizetése, azt egy másik kormánnyal kevered, akik a kormányzásuk végén hitelből finanszírozták a nyugdíjat. Ha gondot jelentene a nyugdíjak kifizetése, akkor nem vezették volna be a 13-ik havi nyugdíjat, sem a nők 40 évét.

A nyugdíjkorhatárokat meg azért emelik világszerre, mert arra törekednek, hogy a növekvő várható élettartam ne a nyugdíjban töltött időt növelje, hanem azt az időt, amit aktív dolgozóként és járulékfizetőként töltenek az emberek az életük során, de ha nem lennél korlátolt, erre magadtól is rájöttél volna. És ezt nem csak a csúnya, gonosz Fidesz gondolja így, hanem nagyjából mindenki.


“És ha már a nők 40 évéről beszélsz, had mondjam el, hogy én személy szerint ezt is soknak tartom, olyan esetekben, ahol a családnak 3+ gyereke van.”

Eleve a Fidesz vezette be, a Fidesz előtt ez a kedvezmény se volt. :D


“azt gondolom a nőkre hatványozottan több teher hárul, már csak abból kiindulva, hogy az esetek döntő többségében ők vannak otthon a gyerekekkel, és ha a férfinek végre ideje lenne az unokáival foglalkozni, vagy épp besegíteni a gyerekének, hogyha beteg az unoka tudjon dolgozni menni, te a halálba küldenéd dolgozni! Ehhez külön tapsot érdemel ostoba mivoltotok”

Tyű, bazmeg, te tényleg nagyon sötét vagy. :D Mondd az Uniónak, meg az egész világnak, hogy ostobák. Ki hallott még ilyet, milyen szörnyű világ van!?A nagymamának, meg a nagypapának meg kell várnia a nyugdíjkorhatárt, mert anélkül nem tud segíteni, ha beteg a gyerek. :DDD Az nem zavar, hogy ez mindig is így volt, meg a világon mindehol így van? De amúgy az emberek meg tudták oldani eddig is, de most ez akkor probléma szerinted, és persze szerinted ez is a Fidesz miatt van. :D


“És itt fedted fel valódi fideszes mivoltodat, hogy embert megvesztegetni nem tisztességtelen dolog!”

Miért szalmabábozol? Azt írtam, hogy a megvesztegetés nem csalás, nem pedig azt, hogy nem tisztességtelen. Már odáig süllyedsz, hogy kamu állításokat adsz a számba?


“Ezért tart itt a társadalom és az emberi ostobaság részetekről, mert szerintetek semmi sem tisztességtelen, semmi sem erkölcstelen, semmit sem tilos, lehet gátlástalannak lenni.

Ezért vagytok ti magatok undorító patkányok!”

Te egy vérbeli proli vagy. :D


“Teljesen mindegy hány megvesztegetett szavazat volt, de volt, és tekintve, hogy számtalan szegény kis település van, minden bizonnyal ennek száma nem lehetett alacsony.”

Egyáltalán nem mindegy, hogy ezer, tízezer, vagy százezerre rugó ilyen eset volt. Az ezer például lópikula, kb semmit sem ér. De még ha százezres nagyságrendre rúg, akkor sem változott volna semmi, a Fidesznek akkora szavazótábor fölénye van. És nem a Fidesz nőtt nagyot, hanem az ellenzék zsugorodott össze.

- Mi az oka szerinted, hogy az Egyesült Ellenzék majdnem 1 millió szavazót vesztett?


“Ember, lehet mindent rendben találni. Adott a választás épülete, és adott 500m-rel odébb egy kocsma vagy bolt, ahova ezek a pénzt adó emberek odatelepszenek.”

És miért nem kaptak le ilyen eseteket, pl.: rejtett kamerával, vagy bedrótozva?


“Ott, aki odamegy megkapja a kis alamizsnát, vagy krumplit.”

Az ellenzék nem oszt alamizsnát?

