Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted megéri külföldön...

Szerinted megéri külföldön szenvedni csak a megélhetés miatt?

Figyelt kérdés

Adott a helyzet: sokan döntenek úgy, hogy anyagi okokbóp kiindulva külföldön keresnek munkát. Ha van itthon valakinek egy jó állása, ami a szakmájába vág és keres 250.000 Ft körül, de úgy dönt ez nem elég neki és inkább külföldre megy.

A gond, hogy külföldön nem ismerik el a diplomáját, a nyelvtudása sem olyan acélos azért, kész kálvária, de nem talál semmi szakmájába vágót, így maradnak a tipikus külföldi melók, amik bár többet fizetnek mint itthon, de azért kinnt nem lehet vele sokra menni.

Ilyenre gondolok, mint az idénymunkák hotelekben, vendéglátózás, takarítás esetleg kereskedelemben való munka.


Ez esetben megéri kinnt maradni, a havi 100.000-200.000 Ft-al több fizetésért, viszont ezért cserébe:

- a helyi társadalom perifériájára kerülsz trampoli, melós bevándorlóként (ráadásul Kelet-európai, ami helytől függően, lehet ugye nrgatív is).

- nehéz lesz emiatt az ismerkedés barátkozás, mert már eleve előítéletekkel kezelnek a helyiek.

- Magányos leszel

- Spórolsz, nem tudod úgy élvezni az életet.

- Kinnt csak tengődsz, sehol sem érzed igazán otthon magad, az életed a pénzkeresésről szól.

- Sokszor megfordul a fejedben, hogy otthon jó munkád lehetne, és mondjuk nem a szart kéne kaparni a fürdőszoba faláról.


Szóval megéri feladni az itthoni presztízst és biztonságot egy külföldi állásért, ahol kihasználják az embert?

Olyan sok ilyen esetet ismerek és hallok, hogy egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ez hogy lehetséges.



2022. szept. 6. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Otthon nem volt semmim se, ami kicsit is presztizs vagy biztonság jellegű lett volna, igy nem is volt mit feladnom a szüleimet leszámita.

Itt viszont lett karrierem és biztos megélhetésem.

2022. szept. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Ezt szerintem mindenki képes saját maga mérlegelni és eldönteni, hogy neki megéri-e vagy sem. Én dolgoztam külföldön, bár én a saját szakmámban (IT). Egyáltalán nem szenvedtem, sőt, nagyon szerettem. Azért jöttem haza, mert 100% home office lett a munkám és úgy döntöttem, hogy akkor minek fizessek albérletet, ha itthon lakhatok ingyen is? 2-3 év alatt összerántom egy lakás árát, aztán visszamegyek.
2022. szept. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Ott élj, ahol boldogabb vagy. Mondjuk én versenyképes végzettséget szereznék és legalább tárgyaló szintű nyelvtudást. Nem muszáj mosogatónak kimenni. Főleg, hogy diploma sem kell. Egyik barátom villanyszerelő és ott kint cégnél kényelmesen elvan. Mondjuk ő Walesben él.
2022. szept. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
A legtöbben pont, hogy itthon spórolnak, nem élvezik az életet, szar munkájuk van kevés fizetésért stb.. elég nagy ostobaságot hordtál össze.
2022. szept. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Én is így gondoltam, aztán pár hetet kipróbáltam Ausztriában, építőiparban, utána hazajöttem és rájöttem hogy milyen rossz itthon minden. Most már Svájcban élek, dolgozok.
2022. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerinted megéri itthon éhen dögleni csak a lustaság miatt?


Sokaknak nincs választása. Itthon képtelen megélni, főleg most hogy elszálltak az árak és jön a munkanélküliség.

2022. szept. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 John_McCIane ***** válasza:
56%
Szenvedni... 😂😂😂
2022. szept. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Szenvedni nem éri meg, de aki ügyes, az nem is fog.

Mi 6 éve költöztünk ki.

Én szoftverfejlesztőként kint is a jól keresők közé tartozok, így elég jó színvonalon élünk.

A feleségem óvónő. A végzettségét elismerték, itt is a szakmájában dolgozik.

Megtanultuk a nyelvet, számos barátunk lett kint, nem vagyunk magányosak, nem vagyunk a társadalom peremén.

Rengeteg itt a külföldi, nem jellemző, hogy előítéletesek lennének.


Szóval, amit leírtál kb egyik se igaz, ránk.


Ugyanakkor valóban sokan nem jutnak el idáig.

Miért:

-Nem tanulják meg eléggé a nyelvet

-Nincs piacképes tudásuk, végzettségük és kint se szereznek

-Nem nyitottak idegen szokások, emberek felé

-Nem fektetnek be elég energiát az ismerkedésbe

2022. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Ja amúgy kint nem a fideszes propagandamédia megy, hogy gyűlölni kell a külföldieket, csak mondom...
2022. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Leírtad az összes rossz és téves sztereotípiát.
2022. szept. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!