Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek ti reménykedtek...

Ellenzékiek ti reménykedtek valamiben vagy teljesen belenyugodtatok a Fidesz előrelátható több évtizedes kormányon maradásába?

Figyelt kérdés
2022. szept. 14. 15:17
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
#23 szóval te is tolvaj vagy, különben zavarna hogy kifosztják az államot. vagy van 4 gyereked, és büdös a közteherviselés. nem baj a milliós fizukádból majd telik rendes iskolára, orvosra, a többiek meg dögöljenek meg, lényeg hogy te jól élsz. ilyen az igazi fideszes, éljen Orbán Viktor! remélem meglakolsz még egyszer ezért kamatostul
2022. szept. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
12%
Nincs gyerekem,de a Gyurcsány kormány alatt voltam fiatal..12% diákhitel kamat mond valamit?Szuberbruttós jövedelem?Évente 30%-al emelkedő rezsi?Leszamitva a mostani félévet az elmúlt 12 év nyugis volt.Korrupció meg 2010 előtt is volt..Lásd Stadler,vagy Wallis vagy Sukorró..S 2010 után is lehet tüntetni,senki nem.titlja de nem lövetik az embereket..Én sem értek mindenben egyet a kormánnyal ,jó lenne ha lenne egy másik ellenzék mérleg nyelveként,de a 2010 előtti banda még egy értelmes baloldalinak is kizátz..A többgyerekes családokat meg ne szidd..Van 4 gyerekes ismerősőm...Anyuka ,apuka jogász..Jobboldaliak,s lehet 1 hónapban többet raknak bele az államkasszába mint te..Talan ha az ellenzék megszabadulna a hozzád hasonló fanatistáktól akkor meg tudna újulni...4 db 2/3 pofon után is ezt a sok baromságot nyomjátok..Nem unjátok még?Kell meg 4 db 2/3?..
2022. szept. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
10%

31-es,azt még hozzátenném hogy majd 8 éveg tanultam ezekért az egyetemen..BSc meg Msc..Megdolgoztam a jó fizetésért..Mellette dolgoztam is,s igen egyetem mellett a kétkezi munka sem volt büdös.Te mit tettél hogy sikeres legyél?Az iskolákat meg orvoslat felhozni meg populista..Hány éves vagy?19?Éltél 2010 előtt?Szerinted akkro nyugati oktatás volt,meg nyugati egészsegügy?Nézd már meg hol volt..Ahogy azt is nézd meg hogy pl. a BKV bérlet ára 2004-2010 között megduplázodott..De a minimalbér csak 50%-ot emelkedett..2010 óta a bérlet ára változatlan,de a minimalbér több mint megduplázódott..

De vegyük a tényeket..2009-ben br.75.000 volt a minimálbér s 280 Ft az euro..Ergó kb 270 euro volt a fizetésed..Most br

200.000 a minimálbér s 400 Ft egy euro..Azaz olyan 498 euro a jövedelmet..Tavaly amikor 330 ft környékén volt az euro ez még majdnem 600 euro is volt..Ezek meg tények..Ahogy az is hogy a benzin 2010-ben 310 Ft volt..A minimálbér 75.000..2021-ben a benzin ára 400 Ft volt,a minimálbér meg 180.000..Érdemes utána számolni melyik a jobb..Ha tudod mit jelent a nomináljövedelem emelkedése...

2022. szept. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
80%
32es, én is Gyurcsány alatt voltam fiatal, mégis megengedhettem magamnak az új iPhone-t, akkor, évente 2x 1 hét nyaralást, telelést, a kafatériáknak köszönhetően egy rahedli koncertre, fesztiválra, F1re el tudtam menni és messze nem terhelt meg a rezsi, annyira mint most.
2022. szept. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 hypno ***** válasza:
23%

#32


- Korengedményes nyugdíjak megadóztatása

- Rokantnyugdíjasok megalázása és a járandóságuk megfelezése hazug indokok alapján

- Trafikosok kifosztása, trafikok kiosztása a klientúrának hazug indokokkal (azóta egy hang nincs a dohányzás káros voltáról)

- Játékgépek betiltása, aztán a kaszinók haveroknak való átjátszása hazug indokok alapján. (azóta a játékszenvedély nem téma)

- Különleges gazdasági övezetek, amikkel ellenszolgáltatás nélkül kifosztotják azokat a településeket ahova valami értékes települt.

- Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházások, hogy még vizsgálni se lehessen nem történt-e valamilyen disznóság.


A BKK bérlet ára meg nem a kormányon, hanem a budapesti városvezetésen múlik.

Amúgy egészen érdekesen zsonglőrködsz a fizetési adatokkal. Mondok én is egyet.

2009-ben a minimálbér a bruttó átlagkereset 35,8 %-a volt. 2021-ben 38,1 %. Az nem egy nagy emelkedés. Pláne, hogy 2009-ben gazdasági világválság volt, aztán ahogy Viktor Győzövics fogalmazott jött a 7 bő esztendő, amikor ingyen volt a pénz a világban. Bebaszott volna, ha még abból sem lettek volna képesek minimálbér emelkedést produkálni.

És ha szerinted a benzin ára 400 Ft volt tavaly, akkor miért kellett 480 Ft-ban maximálni novemberben?

2022. szept. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
82%

#33 akkor tegyük hozzá azt is, hogy 2000-ben (első orbán kormány) 25000 forint volt a minimálbér és kb 260 forint 1 euro. Ez pedig cc 95 euros fizetés.

Nem tudom, hogy te hazudsz-e arról, hogy hol végeztél esetleg csak átlébecoltad a statisztikát a főiskolán vagy csak az ország egyik legjobb egyetemén ilyen színvonaltalan az oktatás?

Mazsolázhatunk a ksh adataiból hogy alátámmasszunk dolgokat de ez nagyon szakmaiatlan. Kérlek hagyd abba, mert ezzel a bme-t becsmérled. Az epam-ot nem említem ők sosem a magas színvonalú szakmaiságról voltak híresek. Oda jó lehetsz...

2022. szept. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
80%
Qvra örülnék neki, ha legalább megint az átkos Gyurcsány korszakban élhetnék és nem most!
2022. szept. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
Nézd megértem hogy feszkos vagy,de amúgy ha utána nézel 25.000-ről 50.000-re is Orbán emelte a minimálbért..Az hogy te akkor ennyi mindent megengedhetnél állitólag magadnak most meg nem,az a te hibád..Tanulni kellett volna...Ha az akkori béredből a 42 forintos áramárból kevesebb volt a rezsid mint a mostani 36ft-os áramárból akkor vagy nem tudsz számolni vagy 3x annyit fogyasztasz,vagy télen nyitva az ablak..Ideje becsukni..Iphone-t meg 15 évre részletre adják..A takarítónak is az van..Mindem az csak nem státusz szimbolum..Én évek óta 3x megyek nyaralni..Ebből 1 mindig Európan kivűl van..Az EPAM-ot neg nem is ismered..Megkérdezhetem hol diplomáztál ha ennyire semmit nem ér a diplomád hogy most nyomorogsz?Hadd találjam ki..Egyetemet max.fényképen láttál..Nézd nekem mindegy mennyire vagy ideges s mennyit szenvedsz..Ha úgy érzed jobb külföldön nyitva a határ,senki nem tart vissza..Ha még nyelvtudásod sincs az sem a kormányok hibája..Akárhogy verhetitek a tamtamot 2026 és 2030-at ilyen ellenzékkel nyeri a Fidesz..Szokd meg vagy csinálj amit akarsz,pont nem érdekel..
2022. szept. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
Az meg hogy leértékeltek csak a baloldali szinvonalat mutatja meg..Nem tudjàtok elviselni a másik véleményét..De ez van..Ha nem tetszik nyitva a hatàr..Most egy Aldi dolgozóval több vagy kevesebb,pont nem izgat..Ott az automata kassza..
2022. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
0%

Hihetetlen mennyire nem képes az ellenzék 1.feldolgozni hogy a padlót is felmosták velük.2Megújulnj..


Nekem ne papoljon olyan ellenzék demokráciáról amely a győzelem érdekében a nácikkal is összefogott aztán meg most is flusztrált arrogáns faszok..Dolgozzátok fel gyerekek..Ne rinyáljatok nőjjetek fel..Tessék egy új ellenzéket létrehozni. Mert ezekkel legközelebb 4/5-e lesz a Fidesznek..Vannak nyugati barátaink..Az hogy a Fidesz 210kw-ba korlátozta a kedvező árakot na az nincs külföldön ..

2022. szept. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!