[link]


“Vitatkozhatsz még akár órákat, de a gerinctelen és tisztességtelen mivoltod nem fogja megváltoztatni az általam látottakat, tapasztaltakat, és tényeket!”

Ja, az olyan általad tapasztalt tényeket, mint hogy a választási rendszer csak a Fidesz engedi nyerni, az ingyen elszállásolt 20 ezer ukrán dolgozót, meg hogy nincs energiaválság. Összefüggéstelen, zavaros falrahányt borsó, amit írsz, töki. :D


#91

“Nem érti a dolgokat, csak terjeszti a gazdája hülyeségeit!”

Hol mondtam én Orbán Viktortól elhangzott dolgokat?


#93

“Látom van időd osztani a hülye propaganda szöveget!”

Idézz propagandákat az irományaimból.


“Fizetnek érte, ugye?”

Hogyne. :)


“Nagy f@rok vagy ha ezeket így is gondolod!”

Az általam leírt dolgok tények. De nyugodtan hozz olyan állításokat, amivel nem értesz egyet, és átbeszéljük, én végtelenül türelmes vagyok.


“Fideszes közhelyek, formátum minden írások, hazugságokkal tele.”

Hozzál példákat közhelyekre, hazugságokra.


“De, látom ide hívtad a haverjaidat is, csakhogy pirosítsák az ellenzéki hozzászólásokat.“

A baromságokat pirosítják. Jó látni, hogy egy alapvetően ellenzéki túlsúlyú oldalon is ti vagytok lepontozva a halálba, ez azért nem kis teljesítmény, nem kevés hülyeséget kellett ehhez összehordani. :D

2022. aug. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/145 anonim ***** válasza:
81%
biktor a mormogós hangu hahaha milyen hangja van már
2022. aug. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/145 anonim ***** válasza:
28%

Jelzem, hogy ez az oldal éppenhogy nem egy ellenzéki oldal. Számtalan esetben tett erre példát az oldal, hogy fidesz ellenes bejegyzéseket eltűntetett. Szerencsére ez már kissé visszább szorult, vagy nem érdekli a moderátorokat annyira, mert nincs idejük az ilyen idióta fideszes ostobákkal szórakozni. Mellesleg elmondom, hogy engem pont nem érdekel, hogy le vagy fel vagyok pontozva. Aki ebben méri a tudását, ott bajok vannak fejben.


Áruld el szerinted Magyarországon miért van akkora energia válság, és miért van itt háborús helyzet? Fejtsd ki! Fizető gazdád ezzel jött. Itt háborús helyzet nincs, vagy, ha van, áruld el, amikor a Jugoszlávoknál volt, akkor miért nem volt itt háborús helyzet. Várom a válaszod rá. A választási törvényes dologról már beszéltem, ugyanígy a beengedett szenny ukránokról is. Igenis a magyarok pénzén vannak itt tartva. Szerencsére, ahol dolgozom, az itt lévő dolgozói réteg hosszas tűrés után felemelte a hangját, azóta kötelező nekik is fizetni. Azért azt be kell látnod, és most ne a háborúról beszéljünk, hanem 2017-2021ről, amikor is ezt a jó népet a nyakunkra engedték. Úgy éltek itt, mint a kis királyok. Ingyen szállás, bevásárlásra vitel, mert szegények nem ismerik a nyelvet és nehogy már leharcolt buszokkal kelljen utazniuk. Na ez ellen lett a hang felemelve, meg is látszott azonnal, mert a kis részük ki is lépett, akiknek nem tetszett az ingyen itt lét.


