Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én nem érzem azt, hogy...

Csak én nem érzem azt, hogy olyan nagy probléma lenne Magyarországon?

Figyelt kérdés
Mások helyzetét csak abból tudok, amit látok, de mi ugyanolyan jól élünk mint a háború és a választások előtt.

2022. szept. 10. 12:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

18: Nem a háborúval (és a szankciókkal) kezdődött, ez csak tovább mélyítette a problémákat.

Ott kezdődött, hogy a világgazdaság túlfűtött volt és már 2018-2019-ben voltak kisebb korrekciók a tőzsdéken.

2020 elején erre jött a COVID okozta válság, világszinten jelentősen csökkent a beszállítói láncok működésének hatékonysága, termeléskiesések voltak, az addig beállt piaci egyensúly felborult.

Erre jött kontraként az ukrajnai háború.

A háborúra válaszként a szankciók.

2022. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
18%

Sose volt részemről szó, hogy nem élnek jobban Nyugaton.

Én azon akadtam fent, amikor jönnek ezekkel az idióta maszlagokkal, hogy 10* annyi a pénz, meg százszor jobban élsz.🤣


Vannak kint rokonaim, barátok is, egyáltalán nem úgy van, ahogy előadja itt a sok nagyokos, hogy hülyére keresed magad, a minimálbér kint is semmire nem elég kb.

2022. szept. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Minimálbér nyílván sehol nem elég egy átlagos életszínvonal fenttartásához, ettől függetlenül a kinti minimálbérből még mindig sokkal jobban meg lehet élni mint az itthoniból.

Engem inkább ez a lekezelő fideszes stílus idegesít, számomra kezd gyanús lenni, hogy valamelyik fb propagandista lett ide is átirányítva. Nyílván nem keresel 100× jobban, de egyébként akármilyen furcsa számodra, tényleg van kint olyan szakma, amiben 8-10x annyit keresel mint itthon.

Példának egyik informatikus ismerősöm idehaza 300 körül keresett, ausztriában pedig 6000€ körül van a fizetése, persze úgy, hogy már stabil 7 éve ugyanannál a cégnél dolgozik.

2022. szept. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nagyon nagy a probléma!
2022. szept. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

"ez a lekezelő fideszes stílus idegesít, számomra kezd gyanús lenni, hogy valamelyik fb propagandista lett ide is átirányítva"


Persze, hogy egy fidesz fizetett bérenc, csak nézd meg a kulcsszavakat, mind ugyanazt nyomatja, önáló gondolat nélkül!

" Fidesz, háború, Brüsszel, Gyurcsány, szankciók".

2022. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Már maga a kérdés is egy nagy hazugság. Még egy jól kereső magyar ember is megérzi azt, hogy sok minden jelentősen drágult.
2022. szept. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 MolotovPunk ***** válasza:
100%
2022. szept. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
21, így van, én is ezt akartam írni, csak a “nem” kimaradt…
2022. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!