Sajnálom, hogy ennyire korlátolt agyú vagy, de leírom még egyszer kiemelve! A NYUGDÍJ ÉS A TB NEM JÁR, CSAK ADHATÓ! Remélem felfogtad (a 13. havi nyugdíjat pl maga a fidesz nem fogadta el 2002ben)! Nem mellesleg valószínűleg, ha itt minden rendben lenne, akárcsak a jól ismert jogállamiság kérdésben, akkor az EU nem tartaná vissza a pénzt. Magyarországon sosem volt minden rendben, amikor pl helyreállítási alap jött volna, lásd Marshall terv a világháború után. Magyarország is kaphatott volna belőle, de olvasd el miért nem kapott. És lásd hol tartunk ma. Véletlenül majdhogynem ismétli magát a történelem. Amíg a kis pökhendi cigány vezéred itt keménykedik, addig a népet rombolja porig, így van a 133 ezres minimálbérrel. Ne aggódj nem győzlek meg felőle, mert te csak a benzinig látsz. De ami lakást én 2016ban 6 millióért vettem, annak négyszeres lett az ára :) a minimálbér meg mennyit kapott? Csak egy kétszeres szorzót. De persze az építő anyagok ára is jelentősen felment, biztos ez is a Soros és Brüsszel hibája ugye? Elmondanám, hogy mi az oka, de hát sajnos annyira ostoba vagy, hogy nem fogod fel. Igenis egy kezdő orvosnak a 400000 nettó az semmi.

Fidesz propaganda volt még választás előtt, hogy a munkanélküliek száma Magyarországon 3,5%. És itt rendben igazat adok neked, mert voltam olyan bátor, hogy 10 millió lakossal számoltam, ami valójában 9711688 fő, tehát 3,5%al számolva 339909 emberről beszélünk. Amíg ennyi munkanélküli van, aláhúzom még egyszer, addig ide külföldi munkaerő nem kell, hanem, akinek nincs munkája, annak adni kell, akinek meg büdös kényszeríteni. De valahol megértem azokat is, akiknek büdös a munka, hogy ilyen 130-260 ezrekért, ha dolgozni kell, abból nem lesz viktor féle stratégiai nyugalom.

Számoljunk együtt, menni fog. Remélem.

Vegyünk egy 133000es minimálbért, vidéken talán albérletet 80000ért (nagyon vidéken). Maradj 53000. A rezsi, ha minimális villanyt fogyasztasz kijöhet 2500-3000Ft-ra, a víz is olyan 4 körül. Akkor ott tartunk, hogy 46. Ugye a fűtés is része rendszernek azt számoljuk egy panellakás távfűtésére nagyjából 15 ezerrel. Marad 31 ezer. De hát ugye ha ma nincs interneted sem telefonod munkát sem kapsz, mert hát hol érjenek utol. Szóval ha kötsz egy alapcsomagot szerintem az is benne van 4-5 ezer forintba. Marad 26000. És akkor még nem ettél, autóról meg nem is beszélünk. Ha két ilyen emberrel számolunk akkor marad 52000 kaja nélkül.

Lássuk a nagyon ominózus kb 260000et mire elég. Maradjunk szintén szerintem az előbb felvázolt minimalista helyzetnél. Akkor hellyel közzel marad 153000ed / fő, étkezés nélkül. Ez még mindig nem feltétlenül akkora összeg, hogy autót tarts fent, és nem biztosíték arra, hogy legyen megfelelő tartalékod, ami azért manapság nem ártana. Két fő esetén már 306 ezer forinttal tudsz számolni, amiből már megengedheted magadnak az otthoni netet, tvt, esetleg még egy kisebb autó fenntartására is lehetőséget nyújt. Habár, ha becsatlakozik az autó akkor már van kgfb is, amiből speciel megnéztem a sajátomat, ahol az autómat tartom, mivel számomra is ez a legolcsóbb. Tehát a Köbe biztosítónál egy valóban kis autóról beszélünk 37kW cm3<850 erre a legolcsóbb éves biztosítás 31306 Ft Heves megyében. Ez további 2609Ft havonta, ami ugyan nem jelentős, de erre még rájön a tankolás, ami hacsak a városban közlekedsz szerintem havi 1 tankot simán elvisz. Ha csak egy 40 literes tankról beszélünk az is közel 20000Ft. De persze a langyos pocsolyából ki kell szállni a 671Ftos árral mindjárt közel 27000Ftra szökik fel ez az összeg. 2 főnek egy nem túl színvonalas létet biztosít a 260000Ft fejenként, ami gyereknevelésre nem feltétlenül ad okot. És akkor majd itt jön fideszes barátunk okossága, hogy de van csok és babaváró hitel! És erre mondom azt, hogy nem! Erre nincs szükség! Ha valóban annyira tud adni az állam, hogy kioszt 10 milliót csokra, akkor ahelyett lehetne béreket kompenzálni! Amit erre ráfordít azt odaadhatná fizetésként. De nézzük meg fideszes barátunk csokos verzióját. Hogy is volt? 1 gyerek 600000, 2 gyerek 2700000, 3 gyerek 10000000. Na, ha vállalsz egy gyereket kapsz 600000 jó magyar forintot. Nézzük hol lakom én. Tatabánya és környéke. Ebből a pénzből semmire ne számíts! 20 milliós ingatlanok körül. Két gyerek esetén sem kedvezőbb a helyzet. De lássuk 3 gyerek esetén, ha minden ideális lenne és kapnál 10000000Ftot. Ugye a 20 misi fele megvan a másik 10hez már hitel kell. A legkedvezőbb konstrukciót 10000000 Ft hitel esetén a bank360 alapján a gránit bank kínálja havi 119884Ftért. 15 év esetén is a gránit bank a legkedvezőbb a havi 93989Fttal. Tehát ebből a 306/ 2fő + 3 eltartott esetén ezek a tények. Kivitelezhetetlen. És nem kell nyugattal gyere, ahol csok sincs meg babaváró hitel sincs.

Persze, ha már 3 gyereket tervezel felveheted a babaváró hitelt is, amit elenged az állam, meg kapsz mindenféle adókedvezményt, de nem szabad a tények mellett elmenni és azzal a ténnyel jönni, hogy kis gyerek kis gond, a többit mindenki tudja.

Várom a következő hatalmas fidesz cáfolatot. Úgyis válaszolni fogsz tudom, mert te ezért vagy fizetve! És hát milyen lenne már, ha nem a rothadó narancsé lenne az utolsó szó.

2022. aug. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/145 anonim ***** válasza:
48%

#98

“Jelzem, hogy ez az oldal éppenhogy nem egy ellenzéki oldal.”

Jelzem, hogy én azt írtam ELLENZÉKI TÚLYSÚLYÚ oldal. Tagadhatatlan, hogy az oldalt, legalábbis annak Politika kategóráját többségében ellenzékiek látogatják.


“Számtalan esetben tett erre példát az oldal, hogy fidesz ellenes bejegyzéseket eltűntetett.”

Én egyszer nem tapasztaltam, de ha pökhendi cigány vezér, meg ukrán szenny jellegű kijelentéseket teszel, akkor ne csodálkozz, hogy törlik a kommented; és ehhez még fideszesnek sem kell lennie az oldalnak.


“Szerencsére ez már kissé visszább szorult, vagy nem érdekli a moderátorokat annyira, mert nincs idejük az ilyen idióta fideszes ostobákkal szórakozni.”

A fidesz-ellenes bejegyzéseket pont nem fideszesek írják, akkor meg miért fideszes ostobákkal kell szórakozniuk ehhez a modiknak? :D


“Mellesleg elmondom, hogy engem pont nem érdekel, hogy le vagy fel vagyok pontozva. Aki ebben méri a tudását, ott bajok vannak fejben.”

Ezt a másik ellenzéki balfasznak mondd, ő majrézik azon, hogy le vagytok pontozva. :)


“Áruld el szerinted Magyarországon miért van akkora energia válság…”

A globális energiaválság fő kiváltó oka a koronavírus járvány utáni helyzetben felpörgő világgazdaság gyorsan megnövekedett energiaigénye, amely felhajtotta az energiaárakat, de hozzájárulnak még olyan tényezők is, mint az orosz-ukrán háború, és az erőltetett zöld politika. Ezek a hatások Magyarországot is érintik, lévén a földgáz és kőolaj igényének nagyrészét külföldről fedezzük, és elég nagy számmal vannak fosszilis tüzelőanyaggal üzemelő erőműveink.

Ha te úgy gondolod, hogy Magyarországot nem érintik a GLOBÁLIS energiaválság hatásai, akkor miért is nem tapsolsz állva a Magyar Kormánynak? Ha ők ezt elérték, hogy teljesen függetlenedjünk a világgazdaságtól, az valami hatalmas bravúr.

- Mire alapozod, hogy nincs energiaválság?


“…és miért van itt háborús helyzet? Fejtsd ki! Fizető gazdád ezzel jött. Itt háborús helyzet nincs, vagy, ha van, áruld el, amikor a Jugoszlávoknál volt, akkor miért nem volt itt háborús helyzet. Várom a válaszod rá.”

Már megint az a fránya szalmabábozás… Mondtam én olyat, hogy háborús helyzet van itt?

Ha meg nem, akkor miért kellene megindokolnom bármit is? Ki nem szarja le, hogy mit mondott Orbán? Velem vitázol nem Orbánnal, arra koncentrálj, amit én mondok; ebben egyáltalán nem remekelsz.


“A választási törvényes dologról már beszéltem…”

Ja, annyit beszéltél, hogy belinkeltél egy cikket, ami annyi változásról szól, hogy 27 helyett legalább 71 EVK-ban kell jelöltet állítani – ez a módosítás miért csak a Fideszt engedi nyerni?

Valamint a választói kerület határok módosítását – 88 vidéki választókerület van, ebből 85-öt nyert a Fidesz átlag 60% feletti aránnyal. A kerületeket úgy módosítod, ahogy akarod, akkor is nagyjából ekkora fölény lenne. Ez a két módosítás egyáltalán nem teszi legyőzhetetlenné a Fideszt, tehát megint megkérdem, hátha tudsz jobbat is:

- Mi olyan változtatást hajtott végre a Fidesz a választási törvényen, ami csak őket engedi nyerni?


Véleményem szerint azért a Fidesz nyert, mert sokkal több szavazójuk van, és ennek oka az ellenzéknél keresendő. Nekik volt majdnem 3 milliós szavazóbázisuk, ami 1.9 millióra apadt. Megkérdezem ismét:

- Mi az oka szerinted, hogy az Egyesült Ellenzék majdnem 1 millió szavazót vesztett?


“…ugyanígy a beengedett szenny ukránokról is. Igenis a magyarok pénzén vannak itt tartva.”

Igen, megfogalmaztál egy kijelentést, én az alátámasztást várom rá. Az nem alátámasztás, hogy elmondod még egyszer ugyanazt a kijelentést egy nyomatékosító “igenis” kíséretében.

- Mivel tudod alátámasztani, hogy 20 ezer ukrán munkás van ingyen elszállásolva Magyarországon?


“Szerencsére, ahol dolgozom, az itt lévő dolgozói réteg hosszas tűrés után…”

Ez anekdotázás. Előadsz egy történetet (ami akár kitalált is lehet) a saját kis mikrovalóságoból, aztán elvárod, hogy elhiggyük, hogy mindenhol általánosan így van.


“Sajnálom, hogy ennyire korlátolt agyú vagy, de leírom még egyszer kiemelve! A NYUGDÍJ ÉS A TB NEM JÁR, CSAK ADHATÓ!”

Leírhatod ezerszer is, több értelme akkor se lesz. Már felhívtam rá a figyelmedet, hogy indokold meg, mit akarsz ezzel! Valaki erre hivatkozva nem részesül nyugdíjban, vagy egészségügyi ellátásban, vagy mi? Ugyanugy kapja a nyugdíjat és az egészségügyi ellátást a Fidesz kormányzás alatt is mindenki, mint előtte! Akkor meg mit akarsz ezzel?


“a 13. havi nyugdíjat pl maga a fidesz nem fogadta el 2002ben”

A baloldal meg 2009-ben eltörölte. A Fidesz nem fogadta el, mert úgy gondolták, hogy nincs meg az ehhez szükséges pénzügyi forrás. És igazuk is lett, nem bizonyult tartósnak, mert végül maga a baloldal szüntette be.


“Nem mellesleg valószínűleg, ha itt minden rendben lenne, akárcsak a jól ismert jogállamiság kérdésben, akkor az EU nem tartaná vissza a pénzt.”

Korrupció-gyanú miatt tartja vissza az EU a pénzt, de ez még mindig nem az, amit korábban mondtál. Azt állítottad, hogy gyakorlatilag bármelyik külföldi sajtó szerint itt diktatúra van. Ehhez képest még mindig nem sikerült villantanod ilyet, csak egy random szlovák csávó véleményét sikerült összeizzadnod.

- Akkor ezek szerint vehetjük úgy, hogy benézted és mégsem az az elfogadott álláspont külföldön, hogy Magyarországon diktatúra van? :)


“Amíg a kis pökhendi cigány vezéred itt keménykedik, addig a népet rombolja porig, így van a 133 ezres minimálbérrel. Ne aggódj nem győzlek meg felőle, mert te csak a benzinig látsz.”

Nyugi, hozok mást a benzinen kívül is, az csak a legalapvetőbb példa volt. :)


“De ami lakást én 2016ban 6 millióért vettem, annak négyszeres lett az ára :) a minimálbér meg mennyit kapott? Csak egy kétszeres szorzót.”

Anekdotázás ismét. Én meg 18 millióért vettem lakást, és most 28 milliót ér. Tessék, nem nőtt négyszeresére az ára, de még kétszeresére sem, most akkor kié az igazság? Az igazságot nem az fogja meghatározni, hogy te, meg én mennyiért vettünk lakást. Vannak erre felmérések, pl.: Eurostat.

[link]

2015 és 2020 között 80%-os emelkedés volt, 2010 és 2015 között meg 6%-os, tehát kanyarban nincs az a 4x-es szorzó, amiről vakerálsz.


De mutatok mást, Numbeo adatai a lakásárak és keresetek arányáról.

[link]

[link]

2010 óta Magyarországon javult a helyzet. 2010-ben még 16.48-as aránnyal a sárga mezőben voltunk, 2022-re 10.88-as értékkel bezöldültünk, tehát a lakásárak nagymértékű növekedése ellenére MÉG ÍGY IS könnyebb lakáshoz jutni manapság.


“De persze az építő anyagok ára is jelentősen felment, biztos ez is a Soros és Brüsszel hibája ugye?”

Soha nem tettem Soros és Brüsszel hibája jellegű kijelentéseket. Akkor miért jössz ezzel? Miért szalmabábzol folyton? Megmondom; mert azokkal a kijelentésekkel nem tudsz mit kezdeni, amiket mondtam. Cáfolni nem tudod, így figyelmen kívül hagyod, vagy úgy reagálsz, ami nem is arra válasz. Nincs vitakészséged, hát helyette M1-ezel, Sorosozol, meg linkelgetsz videókat a zsákfalvak putris szavazóiról, mert ennyire futja. :)


“Elmondanám, hogy mi az oka, de hát sajnos annyira ostoba vagy, hogy nem fogod fel.”

Elmondtad már privát üzenetben: CSOK, babaváró. Én meg reagáltam rá, de úgy látszik TE NEM FOGTAD FEL, vagy nem akartad felfogni, de akkor leírom megint: a velünk hasonló kaliberű országokban (nem nyugaton!), pl.: Szlovákia, Lengyelország még magasabbak a lakásárak.

- Miért magasabbak Szlovákiában és Lengyelországban az ingatlanárak, mint Magyarországon, mikor ott se CSOK, se babaváró nincs?


“Igenis egy kezdő orvosnak a 400000 nettó az semmi.”

Akkor mit szóljon egy kezdő orvos a Fidesz előtti időkből nettó 100 ezer alatti fizuval? Vagy egy átlag orvos 140 ezerrel, szemben a mai átlag 800-900 ezer nettóval? Minden egyes mondatoddal, amivel próbálod aláásni az orvosok bérét, még jobban aláásod a Fidesz előtti időkben lévő fizetést.

És kikerülted megint a kérdést, de sebaj, így könnyű kommentet írni, folyton be kell másolnom az, amit korábban már leírtam. :)

- Még mindig úgy gondolod, hogy az orvosok fizetése romlott a 12 évvel ezelőtthöz képest?


“Fidesz propaganda volt még választás előtt, hogy a munkanélküliek száma Magyarországon 3,5%.”

Ami tény, az miért propaganda? Mellesleg még mindig nem sikerült megmondanod, hogy milyen propagandákat terjesztettem én.


“És itt rendben igazat adok neked, mert voltam olyan bátor, hogy 10 millió lakossal számoltam, ami valójában 9711688 fő, tehát 3,5%al számolva 339909 emberről beszélünk”

A 3,5%-ot nem a teljes lakosság arányában nézik, te szerencsétlen. :D A foglalkozatottak számához viszonyítják, pl.: a nyugdíjasokat teljesen kihagyják a buliból.

Nem is az a baj, hogy ezt nem tudtad, hanem, hogy ebből levonod a téves baromságodat és magabiztosan azt terjeszted. Már mondtam egyszer, hogy kb. 180 ezer munkanélküli van. Nem vált itt gyanússá, hogy esetleg baromságokat beszélsz? Nem tudsz utánanézni egy ilyen alap információnak a Google-n, mint a munkanélküliek száma? Ha ilyen fals infókat hozol, meg képtelen vagy minimális kutatómunkát végezni, akkor miért vegyünk komolyan bármiféle infót, amit benyögsz? Azt már meg sem merem kérdezni, hogy a “Fidesznek még csak 2 millió szavazója volt” okosságodat honnan vetted.


“Amíg ennyi munkanélküli van, aláhúzom még egyszer, addig ide külföldi munkaerő nem kell, hanem, akinek nincs munkája, annak adni kell, akinek meg büdös kényszeríteni.”

Azt ugye tudod melyik korban volt menő a kényszermunka? Munkára kényszerítésről dumálsz, de a diktatúrán kesergesz. :D


“Számoljunk együtt, menni fog. Remélem.

Vegyünk egy 133000es minimálbért, vidéken talán albérletet 80000ért (nagyon vidéken)…”

Öcsi, lassíts egy kicsit. Mi a francot akarsz ezzel az egész számolással? Kérdezted, hogy szerintem egy minimálbér ma mire elég. Én erre mondtam, hogy nem sok mindenre. ERRE MEG VÁLASZUL most elkezded bizonygatni nekem, hogy nem sok mindenre elég a minimálbér, amit én már előzőleg elismertem? Ezen már túl vagyunk. A vita arról folyik, hogy a bérek reálértéke növekedett-e. Részletezheted még 5 bekezdésen át, hogy a minimálbér mennyire kevés dologra elég, ebből még nem fogod tudni bizonyítani, hogy romlott a fizetés reálértéke, mert mellé részletezned kellene azt is, hogy 2010-BEN MIRE VOLT ELÉG EGY 2010-ES MINIMÁLBÉR.

De ezt már írtam. Abból, hogy ma nem sok mindenre elég a minimálbér, még nem következik, hogy romlott a reálértéke, ennek a megállapításához a két időszakot ÖSSZE KELL HASONLÍTANI. Felfogod ezt végre azzal az értetlen húgyagyaddal?

Eleve vicc, hogy a két minimálbéresből (akik a dolgozók kis hányadát teszik ki) indulsz ki az albérleteket illetően, és próbálod előadni, mintha ez valami általános helyzet lenne. Minimálbérből soha nem volt könnyű albérletben boldogulni se most, se 10 éve, se 30 éve, se Angliában, vagy Németroszágban.

Pl.: Londonban egy átlag lakást bérelni meg 1.832 Font, miközben a minimálbér 1.560 Font.


Na de nézzünk egy összehasonlítást!

2010-es minimálbér: netto 60 ezer, 2022-es minimálbér: netto 133 ezer.

A 2010-es árakat a KSH-ról vettem, a 2022-eset a Tesco oldaláról a nem akciós áruk között.

Bal oldali oszlopban a 2010-es ár és a minimálbérből vásárolható mennyiség, jobb oldalt a 2022-es ár és az ebből vásárolható mennyiség.


Csirkecomb (kg):

744 Ft (80 kg) <-> 1272 Ft (104 kg)

Tojás (db)

32 Ft (1875 db) <-> 63 Ft (2111 db)

Pasztőrözött ESL tej, 2,8 % (liter)

201 Ft (298 liter) <-> 339 Ft (392 liter)

Rizs (kg)

301 Ft (199 kg) <-> 620 Ft (214 kg)

Finomliszt (kg)

122 Ft (491 kg) <-> 149 Ft (892 kg)

Kristálycukor (kg)

192 (312 kg) <-> Ft 239 Ft (556 kg)

Burgonya (kg)

140 Ft (428 kg) <-> 299 Ft (444 kg)

Vöröshagyma (kg)

205 Ft (292 kg) <-> 369 Ft (360 kg)

Paradicsom (kg)

541 Ft (110 kg) <-> 799 Ft (166 kg)

Alma (kg)

205 Ft (292 kg) <-> 459 Ft (289 kg)

Gyorsfagyasztott zöldborsó (kg)

725 Ft (82 kg) <-> 799 Ft (166 kg)


Amint látod reálértéken nőtt a minimálbér, mivel több élelmiszerre futja belőle.

Az ellenzék 12 éve az elszálló árakkal riogat, és most, amikor tényleg az egekben az infláció, még ezzek együtt is magasabb a reálbér, mint 2010-ben.


De volt egy másik összehasonlító táblázatom is, ez akciós újságokból való adatokat tartalmaz, a 2016 februárit a 2022 februárival, az eredmény hasonló.

[link]


“Várom a következő hatalmas fidesz cáfolatot.”

Ez nem fideszes cáfolat. Ezek tények, utána tud nézni mindenki, ellenzékiek is. :)

Én is vártam volna cáfolatokat, de nem futotta tőled semmire.

Külön kiemeltem neked gondolatjellel a lényeget, amire fókuszálnod kellett volna.

Kilenc kérdés volt, ebből egyetlenre adtál téves, de legalább értékelhető választ (Honnan veszed, hogy 350 ezer munkanélküli van?), 2-3-ra nyögtél valami kifogást, a többit meg csak figyelmen kívül hagytad.


“Úgyis válaszolni fogsz tudom, mert te ezért vagy fizetve!”

A hozzászólásodban kb ez az egyetlen, amiben igazad van, legalábbis ha a mondat első felét vesszük. :D

2022. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/145 anonim ***** válasza:
100%
A fideszesek követő típusú emberek, akinek a lelki békéje kerül veszélybe, úgy úgy látják, ha a vezérürüjük tévedett. Ezért a saját nyugalmuk érdekében a legvalószínűtlenebb esetben is elhitetik magukkal, hogy a vezérük már megint helyesen döntött. Ha kell, a tegnapi aláírásukkal is szembe mennek, ehhez segítséget kapnak a fideszes udvari néphülyítőktől, akik tőmondatokban elmagyarázzák nekik, hogy ami a választási kampányban még fenyegető rémkép volt Miniferi részéről, az most miért elkerülhetetlen és miért más ez mi t az lett volna. Ki van ez találva és működik.
2022. aug. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!